Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Nahraďte nezdravé mlsání za zdravé, 3 recepty pro děti i dospělé

Fotografie: Rodina připravuje zeleninu aneb zdravé mlsání
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zdravé mlsání je v této době velmi aktuální. Pandemie koronaviru ovlivnila naše životy natolik, že podle informací z webu TNT.cz ztloustli Češi v průměru za poslední rok o 3–5 kg. Je to pochopitelné, vzhledem k omezení sportovních aktivit, ale i stresu a tlaku, který je na celou společnost vyvíjen.

I zdravé mlsání může být chutné, a proto jsme pro vás připravili inspiraci a recepty, které vám postavu nezkazí, a navíc se jedná o zdravou alternativu, tedy nejenže neztloustnete, ale tělu dodáte i potřebné živiny.

3 tipy na recepty z avokáda aneb zdravé mlsání k televizi

Odpočiňte si po dlouhém a náročném pracovním dni a připravte si zdravé mlsání v podobě tyčinek, krekrů a dalších dobrot. Nejčastějším nešvarem je sáhnout po chipsech a k tomu si vzít nějakou sacharidy nadupanou limonádu a večer může začít. Pokud nechcete nadále navyšovat kila, vyzkoušejte tyto naše recepty.

1) Guacamole s domácími krekry

Guacamole s domácími krekry je oblíbené nejen u veganů a vegetariánů, ale také u všech zdravě se stravujících lidí. Avokádo se řadí mezi potraviny, které rozhodně mají z pohledu obsahu nutričních látek co nabídnout. Z vitamínů můžeme jmenovat vitamíny – C, E, K, B3 a B5, z minerálů pak draslík, hořčík, fosfor a měď.

Příprava receptu vám zabere cca 45 min a vystačí na 4 – 5 porcí. Celá rodina tak může spokojeně zdravě mlsat a nemusíte se bát, že přiberete.

Vyzkoušejte recept na quacamole s domácími krekry.

2) Pomazánka z avokáda

A u avokádových receptů ještě chvilku zůstaneme. Pokud nemáte chuť trávit 45 min u sporáku, pak je rychlejší variantou pomazánka z avokáda, jejíž příprava zabere cca 30 min a můžete s ní připravit chutné a zdravé jednohubky, nebo jednoduše namazat na domácí houstičky či chléb.

Vyzkoušejte recept na pomazánku z avokáda.

3) Avokádové chipsy s hummusem

A do třetice všeho dobrého tu máme připravené avokádové chipsy s hummusem, které uvítají vegani i vegetariáni. Časová dotace není náročná, příprava vám zabere maximálně 35 min a celá rodina si pochutná.

Vyzkoušejte recept na avokádové chipsy s hummusem.

Zdroj: Freepik.com

3 tipy na zdravé mlsání pro děti

U dětí bychom na zdravou stravu měli dbát ještě o kousek víc. A tak nejen domácí mlsání, ale i svačiny do školy by měly být připraveny tak, aby děti během dne měly vyváženou a plnohodnotnou stravu. Co si budeme povídat, školní obědy většina dětí vnímá jako nutné zlo a moc jim nechutnají, proto jim připravte na doma zdravé mlsání, kterého mohou sníst, kolik budou chtít.

1) Placičky z dýně Hokaido

Placičky z dýně Hokaido jsou výborné jak studené, tak i teplé. Pokud je připravíte den dopředu, můžete je dětem zabalit i do školy jako skvělou zdravou svačinu a uvidíte, že vám je zpátky domů nepřinesou. 100 g dýně obsahuje pouze 38 gramů kalorií. Nemusíte se tedy bát, že by děti jedením placek začaly přibývat na váze. Příprava placiček zabere poměrně dost času, ale stojí to za to.

Vyzkoušejte recept na placičky z dýně Hokaido.

2) Cuketové tyčinky vhodné i pro bezlepkovou dietu

Nevíte co s cuketou? Vyzkoušejte cuketové tyčinky a mlsejte s dětmi zdravě a chutně. Příprava je snadná a delší dobu zabírá pečení tyčinek. Děti můžete také do přípravy tyčinek zapojit – ať už při přípravě těsta, nebo finálním posypáním tyčinek před pečením. Když jim pár cuketových tyčinek přibalíte na svačinu do školy, určitě se zlobit nebudou.

Vyzkoušejte recept na cuketové tyčinky bez lepku. 

3) Ovesné sušenky na snídani i svačinu

A na závěr sladké, ale zdravé mlsání pro děti v podobě ovesných sušenek. Ty dodají dětem spoustu energie při náročných dnech ve škole a nejen to. Ovesné vločky jsou nízkokalorické, fungují také jako prevence proti zácpě, vzhledem k jejich obsahu vlákniny, zásobují tělo antioxidanty a jsou plné minerálů a vitamínů, které dětský organismus pro zdravý růst potřebuje. Příprava je snadná a zabere pouhých 25 min.

Vyzkoušejte recept na výborné ovesné sušenky.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama