Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 tipů na saláty pro štíhlou linii

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Léto je tady a s ním „grilovačky“ a uvolněnější styl života. Zároveň ale chceme, abychom v plavkách vypadali co nejlépe. Největší díl práce bylo potřeba odvést už před letní sezónou. Ale i v létě se dá leccos dohnat a zachránit. Třeba tak, že do jídelníčku zařadíme osvěžující saláty pro štíhlou linii.

Proč v létě jídelníček stavět na salátech?

Saláty jsou lehké a osvěžující, a tedy ideální pro horké letní dny, během kterých ani nepociťujeme větší hlad. Zároveň mohou být saláty plné vitamínů – jelikož listová zelenina je přímo narvaná živinami. K dalším jejich výhodám patří fakt, že jsou poměrně levné, pokud vezmeme v potaz možnost, že si většinu zeleniny vypěstujeme na zahrádce. Saláty jsou také výborným zpestřením letních grilovaček. Jaké saláty si můžete připravit?

Zaujmout vás může vrstvený salát z bulguru a rukoly

Přípravu salátů si v tomto létě podmaňte už od začátku. Jednak proto, že vám saláty ohlídají vaši postavu a také proto, že jsou zdrojem cenných vitamínů a minerálů. Kromě toho také dobře chutnají. Jsou poměrně rychle hotové. Královnou všech salátů je lehce nahořklá rukola. Tu obsahuje také vrstvený salát z bulguru a rukoly. V rukole najdete velké množství železa a draslíku (mimo jiné). Lehce štiplavou chuť rukole dodávají takzvané hořčičné oleje.

Vyzkoušet můžete salát z vařené zeleniny v páře a ledového salátu

Všechny saláty, které si toto léto připravíte, nemusí být v pouze čerstvé formě. Vaše mlsné jazýčky může uspokojit zelenina vařená v páře. Ta má tu výhodu, že v povařené formě nebude působit tolik nadýmavě. Vyzkoušet ji můžete v kombinaci s listy ledového salátu přesně tak, jak si žádá salát z vařené zeleniny v páře a ledového salátu.

Čestné místo u letních grilovaček zaujme chřestový salát

Nemenší zájem u stolu vzbudí také chřestový salát, díky kterému si v kuchyni vyzkoušíte blanšírování. Právě zelený chřest je pro tento salát potřeba nejprve krátce (asi 4 minuty) povařit, a pak zprudka ochladit ledovou vodou. Tomuto postupu se říká blanšírování a jeho princip spočívá v uchování barvy i chutě takto připravované zeleniny.

Zdroj: Freepik.com

Vaše chuťové buňky může okouzlit salát z hrášku a červeného zelí

Požitek z jídla neovlivní pouze hlavní ingredience, nýbrž jejich konzistence. A když bude letní svěží salát z hrášku a červeného zelí hezky křupat, jen se po něm zapráší. Onu křupavost bude mít na svědomí červené zelí. To v tomto případě nevaříme, jen ho krátce namáčíme ve studené vodě (asi půlhodinku), aby zkřehlo.

Vaši postavu ohlídá svěží bulgurový salát

Časový management budete mít v létě v malíčku právě díky na přípravu snadným salátům a možná i díky bulguru. O něm je známo, že v kuchyni šetří čas. Bulgur se doporučuje vařit v poměru 1:3, a to 15 až 20 minut. Šetřit energie při vaření můžete s bulgurem i tak, že jej povaříte zhruba 5 až 10 minut a pak jej necháte dojít pod pokličkou. Právě bulgur je hlavní hvězdou bulgurového salátu, na který potřebujete opravdu jen pár ingrediencí.

Saláty si v létě zamilujete, a to nejen díky jejich chuti, nýbrž díky jejich schopnosti hlídat vaše kalorie. Ty v létě číhají všude, ať už v koktejlu či zmrzlině. Díky lehkým salátům tyto letní hříchy snadno vykompenzujete.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama