Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Proč nepodceňovat pitný režim a jaké zdravotní výhody jeho dodržování přináší

Fotografie: Žena se sklenicí vody
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Co to je pitný režim asi každý ví, ale tušíte, co jeho dodržováním či nedodržováním můžete získat či ztratit? Ať už se jedná o zdravotní benefity ve formě dobré funkčnosti jednotlivých vnitřních orgánů nebo vašeho psychického i fyzického zdraví, rozhodně nejsou k zahození. Pojďme se podívat na to, proč je dobré pravidelně pít a nečekat, až se ohlásí žízeň.

Jak správně nastavit pitný režim?

Řekněme, že pokud vypijeme 1 litr vody ráno a 0,5 litru vody večer a přes den budeme, jak se říká „na suchu“, pak je zjevné, že se nebavíme o správném nastavení pitného režimu.

Důležité je dodržet následující pravidla:

 • Pitný režim by měl být rozvržen do celého dne.
 • Ráno je ideální začít čistou vodou, nebo vodou s citronem pro pročištění.
 • Dalším krokem by měla být příprava vhodné lahve, do které si svůj drink na celý den nachystáte.
 • Můžete si udělat okurkovou vodu či vodu s plátkem citronu.

Kolik denně vypít?

Podle informací na webu NZIP by dospělý člověk měl vypít alespoň 1,5 litru vody denně, ale není to tak jednoznačné. Nutné je vzít v potaz i další faktory, které na nás působí. Ať už se jedná o počasí, fyzické nebo psychické zatížení atd. Můžete využít různé mobilní aplikace, které vám podle vašich zadaných údajů vypočítají ideální množství, které byste za den měli vypít, a následně vám každou sklenku připomenou. Pokud mobily a aplikace nejsou vaší vášní, stačí dodržovat jednoduché pravidlo – nečekat na žízeň, mít flašku s vodou u ruky a naučit se pít pravidelně.

Jaké jsou důsledky při nedodržování

Lidské tělo nevydrží bez vody déle než cca 2 – 4 dny, a pokud zanedbáváte pitný režim, můžete se potýkat s těmito zdravotními komplikacemi:

 • závratě
 • bolesti hlavy
 • únava
 • zácpa
 • bušení srdce
 • mentální výkyvy
 • poškození ledvin

To jsou pouze některá z mnoha zdravotních rizik spojených s nedostatečným pitným režimem. A co nám naopak dodržování pitného režimu může přinést pozitivního, co se týče našeho zdraví a krásy?

Zdroj: Freepik.com

Přínosy dodržování pitného režimu

Když budete pít pravidelně a nebudete čekat na žízeň, poznáte to jednoduše tak, že se budete cítit i vypadat báječně. Váš mozek bude výkonnější a vaše mysl bystrá a rychlá. Vaše pokožka bude hydratovaná a díky tomu zamezíte jejímu předčasnému stárnutí. Budete se jednoduše cítit fit i po 40. A na závěr pro vás máte tip, který dodá vašemu pitnému režimu ještě úplně jiný rozměr.

i9 informované lahve mění vodu na zdravý energy drink

i9 informované lahve jsou speciální lahve, které nabíjí vodu pozitivními informacemi a využívají k tomu tzv. chromoterapii neboli léčení barvami. To znamená, že se voda ve vaší lahvi promění ve zdravou energetickou tekutinu. A dále pak podle toho, jakou barvu i9 informované lahve zvolíte, vám bude voda upravena a dodány do ní takové informace, které potřebujete pro to, abyste se cítili vyrovnaní a plní energie.

Shrnutí

Ať už budete pít z jakékoliv lahve, důležité je především mít ji stále u sebe a popíjet průběžně. Pít bychom měli pouze čistou vodu, bylinkové neslazené čaje nebo vodu s citronem, melounem či okurkou. Voda z melounu a dalšího ovoce se samozřejmě také počítá. Auto vám bez benzínu či nafty a elektřiny také nepojede, pokud mu nedobijete baterky nebo nedolijete nádrž. My lidé máme naštěstí levnější palivo, ale horší dojezdové následky.

Na zdraví!

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama