Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Bylinky a bylinné čaje na pročištění organismu

Fotografie: Žena pije ranní čaj
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Pokud se chystáte na pročištění organismu, pak nezapomeňte dodržovat pitný režim. Bylinky na detoxikaci vám s tím pomohou. Poradíme vám, jaké bylinky a bylinné čaje jsou na pročištění organismu vhodné. 

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá roste všude kolem nás a díky tomu je pro každého dostupná a zdarma. Její přednosti a obsahové látky tento benefit ovšem stonásobně předčí. V článku „je spálení od kopřivy skutečně tak zdravé, jak se tvrdí“ najdete všechny vitamíny i minerály obsažené v této rostlince a postup, jak si uvařit kopřivový čaj. Vzhledem k dostupnosti této bylinky to může být ideální pomocník při jarním i podzimním detoxu.

Smilax lékařský

Smilax lékařský se řadí mezi top bylinné čaje na pročištění organismu. Ačkoliv není sice tak dostupný jako kopřiva dvoudomá, jeho obsahové látky a jejich účinky jsou velice všestranné. Jedná se o tzv. diuretickou bylinku, tedy bylinku, která podporuje pročištění organismu od mnoha látek. Zbaví vaše tělo minerálů, očistí krev a odplaví těžké kovy. Často se využívá při zánětech močového měchýře. Smilax se doporučuje pít v kombinaci s Lapacho v poměru 1:1.

Zdroj: Freepik.com

Maytenus ilicifolia

A doporučíme vám ještě čaj z listů ze stromu Maytenus ilicifolia, listy této rostlinky se hojně využívají v TČM, a to nejen k detoxikaci organismu. Ženy v období menopauzy či ty, které si chtějí upravit menstruační cyklus, se mohou inspirovat ženami v Paraguay, které si za pomoci odvaru z Maytenus ilicifolia oddalují periodu. Pití čaje z Maytenus ilicifolia pomáhá také při pocitech horka a pocení se v období menopauzy.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec je známý asi pro každého, kdo už nějakou tou detoxikací prošel. Jedná se o bylinku, jejíž obsahové látky – flavolignany působí jako antioxidanty. Chrání buňky a tkáně před napadením oxidačním stresem a přispívají k navýšení hladiny dalších antioxidačních látek v těle, dále harmonizuje funkci jater a využívá se také jako účinná prevence před cirhózou jater. Extrakt z ostropestřce mariánského obsahuje také Cytosan od Energy – Tábor, přírodní přípravek vhodný pro detoxikaci organismu s obsahem humátů, které podporují pročištění organismu, zdraví jater, ovlivňují hladinu cukru v krvi a harmonizují trávicí soustavu.

Listy a kůra z ořešáku královského

Vlašské ořechy chutnají snad každému. Dozrávají a sklízejí se na podzim. Také máte rádi vlašské ořechy? A co listy, sbíráte? Sušíte? Nebo jen loupete oříšky a vyhazujete vše ostatní do koše? Listy a kůra z ořešáku jsou vhodné ingredience pro váš podzimní detox. Odvar z listů se ovšem také často používá při léčbě různých kožních infekcí a plísní na nohou. Dále se využívá k pročištění organismu (krve, žaludku, střev), při gynekologických potížích, pocení nohou, pomáhá odstranit záněty v těle a ženy si s ním často oplachují vlasy pro posílení vlasů a jejich růst.

Udělejte si čas na zdraví a detoxikujte svůj organismus zdravě, nejen bylinky, ale i detoxikační potraviny vám mohou pomoci při pročištění organismu zdravě a bez hladovění.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama