Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

7 tipů, jak rychle zhubnout do plavek

Fotografie: Mladá žena si měří míry v pase
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Odpočítáváte několik dnů do odletu na dovolenou? Trápí vás špíčky na břiše a širší stehna? Máme pro vás tipy, jak rychle zhubnout. Naše rady vám pomohou k tomu, abyste vystoupila z letadla v úplně novém, pevnějším a štíhlejším těle. O zdravém hubnutí se hezky píše, ale realita bývá jiná. Během zimy se bez skrupulí ládujeme a přebytečná kila úspěšně maskujeme svetry a bundami. Teprve několik týdnů před letní dovolenou začneme své tukové nadbytky řešit.

Ty ženy, které celý rok dodržovaly zdravou životosprávu, přiměřeně se hýbaly a hubly tak maximálně půl kilogramu týdně, mají vyhráno. Nehrozí jim jojo efekt, na své postavě dlouhodobě poctivě pracovaly a nemusí se stydět svléknout se do plavek. Pokud však do této skupiny žen nepatříte a potřebujete se nutně zbavit několika kil před odjezdem k moři, vyzkoušejte 7 tipů, jak rychle zhubnout.

1) Zajděte na hodinu bikram jógy

Bikram jóga je ideální pro rychlé hubnutí bez hladu. Jedná se o sérii dynamických, na sebe navazujících cviků převzatých z hatha jógy, které provádíte v místnosti vytopené na 42 °C. Během 90 minut spálíte přibližně 4 800 kJ, což je o něco málo méně než kolik máte denně sníst, pokud držíte dietu. Váhový úbytek zaznamenáte hned po první hodině, vypotíte 1 až 2 kilogramy. Většinu sice tvoří voda, ale spolu s ní odplavíte z těla také toxiny zodpovědné za vznik celulitidy.

2) Zařaďte do jídelníčku diuretické potraviny

Diuretické potraviny neboli potraviny na odvodnění jsou pro hubnutí ideální. Nejenže odvedete z těla přebytečnou vodu, ale navíc po nich nepřiberete ani gram. Diuretické jsou kiwi, racio chlebíčky, chřest, ředkev, celer, okurka a petržel.

3) Dopřejte tělu půst

Dlouhodobý půst je sice účinná detoxikační a hubnoucí metoda, ale měl by se dodržovat pouze pod lékařským dohledem. Vám proto bude stačit jeden či několik dní. Vyzkoušet můžete ovocný, zeleninový nebo rýžový. Během ovocného a zeleninového dne jezte jenom syrovou a v páře vařenou zeleninu či ovoce, případně kompot, ovocnou či zeleninovou kaši, pyré nebo polévku. Pokud vás bude trápit velký hlad, dejte si několik lžic vařené rýže. Při rýžovém půstu jezte rýži, rýžovou kaši, rýžový pudink a rýžové chlebíčky.

Tip: Zjistěte výhody a nevýhody přerušovaného půstu

Zdroj: Freepik.com

4) Vynechte alkohol, jeden panák = porce grilovaného kuřete

Obojí způsobuje zadržování vody v těle a následné otoky. Alkohol je navíc vysoce kalorický, jeden panák tvrdého alkoholu má asi 600 kJ, sklenka vína 500 kJ, půllitr dvanáctky dokonce 900 kJ, což se rovná porci grilovaného kuřete se zeleninovým salátem.

5) Zapojte energeticky náročné aktivity

Hýbejte se alespoň hodinu denně. Kromě výše zmíněné bikram jógy vyzkoušejte squash nebo spinning, tyto sportovní aktivity jsou energeticky náročné. Při spinningu například spálíte téměř dvakrát tolik, kolik při hodině aerobiku.

6) Jezte 5 malých porcí denně

Jak jíst správně a dodržovat tři nebo pět porcí? V článku kolik porcí během dne je tak akorát jsme si vše již popsali. Základ by měla tvořit zelenina, bílé maso (kuřecí, krůtí, rybí) a trocha ovoce, zapomeňte na těstoviny, vepřové maso, tučné sýry a jogurty, sladké ovoce (banány, fíky, kokos), pečivo a cukrovinky.

7) Nestresujte se

Čím více budete na hubnutí myslet a stresovat se, že nehubnete tak rychle, jak byste si přála, tím pomaleji to opravdu půjde. Stres totiž zvyšuje tvorbu kortizolu, hormonu, který pro tělo připravuje dostatečné zásoby energie a podporuje tak ukládání tuku. Pokud se ptáte, jak rychle zhubnout, tak hlavně v klidu a beze stresu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama