Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Uvolněte nos a zkraťte si délku rýmy vhodnou léčbou a bylinkami

Fotografie: Mladá nemocná žena smrká
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Mnoho z nás se ptá, jak dlouho trvá rýma a jak si její průběh ulehčit a uvolnit ucpaný noc co nejrychleji. Průběh rýmy je u každého trochu jiný. Obecně platí, že rýma trvá 3–7 dní, ovšem záleží především na typu rýmy a na tom, jak rýmu léčíte.

V článku se podíváme na druhy rýmy, povíme si, jak je léčit, jaké bylinky na rýmu pomáhají, a na závěr vám poradíme, jak léčit rýmu podle čínské medicíny čistě přírodní cestou.

Druhy rýmy a v čem je rozdíl?

Rýma má mnoho podob a je důležité je od sebe rozeznat, protože není rýma jako rýma. Jedná se o virové onemocnění, které přichází především v podzimních a zimních dnech. Především děti jsou ohroženy a s příchodem školního roku a zasednutím do lavic začíná boj dětských imunitních systémů o přežití. V první řadě se doporučuje celoročně posilovat imunitu a předcházet těmto podzimním virovým onemocněním. Pojďme se ale podívat na druhy rýmy a jejich možnou léčbu.

Chronická rýma

Začneme u chronické rýmy, která může být způsobena různými faktory. Chronická rýma se opakovaně vrací, její průběh je delší než 3 měsíce a dokáže znepříjemnit život každému z nás.

Jaké jsou příčiny chronické rýmy?

  • Alergeny
  • Dlouhodobé užívání nosních kapek, např. Sanorin
  • Roztoči
  • Prach
  • Zanedbaná léčba

Rozdíl mezi chronickou a „běžnou“ rýmou je nejen v délce trvání, ale také v průběhu. Chronická rýma se projevuje zejména oteklou sliznicí, která způsobuje střídavé ucpávání nosních dírek a znemožňuje dýchání. Pokud trpíte chronickou rýmou, budete pociťovat sucho v nosních dírkách, bez vytékání rýmy ven a nutnosti dýchat ústy. Chronická rýma se dělí na několik tipů. Některé druhy (např. hypertrofická rýma) mohou vést až ke ztrátě čichu i chuti. Pokud trpíte chronickou rýmou a klasické léky vám nepomáhají, vyzkoušejte bylinky a alternativní řešení léčby.

Co je to Sanorinismus?

Ještě se zastavíme u pojmu „Sanorinismus“. Už jste o něm slyšeli? Sanorinismus znamená závislost na kapkách či spreji do nosu. V nosních sprejích je totiž obsažena účinná látka (tzv. lokální sympatomimetika), která v první fázi působí tak, že sníží otok sliznice a zprůchodní nosní průduchy. Ale jakmile sprej nebo kapičky budete používat déle než týden (v lékárně jste vždy upozorněni), pak se průchodnost nosu ještě zhorší a ve výsledku se bez kapiček už neobejdete. Závislosti na Sanorinu či jiných kapičkách se zbavíte velmi těžko a chce to notnou dávku sebezapření a trpělivosti. Sáhněte raději po přírodních kapičkách do nosu a vyzkoušejte sílu grepu s nosním sprejem Grepofit Nosol Aqua, který je přímo určený k prevenci recidivy.

Zdroj: Freepik.com

Senná rýma

Senná neboli alergická rýma může být i chronická. Je způsobena alergiemi na prach, roztoče, pyly a další alergeny. Jak léčit sennou rýmu? Alergická reakce způsobuje zarudnutí očí, svědění a výtok z nosu, který je bezbarvý a nemění se. Na sennou rýmu se z pohledu západní medicíny doporučují protialergické kapky do nosu a další léky s účinnými látkami na utlumení alergie. Nebo můžete zvolit alternativní způsob léčby. V článku alergie a ekzémy z pohledu čínské medicíny najdete informace a postup, jak léčit alergie (tedy i sennou rýmu) přírodními přípravky čínského Pentagramu a konkrétní doporučení vhodných přípravků.

Zadní rýma

Zadní rýma trápí především malé děti v kojeneckém i předškolním věku. Jedná se o takový druh rýmy, kdy hlen stéká dozadu do krku, dráždí hrtan a vyvolává kašel. Zadní rýma vzniká stejně jako běžná rýma. V případě, že rýma neodtéká tak, jak má, a hlen se tvoří ve velkém množství, rýma začne stékat do krku a je nutné navštívit lékaře. Doporučit vám můžeme také bylinky na odhlenění a babské rady, ovšem upozorňujeme, že se nejedná o lékařsky potvrzené rady, ale spíš tipy, jak léčbu rýmy podpořit bylinkami.

Vyzkoušejte na rýmu bylinné produkty Energy

Vyznáváte alternativní způsob léčby a táhne vás to k čínské medicíně? Vyzkoušejte bylinné koncentráty a krémy čínského Pentagramu, jejichž složení vás uchvátí a působení obsažených látek dodá vašemu tělu sílu, vitalitu, a především vás zbaví rýmy.

Co na rýmu použít?

Při rýmě použijte přírodní krém Artrin Energy a opakovaně natírejte oblast dutin kolem očí, nosu a uzlin na krku. Vnitřně pak proces můžete podpořit bylinnými koncentráty Vironal, Drags Imun a Regalen. Bylinné koncentráty tvoří základ regenerace v Pentagramu a terapeutické krémy umocňují jejich působení. Celková regenerace se tím stává komplexní.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama