Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Babské rady na odhlenění – bylinky, čaje, koupele a krémy

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Trápí vás neustále zahleněný krk, kašel, rýma nebo trpíte na dutiny a ráno máte pocit, že jste se vzbudili místo doma na plicním oddělení v nemocnici? Vyzkoušejte babské rady na odhlenění. Poradíme vám, které bylinky na odhlenění můžete použít, uvaříme si čaj a na závěr vám doporučíme bylinné terapeutické krémy i koupele vhodné pro odhlenění.

Bylinky na odhlenění

Bylinky na odhlenění jsou dobrými pomocníky při rýmě či nemocných dutinách. Už naše babičky to věděly a hojně je využívaly. Proto místo doporučení z reklam a nošení brufenu v kabelce raději využijte starých a osvědčených receptů a zkuste hleny zdolat přírodní cestou. Na kašel i odhlenění zabírají skvěle bylinky, které můžete užívat buď samostatně, nebo v podobě směsi. Nejvíce se doporučuje směs jitrocele a mateřídoušky ve stejném poměru.

  • Jitrocel
  • Mateřídouška
  • Podběl
  • Lékořice
  • Tymián
  • Divizna
  • Šalvěj

Čaj na odhlenění ze zlatobýlu

Dále je osvědčeným pomocníkem čaj ze zlatobýlu, kdy se květenství sbírá v srpnu – září. Na čaj ze zlatobýlu budete potřebovat:

  • 2 lžičky zlatobýlu
  • vodu

Dvě lžičky zlatobýlu smíchejte s 1 sklenicí vody, přiveďte k varu a 10 min vařte. Poté sceďte a pijte 3x denně.

Zlatobýl obsahuje alkaloidy, cukry, saponiny, slizy, flavonoidy, třísloviny, taniny a éterické oleje, které působí protizánětlivě a zprůchodňují nos a uvolňují hleny.

Osvědčená cibule s medem nejen pro děti

Pro děti na odhlenění s babských rad je nejúčinnější cibule s medem nebo cibulový čaj. Pokud jste měli to štěstí vyrůstat s babičkou a hlídala vás, když jste byli nemocní, pak víte, o čem je řeč. Babičky na cibuli jednoduše nedaly dopustit.

Postup na sirup cibule s medem: Cibulku nakrájejte nadrobno a nechte odležet v medu (cca 2-3 lžíce) s pár kapkami citrónu přes noc, aby cibule pustila šťávu. Následně podávejte po lžičkách 3x denně.

Postup na cibulový čaj: Na cibulový čaj budete potřebovat 2 cibule i se slupkou, které nakrájejte na kolečka a zalijte 1 litrem vody, nechte povařit cca 10 min. Přidat můžete také majoránku a dosladit cukrem. Přes sítko vytvořenou směs přeceďte a popíjejte celý den.

Pokud máte suchý kašel a hleny nejdou ven, pak se doporučuje z babských rad černá ředkev s medem, která hlen uvolní.

Zahřívací masti

Bylinné zahřívací masti jsou další možností na odhlenění a zbavení se hlenu v krku. Využít můžete tymiánovou, jantarovou, prsní balzám či tymiánové máslo.

Zdroj: Freepik.com

Terapeutické regenerační krémy, koupele i bylinné koncentráty

Terapeutické regenerační krémy pečují nejen o pokožku, ale za pomoci energetických drah v těle harmonizují také vnitřní orgány, které se k danému krému (elementu čínského Pentagramu) vztahují. Krémy Energy jsou vyrobeny na základě speciální metody „Regenerace v Pentagramu“, která je stará více než 5000 let.

Tip: Jak funguje čínský Pentagram? Jak souvisí pět elementů a jejich vlastnosti s přírodními krémy Energy a s čím vším mohou pomoci, to najdete v článku „Vysvětlení pěti elementů aneb Regenerace v Pentagramu“.

Při nachlazení v počátečním stadiu sáhněte po krému Protektin, který ve velké vrstvě aplikujte na celou oblast plic a krku. Pokud se stav nezlepší, natírejte celou oblast krémem Atrin každých 20 min. Mezi jednotlivými nátěry omývejte vodou.

Energetické působení krémů Protektin a Artrin

Podle TČM krém Protektin a jeho složení ovlivňuje a harmonizuje především energetickou dráhu jater, žlučníku, žaludku, sleziny a dráhu řídící. Krémy jsou nadstavbou bylinných koncentrátů „Regenerace v Pentagramu“. Proto se doporučují využívat v kombinaci s konkrétním bylinným koncentrátem. Krém pak umocňuje jeho účinky. Terapeutický krém Artrin ovlivňuje a harmonizuje především energetickou dráhu močového měchýře a ledvin, dráhu sleziny, tří zářičů (tří ohnišť), žaludku, dráhu řídící, dráhu početí, tenkého a tlustého střeva.

Složení a používání terapeutických krémů Artrin a Protektin

Krém Artrin obsahuje termální vodu z vřídla z Podhájska, lipozomy, AHA kyseliny, vitamíny či výtažky z rašeliny. Blahodárně působí při bolestech, hojení ran, problémech s pohybovým aparátem, zánětech vaječníků, žlučníku, slinivky, svalů, šlach, žil, plic, ledvin, středního ucha, zubů, štítné žlázy. Dále velmi pozitivně působí na psychiku.

Krém Protektin obsahuje stejně jako Artrin termální vodu z vřídla z Podhájska, lipozomy, AHA kyseliny, viatmíny a výtažky z rašeliny. Krém Protektin má jedinečné regenerační a čisticí účinky. Používá se při svědivých a hnisavých kožních onemocněních, ekzémech, kopřivce, lupence i akné, také při bolestech břicha, poruchách trávení či alergických kožních reakcí.

Terapeutické krémy je vhodné kombinovat s bylinnými koncentráty a umocnit tak jejich působení. Při zahlenění doporučujeme kombinovat s Vironalem, Drags Imunem, Regalenem.

Koupele na odhlenění

Humátové koupele si získávají stále více příznivců a konkrétně Balneol humátová koupel je vhodná nejen při zahlenění. Balneol obsahuje kromě humátů také výtažky z grapfruitu, túje, jalovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Účinné látky obsažené v humátové koupeli Balneol ovlivňují přímo povrch kůže a přes plíce se dostávají do krevního oběhu. V Balneolu je obsažen draslík a více než 30 dalších prvků. Koupel se doporučuje v ranních či večerních hodinách, kdy je hladina alkalických látek v těle nejvyšší.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama