Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Alergie a ekzémy z pohledu čínské medicíny

Fotografie: Slečna smrká do kapesníku
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Alergie a ekzémy trápí velkou část populace, konkrétně podle zveřejněných informací na webu vzp.cz až 2 000 000 lidí v ČR. Někdo je alergický na pyl, jiný na kočky či psy, a také u dětí se často projevují ekzémy a vyrážky ihned po narození.

Alergie a ekzémy jsou různými medicínami vnímány diametrálně odlišně. V článku se podíváme na to, v čem je rozdíl a jak probíhá následná léčba alergie či ekzému za pomoci TČM.

Alergie a ekzémy – rozdíly mezi čínskou a západní medicínou

Podle MUDr. Alexandry Vosátkové západní medicína považuje alergii jako projev přehnané reakce na pyl, kočky atd. a ekzém jako poškozování kůže vlastním imunitním aparátem.

Čínská medicína ekzém považuje jako přirozenou obrannou reakci těla proti škodlivině. Problém je v tom, že škodlivina vzniká uvnitř nepřesným trávicím procesem. Příčina v čínské medicíně tedy není vnímána jako zevní záležitost, ale vnitřní.

Psychosomatický přístup – řešení vlastní příčiny

Alergie čínská medicína vnímá jako psychosomatickou záležitost. MUDr. Alexandra Vosátková v rozhovoru s Jaroslavem Duškem, který najdete v tomto článku, popisuje situace, kdy se setkala s pacientkami, které měly alergie navázané na nějaký nepěkný zážitek z dětství.

Jako příklad uvádí ženu, která měla alergii na brambory. Už když zacítila jejich vůni u vaření, celá se osypala, udělalo se jí zle a byla na omdlení. Následně došly k tomu, že pacientka měla komplikovaný vztah s matkou, která skoro denně vařila brambory a vzpomněla si, že když si chodila pro výprask, cítila smrad vařících se brambor a příčina alergie byla na světě. Psychosomatický přístup je tedy řešení vlastní příčiny. Ovšem také zmiňuje, že ne každý je ochoten k alergii takto přistupovat.

Zdroj: Freepik.com

Alergie a ekzémy u miminek a dětí z pohledu čínské medicíny

Můžete namítat, že u novorozených miminek, které nemají zatím žádné vzpomínky ani špatné zážitky, by se tedy ekzém objevit neměl, a přesto se tak děje. Číňané tvrdí, že dítě, které se narodí s vyrážkou či poškozenou kůží, se setkalo se škodlivinou v období těhotenství matky a podle toho k tomu také přistupují.

Podívejte se na celý rozhovor Jaroslava Duška s MUDr. Alexandrou Vosátkovou. Uvařte si bylinkový čaj a poslechněte si, jak léčit u miminka ekzém, jaké produkty Energy podle čínského Pentagramu se k léčbě ekzémů a alergií využívají a mnoho dalšího. Produkty Energy-Tábor najdete i s informacemi pod videem.

Doporučené bylinné doplňky řady Energy

Doporučujeme se nejprve podívat na video rozhovor, abyste věděli, jak produkty správně používat.

Ekzémy:

  • Regalen – Regalen náleží k elementu dřevo, má ovšem jednu velkou nevýhodu, vykazuje velké reversní reakce.
  • Korolen – Korolen náleží k prvku oheň, posiluje duševní sílu a zmírňuje ohnivost. Doporučeno používat v kombinaci s ochlazujícím produktem Drags imun.
  • Mýdlo Drags imun – působí na energetické dráhy sleziny, žaludku, tří zářičů, tenkého a tlustého střeva.

Alergie – senná rýma, otoky očí atd.

  • Regalen – element dřevo.
  • Peralgin – podporuje produkci cytokinů a specifických protilátek. Potlačuje nepřiměřené reakce organismu.
  • Cytosan – řadí se mezi humáty a jedná se o výtažek z rašeliny. Užívá se s hodinovým odstupem od všeho (jídlo, jiné léky atd.).

Doporučuje se také odlehčit stravu od mléka, lepku. Nahlédněte do zdravých receptů a vyzkoušejte chutné recepty z naší kuchyně.

Pro miminka a malé děti:

MUDr. Alexandera Vosátková doporučuje pro miminka, která trpí ekzémy, krém Droserin nebo Cytovital, a pokud to nepomůže, pak Protektin. Tedy začít od Droserinu, pokud by nepomohl, zkusit Cytovital a poslední volbou je krém Protektin.

Použití krému u miminek:

Není vhodné miminka mazat krémy, protože mohou být pro ně silné. Proto stačí, když vymáčknete malé množství krému na ruku a přidáte do koupele pro miminko.

Zdroj: Youtube

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama