Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Zařaďte do své denní rutiny oil pulling pro zářivý úsměv

Fotografie: Mladý muž se zářivým úsměvem
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Vyzkoušejte oil pulling – do češtiny bychom to mohli přeložit jako tahání olejem. Oil pulling se využívá již velmi dlouho v ajurvédské medicíně. Co vše obnáší a jak pomáhá ke zdravým zubům a dásním?

Co se děje ve vašich ústech při oil pullingu

Ajrvédská metoda oil pulling spočívá ve využití účinných látek v oleji k detoxikaci dutiny ústní a vytažení nečistot (např. nestrávená potrava). Ti, co oil pulling zařadili do své denní rutiny, si pochvalují i vybělení zubů, ovšem vědecky to podložené není. Vypláchnutí olejem zbaví ústa nečistot, bakterií a toxinů, ale aktivně olej zuby nevybělí, záleží na typu oleje, který si pro tuto metodu zvolíte.

Které oleje se využívají nejčastěji

Nejčastěji se využívá kokosový olej. Jeho chuť je příjemná a obsahuje velké množství zdravých látek. Kromě kvalitního pročištění dutiny ústní také podporuje spalování tuků, povzbuzuje a působí jako zdroj energie, má protiplísňové účinky a zlepšuje zdraví pokožky.

Využít ale můžete jakýkoliv jiný rostlinný olej. Indové nejčastěji využívali slunečnicový nebo sezamový olej. Sezamový olej navíc prokazatelně snižuje výskyt bakterií v ústech a pozitivně působí na snížení zubního plaku. Nic nezkazíte ani kvalitním panenským olivovým olejem. A jak oil pulling probíhá?

Jak do své denní rutiny zařadit oil pulling?

Oil pulling se provádí každé ráno při ranní hygieně. 1 polévkovou lžíci vámi vybraného oleje vložte do úst a převalujte ideálně 20 min. Hustota oleje během převalování v ústech se bude snižovat. Pokud se nebudete cítit dobře v první fázi zkoušení této metody, pak můžete převalovat kratší čas a postupně prodlužovat. Olej nepolykejte a na konci procedury vyplivněte (do koše, do odpadu olej nepatří). Dutinu ústní následně propláchněte ústní vodou, jak jste zvyklí, nebo pouze vodou. Někde se doporučuje i voda se solí. Kokosový olej ani jiné rostlinné oleje nenarušují zubní sklovinu, proto je bezpečné oil pulling provádět každý den.

Zdroj: Freepik.com

Jak přírodní cestou vybělit zuby?

Oil pulling je cesta ke zdravým dásním i zdravým zubům, ale s bělením vám až tolik nepomůže. Ačkoliv jsou zuby zdravější a vypadají i bělejší, díky snížení plaku v ústech, s bělením vám může následně pomoci jedlá soda. Některé zubní pasty jedlou sodu obsahují, chcete-li docílit maximálního vybělení, kupujte pasty, kde je koncentrace jedlé sody nejvyšší.

Účinným bělidlem je také jedlá soda smíchaná s vodou. Jednu lžíci vody smíchejte s jedlou sodou a vyčistěte si zuby. Následně vypláchněte zubní vodou. Efekt není okamžitý a změnu uvidíte při pravidelném čistění.

Zkombinujte oil pulling s čistěním zubů jedlou sodou a dopřejte si zářivý úsměv bez chemie. K dokonalé dezinfekci ústní dutiny je vhodné využít také přírodní zubní pasty Klubu Energy Tábor, které chrání proti zubnímu kazu, paradentóze i krvácení dásní. Po aplikaci oil pullingu vyčistěte zuby přírodní pastou a následně vypláchněte.

Tip: Zjistěte, které minerály a vitamíny je důležité doplňovat pro zdravé a silné zuby.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama