Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Vyzkoušejte ovesnou koupel pro suchou a atopickou pleť

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Trpíte na suchou až atopickou pleť? Vyzkoušejte domácí ovesnou koupel a dodejte své pleti potřebné látky pro její vyživení i zklidnění. Ponořte se do přírodní lázně. Připravili jsme pro vás tipy na ovesné koupele, které můžete hned doma vyzkoušet.

Proč se ponořit do ovesné koupele

Ovesná koupel se doporučuje především lidem a dětem trpícím na suchou až atopickou pleť. Ovesné vločky obsahují mnoho zdraví prospěšných látek a v kuchyni při přípravě zdravých snídaní či svačin jsou prostě nepostradatelné. Pro suchou pokožku hraje hlavní roli látka zvaná betaglukan, která působí proti stárnutí pokožky a podílí se na tvorbě kolagenu a elastanu. Vaše pokožka po ovesné koupeli bude hladká, jemná, uklidněná a vyživená. Ovesná koupel se doporučuje i pro miminka, která nikterak neohrozí na zdraví.

Ovesná koupel může být nápomocná při:

  • suché a atopické pokožce
  • svědění a podráždění pokožky
  • ošetření bodnutí hmyzem

Jak si připravit domácí ovesnou koupel

Ovesnou koupel si můžete v současné době zakoupit už hotovou nebo si ji připravit doma a minimálně ušetřit nějakou tu korunu. Příprava ovesné koupele není vůbec složitá. Vyberte si ovesnou koupel dle vašich zdravotních potíží a uvidíte, že není potřeba běžet do obchodu nebo rovnou objednávat lázně. Domácí přírodní péče je někdy vůbec nejlepší, jakou si můžete dopřát.

1) Ovesná koupel na spálenou pokožku od slunce

Přehnali jste to s opalováním na slunci a cítíte, že pokožka je napnutá a pálí? Připravte si ovesnou koupel s mlékem pro uklidnění pleti a nezapomeňte ani na následnou péči.

Co budete pro přípravu ovesné koupele potřebovat:

  • 2 hrnky ovsa
  • 1 hrnek polotučného mléka

A příprava je opravdu snadná. Napusťte si vanu (ideálně vlažnou vodou) a přidejte nejprve mléko. Následně ponořte do vody oves v punčoše či tkaném pytlíku a vymačkejte do vody všechnu šťávu. Nechte namočené ve vodě a koupejte se 15 – 20 min. Po koupeli doporučujeme pokožku ošetřit tělovým regeneračním gelem – Dermaton gel a nechat odpočinout.

Zdroj: Freepik.com

2) Ovesná koupel s kokosovým mlékem je ideální pro suchou pleť

Pro zklidnění pleti při suché pokožce doporučujeme přidat do koupele kokosové mléko, které vaší pokožce dodá vitamín E a krásně ji hydratuje a zklidní.

Připravte si:

  • ½ hrnku ovsa
  • 1 hrnek kokosového mléka
  • 1 lžíci medu

Ingredience smíchejte dohromady, nejprve oves s mlékem a následně vmíchejte med. Takto připravenou směs vložte do teplé vody a nechte louhovat cca 15 – 30 min.

3) Uklidňující ovesná koupel před spaním s levandulovým olejíčkem

A do třetice tu máme pro vás ještě levandulovo-ovesnou koupel, která nejenže uklidní pokožku, ale také emoce a pomůže s usínáním.

Ingredience:

Nejprve rozmixujte vločky na prášek a přimíchejte jedlou sodu. Jako poslední nakapejte Lavender a nalijte do teplé koupele. Můžete se začít rovnou koupat a koupel by měla trvat alespoň 30 min.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama