Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Bylinkami proti chřipce

Fotografie: Chřipka
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Období chřipkových epidemií a nachlazení přichází každoročně v pravidelných intervalech. Nikdo z nás jistě nechce marodit, a proto zobeme vitamíny na podporu imunity a dáváme si čaj s medem a citrónem. V našem snažení nám mohou pomoci i bylinky, které nastartují naši imunitu, případně pomohou s nějakým počínajícím nachlazením. Připravili jsme pro vás 5 bylinek, jejichž názvy mohou působit trochu exoticky, ovšem s chřipkou si servítky neberou.

Camu camu

Camu camu je stálezelený strom vyskytující se v Amazonském deštném pralese. Jedná se o vitamínovou bombu. Obsahuje několikanásobně více vitamínu C než citrusové plody, navíc má velké množství železa, vitamínů B3 a B2, ale například i beta-karoten.

Jedná se o silný antioxidant, pomáhá při stavech úzkosti i emočního vyčerpání. Je skvělým pomocníkem při nachlazení a virových onemocněních. Podporuje imunitu a pomáhá při bolestech hlavy. Pokud trpíte chudokrevností, zařaďte do svého jídelníčku Camu camu. Užívejte třikrát denně půl čajové lžičky, nejlépe rozmíchané v nápoji. Ne však v horkém, aby nedošlo k znehodnocení obsaženého vitamínu C.

Wira wira

Rostlina se nazývá protěž peruánská, jedná se o drobný ochmýřený keřík, který roste v jihoamerických Andách. Wira wira je jedinečným pomocníkem při nachlazení nebo virovém onemocnění, jako je chřipka. Vhodné je její užití jako prevenci v období chřipkových epidemií, protože dokáže nastartovat náš imunitní systém. Ulevuje i při angínách a zánětu dýchacích cest. Má antioxidační účinky a pomáhá alergikům zmírňovat nepříjemné projevy alergií. Užívá se ve formě nápoje, kdy jednu lžíci sušené byliny povaříme přibližně 10 minut v jednom litru vody. Následně necháme 20 minut odstát a scedíme. Nálev rozdělíme do tří dávek a vypijeme během dne.

Eleuterokok

Rostlina je známější pod názvem sibiřský ženšen. Jedná se o keř dorůstající výšky kolem pěti metrů a je celý pokrytý ostny.

Sibiřský ženšen je pomocníkem při nachlazení, pomáhá snižovat horečku, ulevuje od kašle a rýmy. Podporuje imunitu a bojuje proti zánětům. Kromě toho má příznivý vliv na lidskou psychiku, ulevuje při depresích. Pomoci může i studentům, protože zlepšuje paměť a kognitivní funkce.

Eleuterokok můžete zakoupit ve formě kapslí nebo kapek, dávkování se pak řídí podle pokynů výrobce. Pokud si koupíte sušenou rostlinu, přelijte půl až jednu čajovou lžičku litrem vroucí vody a nechte 15 minut odstát.

Tip: Imunosan je přírodní doplněk stravy s obsahem eleuterokoka a dalších bylinných extraktů, které posilují imunitní systém, zdraví dýchacích cest a celkovou vitalitu organismu.

Zdroj: Freepik.com

Právenka

Přibližně metr vysoká bylina, která roste v Indii, je dalším skvělým pomocníkem v chřipkovém období. Pomáhá při infekcích horních cest dýchacích a bolestech v krku. Užívat ji můžete i preventivně jako podporu imunity nebo při prvních příznacích nachlazení a chřipky. Snižuje únavu a má protizánětlivé účinky.

Půl čajové lžičky dáme do hrnečku a zalijeme horkou vodou, necháme chvíli odstát, a pak pijeme. Nápoj si připravte 2x (maximálně 3x) za den.

Honeybush

Medový keř je rostlina drobného vzrůstu, která kvete krásnými žlutými květy. Roste pouze v Jižní Africe, pokusy o jeho kulturní pěstování jsou dosud neúspěšné.

Čaj pomáhá při nachlazení a chřipce. Rozpouští hlen, a tím ulevuje při kašli. Posiluje imunitu, a kromě antibakteriálního účinku má vliv na podporu bílých krvinek. Snižuje krevní tlak a pomáhá při menstruačních bolestech. Má příznivý vliv na stav kostí.

Připravujeme jako klasický čaj, jednu lžičku sušené rostliny na šálek, necháme deset minut louhovat.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama