Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

6 tipů pro perfektní relaxační den v pohodlí domova

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Užít si relax v lázních nebo relaxačním středisku zní jako sen. Ale ne každý si takový luxus může dopřát. Avšak stačí pouze trochu plánování a můžete si svůj dokonalý relaxační den užít i v pohodlí domova, téměř zadarmo a skoro bez práce.

Plánování jako klíč k úspěchu

Začněte tím, že si svůj den plný nerušené relaxace naplánujete. Je těžké užít si klidný a ničím nerušený odpočinek, pokud po domě pobíhají děti nebo má manžel chuť na teplou večeři. V zájmu vaší duševní pohody se pokuste tyto aktivity v předstihu směrovat na den, kdy bude možné, aby se o děti postaral právě manžel, babičky nebo třeba obětavá kamarádka. Nezapomeňte také předem naplánovat aktivity, kterým se budete chtít věnovat. Alespoň se tak vyhnete přípravám nebo nakupování a nic vám nebude stát v cestě, abyste si užila den podle vašich představ.

Příprava prostředí

Když už máte naplánovaný den, kdy si kýžený odpočinek dopřejete, ještě se předem ujistěte, že je váš dům nebo byt připravený tak, abyste se v něm cítila opravdu dobře. Určitě nemusíte umývat okna nebo provádět sezónní úklid, ale rozhodně by vám v cestě neměly ležet hračky nebo vás z prádelního koše strašit nevyžehlené oblečení. Když budete mít doma předem pěkně poklizeno, potom už vám v den D k dokonalosti prostředí postačí zapálit pár svíček nebo aromalampu s uklidňujícím esenciálním olejíčkem, ztlumit trochu světlo a zapnout meditační hudbu.

Relaxační koupel se solí nebo pěnou

Připravte si horkou koupel a přidejte do ní vaši oblíbenou voňavou pěnu, koupelovou sůl nebo si připravte humátovou koupel. Pomůže vám to k uvolnění napětí ve svalech, a pokud si v rámci koupele dopřejete trochu peelingu, budete mít pokožku jako znovuzrozená. Nemáte doma vanu? Nevadí. Dopřejte si horkou sprchu, proveďte peeling a jako něco malého navíc si můžete například do lavoru napustit vodu a dát odpočinout alespoň unaveným či oteklým nohám. Po koupeli se nezapomeňte namazat tělovým mlékem, vaše pokožka vám za to poděkuje.

Péče o pleť

Po koupeli nebo sprše, kdy je vaše pokožka rozehřátá a póry otevřené, je perfektní čas postarat se o vaši pleť. Začněte tím, že si obličej důkladně vyčistíte čisticí a relaxační pleťovou vodou. Poté si můžete udělat domácí pleťovou masku z přírodních ingrediencí, jako je med a jogurt, nebo použijte jakoukoliv vaši oblíbenou masku, třeba plátýnkovou. Jako krok navíc, který své pleti dopřejete, můžete masku nebo třeba i pleťový krém zapracovat pomocí face rolleru, který vložíte na chvíli do mrazáku. To pomůže pleti s případným otokem a krásně ji obnoví. Nevlastníte face roller nebo podobnou vychytávku? To vůbec nevadí! Místo něj vám dobře poslouží i třeba čajová lžička, kterou dáte na chvíli vychladit.

Zdroj: Freepik.com

Něco dobrého na zub

Součástí takového příjemného dne by rozhodně neměla být pouze péče o zevnějšek. Dopřejte si něco dobrého k jídlu, co vás potěší na duši a dostane vaše chuťové buňky do extáze. Můžete si dát lehký a zdravý ovocný nebo zeleninový salát nebo si dopřát cokoliv, na co máte chuť. Inspiraci můžete najít v naší zdravé kuchařce a vyzkoušet zdravé recepty pro každý den.

Je libo knížku nebo oblíbený film?

Najít si čas na knihu nebo odpočinek u filmu či oblíbeného seriálu je někdy velká výzva. Tohle je vaše šance! Začtěte se do oblíbeného románu nebo si pusťte svůj oblíbený film. Milujete třeba Lásku nebeskou, ale manžel se raději dívá na Kmotra? Dnes jsou romantické filmy povoleny! Uvelebte se do deky, dejte si doušek dobrého čaje nebo kávy a ponořte se do vašich oblíbených příběhů.

Ne nadarmo se říká, že spokojená žena dělá spokojený domov a odpočatou a šťastnou maminku určitě ocení i vaše děti. Tak se směle pusťte do vašeho dne, který si užijete podle svých představ a budete ho mít jen a jen pro sebe.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama