Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Vyberte si esenciální olejíčky podle vašeho znamení

Fotografie: Heřmánek
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Jste Váha, Beran nebo jiné znamení zvěrokruhu? Zajímá vás, které esenciální oleje vám vesmír vybral? Pro zajímavost jsme pro vás připravili esenciální olejíčky podle vašeho znamení. Dopřejte si uvolňující a relaxační aromaterapii. S vhodným esenciálním olejíčkem zaženete chmury, bude se vám lépe usínat, soustředit se nebo vás vůně nabudí k vyšším výkonům.

Kozoroh – rozmarýn, máta, zázvor a pomeranč

Použití esenciálního oleje v difuzéru nebo aromalampě patří k nejjednodušším způsobům aromaterapie. Pokud se Kozorozi rozhodnou vybírat esenciální olejíček, měli by se zaměřit na nervy zklidňující zázvor nebo pomerančovou vůni, která jim dá šťávu do života. Kozorozi bývají velmi ambiciózní lidé, kteří od okolí vyžadují respekt, proto by jejich čichové buňky mohl také potěšit kávový esenciální olej, vůně rozmarýnu nebo máty.

Vodnář – cedrové dřevo, citrón, levandule a čajovník

Vodnáři jsou originální, milují svobodu a jsou to právě oni, kteří v týmu jako první přicházejí s kreativními nápady. Vodnáři hledí do budoucnosti s otevřenou myslí. Spřádat originální plány pro život mohou obklopeni vůní citrónového esenciálního oleje. Zamilovat by se však mohli i do levandulového nebo čajovníkového oleje. Také cedrový esenciální olejíček je pro mysl Vodnáře šitý na míru.

Ryby – eukalyptus, myrha a levandule

Empatie je u lidí ve znamení Ryb velmi rozvinutým smyslem. Proto není výjimkou, když se právě Ryby dostanou do situací, kdy na úkor sebe pomáhají svému okolí. To je ale může vyčerpat. Ani přes náročné chvíle na psychiku se Ryby nepřenáší nijak lehce. Relaxovat a uvolnit napětí v sobě mohou pomocí éterických olejů. Jejich mentální napětí by mohl zmírnit eukalyptus. Palo santo nebo myrha jim pak pomůže proniknout ke svému nitru. Víte, jaký je rozdíl mezi esenciálním a éterickým olejem? Vůbec žádný! Jsou to pouze dva různé názvy pro jeden a ten samý voňavý olejíček obsahující silice z rostlin.

Beran – růžový pepř, tabák, pačuli

Berani v sobě bojovnost a odvahu nezapřou. Ale kvůli jejich tvrdohlavosti jsou často v konfliktu se svým okolím. Berani neradi nacházejí kompromis, protože potřebují prosadit své řešení. Uklidnit jejich bojové naladění může například pačuli nebo esenciální olej z tabákových listů. Máta může podpořit soustředění, stejně jako silice růžového pepře. Esenciální oleje můžete v malém množství nakapat na polštář, pomohou vám lépe usnout.

Býk – santalové dřevo, šalvěj a jasmín

Lidé narozeni ve znamení Býka mají své pevně ujasněné názory a velmi zřídka a neradi je mění. Vynikají svou upřímností a spolehlivostí. Někdy je pro ně náročné říct si o pomoct. Zklidnit svou mysl naklánějící se k perfekcionismu mohou pomocí aromaterapie. Z éterických olejů mohou sáhnout po šalvěji, která je zbaví negativních emocí. Růže zase navodí uvolňující atmosféru. Jasmín pak může zároveň uklidňovat a ulevovat od bolesti hlavy, žaludku nebo otoků v obličeji.

Blíženci – bergamot, neroli, marocký heřmánek

Pokud vedle sebe máte nějakého Blížence, určitě na něj sedí popis, že je velmi společenský a zábavný. Potěšit je můžete silicemi, které svými účinky podpoří právě jejich dobré vlastnosti. Například esenciální olej z neroli podpoří jejich celkovou rovnováhu. Silice z marockého heřmánku (vratič modrý) zase zklidní jejich pokožku. Bergamot odvane úzkost a napětí.

Zdroj: Freepik.com

Rak – růže, geranium a bergamot

Raci jsou citlivé a rodinně založené bytosti. Mají smysl pro humor a dobře rozvinutou intuici. Pokud budou chtít své smysly podpořit aromaterapií, sáhnout mohou po silicích růže, která přináší pozitivní naladění. Geranium zklidní jejich pracovní stres a bergamot povzbudí jejich sebevědomí. Pro použití přímo na pokožku je potřeba esenciální olej napřed naředit. To lze udělat v rostlinném oleji i sprchovém gelu v množství 5 až 20 kapek na jednu polévkovou lžíci sprchového gelu nebo oleje.

Lev – sladký pomeranč, grapefruit a limetka

Lvi jsou přirozenými ochranitelskými typy. Jejich sebevědomí je tak vysoké, že někdy mohou působit až arogantně. Zakládají si na férovosti a často upadají do prokrastinace. Zklidnit jejich rozjitřené emoce může éterický olej ze sladkého pomeranče. Povzbuzující efekt bude mít limetka, grapefruit podpoří jejich životní energii.

Panna – růže, jasmín, levandule

Lidé narození ve znamení Panny jsou hodně přemýšliví a velmi lpí na své dokonalosti i ostatních lidí. Tato vlastnost je ale často dostává do stresových situacích a jsou pod tlakem. Kdo jiný by pak měl vyhledat uklidnění v aromaterapii? Zatímco jasmín zlepší jejich sebevědomí, růže uklidní jejich rozdrásané nervy. Zklidnit mysl mohou i pomocí voňavé levandule, která navozuje klidné spaní.

Váhy – borovice, ylang ylang a citrón

Lidé narození ve znamení Vah jsou velmi přátelští, protože se ve všech snaží vidět pouze to dobré. Často by se pro druhé rozkrájeli, a pak zapomínají na sebe. Pro nalezení klidu a uvolnění mysli by Váhy měly zkusit silici z borovice, citrónu nebo Ylang Ylang, který také zmírňuje podráždění a působí protizánětlivě.

Štír – ambra, geranium a levandule

Štíři jsou věrní a velmi vášniví lidé. Jsou soutěživí a zřídka se zaleknou nějaké životní výzvy. Někdy je však sžírá velká žárlivost a pomstychtivost. Ambra, geránium nebo levandule přitom mohou být vůněmi, které k jejich znamení padnou jako ulité. Všechny tyto vůně podpoří soustředění, dodají sebevědomí a uklidní rozkolísané emoce.

Střelec – yuzu, mandarinka a heřmánek

Střelci milují život, a tak jsou někdy zvědaví a netrpěliví. Co kdyby jim náhodou něco uniklo? Velmi si zakládají na vztazích se svými nejbližšími, ale když je něco nebo někdo naštve, umí být jako časovaná bomba. Zklidnit svou rozladěnou mysl mohou pomocí esenciálního oleje yuzu (pochází z kůry ovocného japonského stromu Citrus junos). Heřmánek podpoří jejich soustředění a mandarinka posílí jejich emoční stabilitu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama