Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Zelené potraviny jsou synonymem zdraví

Fotografie: Zelené potraviny
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zelené potraviny jsou často skloňovaným pojmem už z toho důvodu, že příznivě ovlivňují a podporují zdraví. Co všechno pojem zelené potraviny zahrnuje, jak je jíst a co tělu přináší?

Co to jsou zelené potraviny?

Jako zelené potraviny se nejčastěji označují prospěšné sinice, řasy, obilné trávy a další produkty z přírody, které jsou zpracovány nejčastěji do formy prášku, který lze snadno rozpustit ve vodě. Patří sem určitě sladkovodní řasa spirulina, zelený ječmen nebo matcha zelený čaj. Je toho však mnohem více. Hlavní roli u zelených potravin hraje jejich komplexnost výživných látek, čímž při jejich konzumaci dochází k posílení zdraví.

Superpotravina spirulina

K zeleným potravinám a zároveň k superpotravinám patří sladkovodní modrozelená řasa spirulina. Spirulina je v mnoha směrech velmi zajímavá. Věděli jste, že pouhý 1 g spiruliny má výživnou hodnotu jako 1 kg zeleniny? Spirulina je velmi bohatá na bílkoviny, kterých obsahuje dokonce více než hovězí maso nebo ryby. Svým složením pročišťuje a posiluje organismus. Spirulinu můžete sehnat nejčastěji ve formě tablet nebo prášku.

Zatímco tablety se zapíjejí vodou, prášek je leckdy oblíbenější, protože ho můžete snadno přimíchat do ranního džusu nebo do smoothie drinku. Doporučená dávka spiruliny je 2 až 3 g denně. V případě, že berete nějaké léky, je nutné konzumaci spiruliny konzultovat s lékařem. Na pozoru by se měli mít především lidé, kteří berou léky na ředění krve nebo léky, které potlačují funkci imunitního systému (například při autoimunitním onemocnění).

Tip: Vyzkoušejte Hawaii spirulinu Tabs nebo Spirulinu Barley Tabs z našeho e-shopu Klub Energy Tábor.

Matcha – nápoj pro zdraví

Matcha je druh zeleného čaje s pozoruhodnými účinky. Kdo by však čekal, že se jeho lístky vylouhují v horké vodě, jak je to u čajů zvykem, bude na omylu. Zelené lístky matcha čaje se ještě čerstvé rozemelou na jemný sytě zelený prášek, který obsahuje vysoké množství koncentrovaných cenných látek. Matcha čaj obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny a minerály, které pozitivně ovlivňují organismus. Vyzkoušejte Organic Matcha Power z našeho e-shopu.

Pití matcha čaje posiluje imunitu, soustředění a zároveň zklidňuje organismus. Má také antibakteriální a protivirové účinky. Doporučená denní dávka zeleného čaje matcha je 2 g. Nápoj si připravíte tak, že prášek necháte rozpustit v malém množství horké vody, a pak ho podle potřeby dolijete další tekutinou. Prášek také můžete přidat do smoothie drinků.

Zdroj: Freepik.com

Raw Ambrosia od pilných včeliček

Ambrosia je biologicky fermentovaný úlový pyl, který vznikl působením specifických bakterií a enzymů. Je cenným produktem apiterapie, protože obsahuje řadu tělu prospěšných látek. Včelí produkt Ambrosia se také označuje jako včelí pyl Perga nebo jednodušeji jako včelí chléb. Jedná se o včelami zpracovaný pyl, který slouží jako základní složka krmení pro včelí potomstvo. Pyl fermentuje v zavíčkovaných plástech s malým množstvím medu. Díky tomuto přírodnímu procesu kvašení vydrží fermentovaný pyl i několik let a obsahuje látky, které nikde jinde nenajdete. Pyl lze konzumovat jen tak, jako zdravou svačinku nebo ho můžete přidávat do jiných nápojů a pokrmů.

Tip: Vyzkoušejte Raw Ambrosia pieces z našeho e-shopu Klub Energy Tábor.

Organický mladý ječmen

Mladý zelený ječmen si vlastně můžete vypěstovat i doma. Pak už pouze stačí vylisovat jeho šťávu a vypít ji. Protože by však tento proces byl docela náročný, není nic jednoduššího než si organický mladý ječmen sehnat v obchodě, a to ve formě tablet nebo prášku. Prášek lze jednoduše smíchat s vodou nebo ho přidat do jiných nápojů a smoothie drinků. Mladý ječmen je oblíbenou zelenou potravinou, která je cenná pro svůj bohatý obsah chlorofylu. Věděli jste, že mladý ječmen obsahuje až 4x více vápníku než mléko a mnohem více železa než špenát? V mladém ječmenu najdete další důležité látky, které pročišťují organismus, posilují imunitu a jsou prevencí řady onemocnění. Obvyklá doporučená dávka je jedna čajová lžička ječmene až 3x denně. V našem e-shopu najdete Organic Barley Juice Power nebo Barley Juice Tabs, vybrat si můžete tedy prášek nebo kapsle dle toho, co vám vyhovuje nejvíce.

Na chlorofyl bohatá chlorella

Chlorella je další zelenou potravinou, kterou můžete do vašeho jídelníčku zařadit, pokud chcete tělo celkově pročistit a dodat mu cenné látky. Jedná se o sladkovodní řasu, která má svůj původ v Japonsku a na Taiwanu. V dnešní době se však účelně pěstuje i v jiných zemích. Chlorella je bohatá na zelené barvivo chlorofyl a na další cenné látky, které posilují imunitu, příznivě ovlivňují kardiovaskulární systém a detoxikují organismus.

Ačkoliv má řadu skvělých vlastností, není určena pro každého. Vyhnout by se jí měli především lidé, které trápí žilní onemocnění a ti, kteří užívají léky na potlačení imunity. Maximální denní příjem chlorelly by neměl překročit 6 g, chlorella by se zároveň neměla užívat déle než 3 měsíce. Pak se doporučuje alespoň na měsíc konzumaci přerušit. Doporučujeme Taiwan Chlorella Tabs od Klub Energy Tábor.

Exotická aguaje

Aguaje je plodem palmy mauricie převislé, která je bohatá na přírodní fytoestrogeny. K dostání je ve formě prášku nebo kapslí. Jedná se tedy o sušené a na prášek rozemleté exotické ovoce aguaje, které přirozeně podporuje imunitu a zejména vyrovnává hladinu hormonů u žen. To se hodí především při menopauze. Dále zvyšuje ženské libido a může být prevencí proti vypadávání vlasů. Ačkoliv jsou účinky aguaje šité na míru spíše ženám, tuto zelenou potravinu mohou samozřejmě využívat také muži. Běžná doporučená denní dávky je 1 – 2 Raw Aguaje Tabs  2x denně.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama