Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 jednoduchých tipů, jak vyrobit domácí adventní kalendář pro děti na poslední chvíli

Fotografie: Adventní kalendář
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Vánoce jsou za dveřmi, a ačkoliv jsou obchody plné různých adventních kalendářů pro děti, všechny skrývají to stejné. Kousek čokolády, který dětem sice ve většině případů rozzáří úsměv na tváři, ale proč nebýt letošní Vánoce originálnější. Vyrobte dětem vlastní adventní kalendář se zdravými dobrotami uvnitř. Připravili jsme pro vás 5 tipů, jak na to.

Kolik dní má adventní kalendář

Správný adventní kalendář má 24 okének. Tedy otevírá se od 1.12. 2022 do 24.12. 2022. Ovšem pokud jste ho nestihli připravit už od začátku měsíce, můžete si ho udělat po svém. Dětem udělá radost i 10denní adventní kalendář. A nemusí se vždy jednat pouze o otevírání okének. Kalendář si můžete vyrobit na mnoho způsobů. Některé vám poradíme v dalších odstavcích.

Co dávat do adventního kalendáře

Do adventního kalendáře nemusíte schovávat pouze čokoládu či sladkosti. Pro své ratolesti můžete připravit zdravější formu adventního kalendáře. Překvapením může být tužka, motto napsané na papírku, ponožky, ale i oříšky, drobné penízky nebo jiné maličkosti, které udělají radost.

Inspirace pro výrobu adventního kalendáře a jeho formy

Pojďme se tedy pustit do vyrábění. Vánoce jsou za dveřmi, a i 10denní adventní kalendář může udělat radost. Připravili jsme pro vás 5 tipů na jeho výrobu.

1) Kalendář ze starého ramínka, provázků a papírků

Máte doma tavnou pistoli, staré ramínko, barevný papír a klubíčko juty nebo jiného provázku? Pak máte vše potřebné pro adventní kalendář, který vyrobíte tak, že vezmete staré ramínko a po jeho obvodu nalepíte provázky, které můžete dozdobit třeba hvězdičkou. Na konec provázku pak připevníte malé krabičky (dárky) a do nich umístíte překvapení. Mohou to být perníčky, bonbónky, oříšky nebo jiné menší překvapení. Kalendář máte za hodinku hotový a dětem budou zářit oči.

2) Kalendář z ruliček od toaletního papíru

Nehledejte složité návody a vytvořte dětem originální adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru. Jak na to? Je to snadné. Vezměte si ruličku a přestřihněte ji napůl. Na spodek ruliček přilepte dno z kartonu a obalte je do vánočního papíru, nebo je s dětmi pomalujte, nastříkejte na zlato atd. Napište na ruličky čísla od 1 do 24 a buď je můžete nalepit na velkou čtvrtku, nebo zavěsit na klacek provázkem a je hotovo.

3) Kalendář z obálek či papírových pytlíků

Kalendář z obálek či papírových pytlíků vám zabere opravdu pouze chvilku. Stačí natáhnout provázek a kolíčky na něj připevnit obálky s čísly a dobrotami či jiným překvapením. Obálky můžete ladit do vánočních barev nebo nechat přírodní – hnědé s barevnými čísly. Vypadá to moc pěkně.

Zdroj: Freepik.com

4) Látkový kalendář

Máte doma odstřižky starých látek? Využijte je k výrobě adventního kalendáře. Pokud šití na stroji není váš koníček, nevadí. Stačí jehla, nit a kus látky. Z látky uděláte pytlíček, svážete na konci a zavěsíte na provázek na klacek či kamkoliv do prostoru. Samozřejmě do pytlíčku nezapomeňte vložit překvapení. Čísla můžete vyšít ručně nebo nechat bez čísel a ať si dítko vybere samo, který pytlík chce otevřít.

5) Kalendář z barevného papíru

Poslední tip je kalendář z barevného papíru. Děti mohou pomáhat vytvářet z papíru tvary, ať už čtverce, pyramidy nebo něco jiného. Fantazii se meze nekladou. Na tvary pak stačí přilepit čísla nebo je napsat fixou a vložit do nich dárečky. Umístit je opět můžete za pomoci provázku na větvičku nebo staré ramínko.

Jak vidíte, adventní kalendář nemusí být pouze ve formě čokolády, nápadům se meze nekladou a navíc nemusíte utratit ani korunu a využít to, co máte doma. Přejeme pohodové Vánoce.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama