Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Řekněte sbohem jarní únavě s pomocí třech českých bylin

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

K jarní únavě přispívá aprílové počasí i posun času. Načerpejte sílu z přírody a vyzkoušejte jako první pomoc plané byliny z našich luhů a hájů. Spíše, než na drastický detox najeďte na vlnu příjemného povzbuzení. Přinášíme několik tipů, jak bylinky zařadit do domácí gastronomie. Tyto tři vám pomohou opětovně dobít baterky.

Medvědí česnek (Allium ursinum)

Nejdříve se vydejte na medvědí česnek, který v některých lokalitách roste již od konce února. Nejpozději koncem května začíná kvést a jeho blahodárná síla mizí. Najdete ho zejména v listnatých a lužních lesích. Je známý detoxikačními účinky, které po zimě přijdou každému vhod, a také pomáhá při nejrůznějších trávicích problémech. Během sběru nezapomeňte přivonět, ať si ho nespletete s konvalinkou. Pak ho zapracujte do jídel jako náhradu listového špenátu nebo běžného česneku.

Smetánka lékařská (Taraxacum officinale)

Smetánku neboli pampelišku najdete skutečně všude a její květy můžete sbírat od dubna do září. I ona funguje jako skvělý jarní detox. Podporuje tvorbu žluči, činnost ledvin, posiluje játra, pomáhá nastartovat látkovou výměnu a působí protirevmaticky. Uvařte si pampeliškový sirup a mlsejte ho po lžičkách, nebo zkuste každé ráno vypít pampeliškovo-kopřivový čaj. Mladé lístky přimíchejte do salátu.

Zdroj: Freepik.com

Ptačinec prostřední (Stellaria media)

I tento nenápadný plevel zvaný ptačinec prostřední napomáhá jarní očistě. Nejčastěji kvete od května do října, od nížin až po horské oblasti. Má schopnost čistit játra a podporuje jejich regeneraci. Přidejte tuto bylinku do salátu nebo do polévky, jeho chuť vás určitě překvapí.

Byliny hledejte na čistých místech, kde jejich sběr není zakázán. Příjemnou procházku samozřejmě můžete částečně nahradit návštěvou nejbližší bylinkové lékárny nebo koupí příslušné tinktury.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama