Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Proč sbírat kaštany a nosit je po kapsách?

Fotografie: Nasbírané kaštany v košíku
Zdroj: Unsplash.com

Probiosan Inovum

Reklama

S příchodem podzimu se cítíme unavení, vyčerpaní, naše imunita je v ohrožení vzhledem k měnícím se teplotám a letní elán a energie se pomalu začínají vytrácet. Kromě zdravého životního stylu, jídelníčku plného zdravých potravin, vám mohou pomoci také kaštany. Znáte jejich léčivou sílu?

Mohutný kaštan nazývaný jírovec maďal

Kaštan je mohutný a košatý strom, který dorůstá výšky 15 – 30 m. Kvete od května až do července krásnými bílými květy, jejichž délka je až 30 cm. Na podzim se pak začnou vytvářet semena – kaštany. Pojďme se podívat na to, proč je sbírat a k čemu je doma můžeme využít.

Kaštany z jírovce nejsou jedlé

Nejprve ovšem musíme upozornit, že kaštany z jírovce nejsou jedlé. Obsahují totiž látky zvané aescin, které mohou způsobit křeče, zvracení a další nežádoucí účinky. Proto pokud dostanete chuť na kaštany, raději sáhněte po těch jedlých, které najdete v obchodech u zeleniny a ovoce.

Z kaštanů se ovšem získávají látky, které v podobě extraktu pak mohou pomoci s těmito zdravotními problémy:

  • Chronická žilní onemocnění
  • Křečové žíly, noční křeče
  • Hemeroidy
  • Bolavé klouby
  • Krevní podlitinách a modřiny
Zdroj: Pixabay.com

 

Vždy je potřeba užívat extrakty z kaštanu pouze zevně, nikdy vnitřně. Využít extrakt z kaštanu pak můžete také jako tonikum na pleť. Bude krásně vypnutá a svěží. Extrakt z kaštanu zakoupíte v lékárně a můžete si s ním masírovat postižená místa.

Naše babičky i maminky věří ovšem i v další léčivou až magickou sílu kaštanu. Podívejte se vaší babičce do kapsy u bundy nebo pod polštář, pokud tam najdete kaštany, nebuďte překvapeni.

Kaštany v kapse

Už odpradávna se věří v magickou sílu kaštanů. Čeká vás v práci důležitá schůzka nebo prezentace? Dejte si kaštan do kapsy, zbaví vás stresu a dodá vám sílu a sebevědomí. Trpíte na bolesti kloubů, kyčlí, jste nachlazeni nebo se s partnerem pokoušíte o miminko? Vložte si kaštan do kabelky, prý to přináší štěstí a pomůže k vysněnému těhotenství.

Kaštany pod polštářem

Další babskou pověrou jsou kaštany pod polštářem. Říká se, že pokud si vložíte pod polštář do pytlíčku tolik kaštanů, kolik je vám let (+1 navíc) a na podzim vložíte pytlíček s kaštany pod polštář, zbavíte se nachlazení i bolavých zad. Pytlík s kaštany musí být pod polštářem vložen až do jara. Prý lidé, kteří takto spí, jsou po celou zimu chráněni před nachlazením a dalšími nemocemi.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama