Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Přírodní kosmetika vs. syntetická kosmetika, v čem je rozdíl a na které látky si dát pozor?

Fotografie: Přírodní kosmetika
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

V čem se liší přírodní kosmetika od syntetické (konvenční) kosmetiky? Jaké jsou škodlivé látky, kterým bychom se v kosmetice měli vyhnout a proč? Syntetická kosmetika je ženami vnímána jako ta „účinnější“.  Co je na tom pravdy? Podíváme se na složení kosmetiky, kde ho na kosmetickém přípravku hledat, na rozdíly mezi přírodní a konvenční kosmetikou, ale také na látky, kterým se vyhnout. Na závěr vám poradíme, kde si můžete složení vaší kosmetiky ověřit i bez odborných znalostí.

Složení kosmetiky, kde ho hledat a co z něj vyčteme?

Složení kosmetiky najdete vždy na konkrétním výrobku, který si v obchodě zakoupíte. Ať už se jedná o přírodní šampon, nebo přípravek na pleť, na každém kosmetickém produktu musí být označení INCI – International Nomenclature of Cosmetic Ingredients. Stejně jako u potravin máte k dispozici etiketu se složením, je tomu tak i u kosmetiky.

Je zřejmé, že běžný smrtelník nemůže znát jednotlivé složky a vyznat se v nich je skutečně obtížné. Pokud je navíc množství obsahu konkrétní složky v kosmetice nižší než 1 %, pak na štítku sice uvedena tato složka je, ale ne v takovém pořadí, abyste zjistili, jaké množství jí tam ve skutečnosti je.

Konkrétní příklad: Pokud si vezmete váš denní krém, noční krém, šampon či jinou kosmetiku a podíváte se na složení, uvidíte vypsané látky, které přípravek obsahuje, ovšem ne jejich množství. Na tom není nic až tak divného. Každý výrobce si drží své know how v bezpečí a nechce prozrazovat konkrétní poměr látek. Ale pokud máte přírodní krém, který má obsahovat rostlinné oleje a bylinné extrakty a vy vidíte, že jsou na štítku až někde uprostřed nebo na konci, a nikoliv na prvním místě, pak si můžete být jisti, že obsah těchto látek ve vašem kosmetickém přípravku je téměř nulový.

Je přírodní kosmetika méně účinná než syntetická?

Ženy si často myslí, že přírodní kosmetika „nefunguje“ tak rychle jako ta syntetická. Záleží samozřejmě na tom, zda chcete rychlý účinek na kratší dobu nebo kvalitní a dlouhodobou péči, která vaší pleti dodá potřebné látky pro její zdravý vzhled.

Výhody přírodní kosmetiky

  • Multifunkční využití – ano je to tak. Zatímco konvenční kosmetika je v tomto omezená, přírodní kosmetika (především oleje) jsou známé tím, že je můžete použít na celé tělo. Např. arganový olej nebo mandlový olej harmonizuje vaši pleť a krásně ji provoní.
  • Šetrná k pokožce a bezpečná – s přírodní kosmetikou víte, co si kupujete. Kvalitní přírodní kosmetika je transparentní, tudíž vždy víte, jaké látky obsahuje a co si na sebe mažete. Syntetická kosmetika většinou škodí lidem s ekzémy, pupínky a dalšími kožními nedokonalostmi. Naopak přírodní kosmetika je šetrná k pokožce, nezatěžuje ji škodlivými látkami a je určena k řešení konkrétních zdravotních problémů.
  • Aromaterapeutické účinky a vůně – často si ženy stěžují, že přírodní kosmetika nevoní, ovšem může to být způsobeno nevědomostí. Každému voní něco jiného a ani všechny parfémy, které najdete v obchodech, vám vonět nebudou. Přírodní kosmetika nabízí víc než jen vůni, ale nabízí také aromaterapeutické účinky.

Pokud to shrneme, můžeme říci, že přírodní kosmetika v dlouhodobých účincích rozhodně vede a má co nabídnout. Konvenční kosmetika sice může působit rychleji, ovšem také krátkodoběji.

Zdroj: Freepik.com

Látky v kosmetice, kterým je dobré se vyhnout

Povolených látek v kosmetice je v řádech tisíců a je obtížné se v nich vyznat. Pokud si chcete být opravdu jisti, zda je váš šampon, krém či deodorant opravdu přírodní, existuje stránka incidecoder.com, kde si svůj přípravek můžete otestovat a zjistit, jaké látky v něm jsou obsaženy a zda vaší pleti škodí či nikoliv.

Nejčastěji používané škodlivé látky v kosmetice

  • Konzervanty – Parabeny, Triclosan, Formaldehyd, DMDM Hydantoin, Glutaral, BHA, BHT,
  • Tenzidy
  • Silikony
  • Soli hliníku
  • Chemické filtry a nanočástice – využívané u opalovacích krémů
  • Minerální oleje a parafíny

Každá z těchto látek má jiný vliv na vaši pokožku.

  • Například Parabeny se řadí mezi 20 nejčastějších alergenů.
  • Triclosan byl testován na zvířatech – přesto, že je potvrzeno, že může poškodit játra i ledviny, je zařazen do povolených látek v kosmetice.
  • Formaldehyd byl také testován na zvířatech a vyvolal u nich rakovinu.

A takto bychom mohli pokračovat dál. Škodlivých látek v kosmetice je opravdu velké množství a je na každém z nás, zda se rozhodneme vyměnit nezdravé za zdravé a pečovat o sebe s láskou a maximální péčí.

Přírodní kosmetika Energy

Pečujte o své zdraví i pleť komplexně. Přírodní kosmetika Energy Beauty nabízí víc než jen péči o pleť a tělo. Její síla spočívá především v pentagramových přípravcích, které jsou vyráběny unikátní metodou zvanou „Regenerace v Pentagramu“, jejímž základem je propojení čínské moudrosti, pěti elementů Pentagramu a komplexní péče o tělo, pleť, vlasy a harmonizování vnitřní energie. Kosmetika Energy propojuje vnitřní svět s tím vnějším a v tom je jedinečná.

Krémy Pentagramu jsou výjimečné nejen svým složením, ale i možnostmi terapeutického využití. Snadno pronikají do hlubších vrstev pokožky a odtud do tkání. Prostřednictvím energetických drah tedy ovlivňují pozitivně nejen pokožku, ale i orgány a jejich soustavy.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama