Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 tipů na přírodní léky pro zvládání stresových situací

Fotografie: Rakytník
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Slovo stres je v dnešní společnosti už tak nějak zakořeněno a vnímáno jako součást života. Tak jsme si to nastavili, a tak to máme. Ovšem žít v každodenním stresu může mít negativní vliv na naše zdraví. Podle TČM je tělo a duše úzce spjato. Ve chvíli, kdy začne naše psychika upadat, podepíše se to i na tom, jak se cítíme navenek. Ovšem příroda je mocná léčitelka a dokáže nám i se stresovými situacemi pomoci. Bylinky a přírodní léky na stres využívaly již naše babičky.

V tomto článku vám představíme bylinné přírodní léky proti stresu, které nejsou návykové ani nijak chemicky upravované a dokáží navodit pocit pohody a vyrovnat rozbouřenou hladinu emocí.

Kustovnice čínská (Lycium chinense Mill)

Kustovnice čínská je opadavý keř s krásnými purpurovými květy, které se řadí do čeledi lilkovitých a pochází z Asie. Sušené plody kustovnice jsou už i v České republice běžnou součástí zdravých receptů. Kustovnici čínskou můžete znát také pod názvem goji. Toto velmi zdravé ovoce je zdrojem mnoha minerálů a jedná se o jeden z nejlepších přírodních zdrojů zinku, železa, mědi, chromu i manganu. Navíc obsahuje vitamíny skupiny B – B1, B2 a dále vitamín C a vitamín E. Kustovnice je také skvělým zdrojem tuků, sacharidů, vlákniny či bílkovin. A jaké jsou její účinky?

  • Snižuje stres
  • Pomáhá při bolestech hlavy
  • Celkově příznivě působí na nervovou soustavu
  • Pomáhá zvládat náročné psychické situace
  • Posiluje imunitu organismu a zpomaluje příznaky stárnutí
  • Pomáhá při tvorbě červených krvinek
  • Posiluje srdce
  • Má pozitivní vliv na klouby a pomáhá při bolestech kloubů
  • Podporuje kognitivní funkce
  • Má vliv na zdravý zrak

A takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Důležité je vědět, že plody kustovnice čínské mají příznivý vliv na nervový systém a zapojení těchto plodů do jídelníčků vám může přinést pouze samá pozitivita.

Kořen kudzu (Pueraria lobata)

Kudzu se pro své léčivé vlastnosti využívá v Číně, Koreji či Japonsku už od nepaměti. Využíval se často k léčení různých zdravotních neduhů, nejčastěji pak k léčbě cukrovky, žaludeční nevolnosti, chřipky, bolesti hlavy a migrény či při alergiích i depresivních stavech. Kořen kudzu (nebo spíše jeho konzumace) podporuje produkci dopaminu a serotoninu (hormony štěstí). V případě nedostatku serotoninu pak můžeme pociťovat depresivní nálady, úzkosti a cítit se napjatě.

Zdroj: Freepik.com

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Dalším skvělým pomocníkem při stresu a stavu deprese je jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba. Jedná se o statný strom, na kterém je nejvíce zajímavá jeho dlouhověkost. Může se dožít až 4000 let. Jinan dvoulaločný je známý pro své listy, které se v tradiční čínské medicíně využívají po tisíciletí. A v čem je tak zázračný? Účinky extraktu z listů jinanu dvoulaločného jsou podloženy odbornými studiemi. Pozitivně ovlivňuje kognitivní funkce mozku, paměť, soustředění, rychlost myšlení. Pomáhá udržovat mentální zdraví a duševní rovnováhu, a pokud máte problémy se zrakem či sluchem, tak i zde vám extrakt z jinanu může být velmi nápomocný. Obsahuje totiž cca 40 zdraví prospěšných látek, mezi které se řadí ginkgo-flavonidové glykosidy, terpenové látky, flavonoidy, organické sloučeniny atd.

Ženšen (Panax ginseng)

Kdo by neznal ženšen, který nejenže pomáhá s psychikou, ale také s fyzickým výkonem. Pomáhá zvýšit odolnost organismu proti stresovým situacím, využívá se ke zvýšení energie, posiluje imunitu a obranyschopnost těla a s jeho pravidelným užíváním se jednoduše rychle dostanete do formy. Jedná se o silný adaptogen. Tedy přírodní látku, která lidskému organismu pomáhá lépe zvládat stres, fyzickou zátěž a vy se tak budete cítit více vyrovnaní a v pohodě. Zjistěte, jak vybrat kvalitní ženšen a dopřejte si sílu na každodenní psychicky náročné situace.

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

A poslední tip na přírodní léky na stres je oblíbený rakytník řešetlákový, který vám dodá komplexní ochranu těla a zvýší odolnost nejen proti fyzické zátěži, ale také psychické. Stavy depresí a úzkosti vám s užíváním rakytníku rozhodně nehrozí. Jeho pozitiva a jak si rakytník vypěstovat, kdy ho sklízet, jaké zdraví prospěšné látky obsahuje i jeho působení na lidské zdraví najdete v článku rakytník řešetlákový.

Přírodní doplněk stravy Revitae obsahuje všechny zmíněné bylinné extrakty

Velmi pozitivní recenze od zákazníků si získal přírodní doplněk stravy Revitae, který zároveň obsahuje všechny zmíněné bylinné extrakty. Vy tak nemusíte denně polykat několik tobolek či pít odvary a čaje z bylin. Užívá se 1 kapsle 2-3x denně a po 3 týdnech je potřeba udělat 1 týden pauzu. Pokud se pro Revitae rozhodnete, zvyšte příjem tekutin a nikdy nepřekračujte doporučené dávkování.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama