Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

5 tipů na energetická místa v České republice

Fotografie: energetická místa
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Energetická místa neboli místa s pozitivní energií, léčivá místa či silová místa najdete nejen ve světě, ale také v České republice. Jedná se o místa, kde energie uzdravují, ale lékařská věda to neumí vysvětlit. Jedná se o místa, kde dochází k výměně energie mezi zemí a vesmírem. Některá vznikla bez lidského zásahu, jinde na nich najdete klášter, menhiry, ve světě pak pyramidy či jiné stavby. Která místa v ČR jsou tzv. energetická a kam si můžete zajet dobít energii? Připravili jsme pro vás 5 tipů, kam se vydat.

1) Nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci

Nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci se nachází nedaleko Loun v Ústeckém kraji. Kde je nejsilnější propojení energetických zón, to zjistíte díky vyšlapaným cestičkám uprostřed chrámu. Energetické zóny prý dokáží zmírnit depresivní stavy a po návštěvě chrámu byste se měli cítit plni optimismu a dobré nálady. Při návštěvě chrámu můžete na těle pocítit brnění, ale ti sensitivnější z nás mohou cítit i mírnou bolest hlavy. Toto místo je v současné době velmi navštěvované, a to především o víkendech. Pokud chcete načerpat energii bez davů, pak doporučujeme vyrazit ve všední den. Vstup je zdarma a můžete tam strávit tolik času, kolik chcete.

2) Svatý kopeček u Mikulova

Svatý kopeček byl vyhlášen botanickou rezervací, ovšem to není hlavním důvodem, proč ho lidé hojně navštěvují. Na vrcholku se tyčí kaple sv. Šebestiána a kaple Božího hrobu. Nachází se tu také nejstarší křížová cesta v ČR. Pokud vystoupáte až na vrchol, pocítíte nejen příval energie, ale i jakýsi nepopsatelný klid v duši. Svatý kopeček u Mikulova je nazýván magickým místem. Říká se, že v minulých dobách se zde dělaly pohanské rituály plodnosti. Stačí chvilku posedět a nechat energii proudit tělem.

Zdroj: Freepik.com

3) Kamenný pastýř

Menhir s názvem Kamenný pastýř se nachází ve Středočeském kraji, nedaleko vesnice Klobuky. Menhir stojí opuštěný uprostřed pole a jeho energetická síla ochraňuje poutníky, kteří ho navštíví, posiluje jejich energii a brání negativní energii působit na vše živé. Po jeho návštěvě byste tak měli být chráněni od všeho zlého. Větší menhir (kamenný pastýř) je obklopen menšími menhiry. Jedná se podle pověsti o pastýře, který čekal na své ovečky tak dlouho, až zkameněl. Další pověst pak vypráví o tom, že pokaždé, když zazvoní zvon v kostele v Klobukách, pastýř se pohne o jeden krok. Ve chvíli, kdy dojde až k samotnému kostelu, nastane prý konec světa.

4) Boží kameny u Strakonic

Boží kameny u Strakonic jsou přírodním dílem a pro sensitivní jedince se zde nabízí obrovská dávka energie. Po návštěvě byste se měli cítit uvolněni, uklidněni a plni optimismu. Balvan ve tvaru lodi prý poskytuje úlevu od chronických potíží. Na rozdíl od jiných léčivých míst nenajdete hlavní silové pole uprostřed, ale na kraji. Opět vás k němu dovede vyšlapaná cestička.

5) Měsíční kámen – menhir u Javorníku na Šumavě

Šumava sama o sobě je místem, kde můžete dobít energii a poznávat sílu přírody. Ovšem nejsilnější vibrace najdete u menhiru s názvem Měsíční kámen. Dojdete k němu po stejnojmenné naučné stezce. Na západní straně tohoto dvoumetrového menhiru najdete půlměsíc a u této strany jsou pozitivní energie vnímány nejvíce. Ovšem tento menhir má i zápornou stranu, kde byste naopak měli pociťovat neklid a záporné emoce. Protilehlá strana měsíčního kamene vám může energii naopak ubrat.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výlet a načerpání energie, doporučuje se nezůstávat v energetických zónách déle než 30 minut. Na nás energetická místa působila velmi rozdílně. Zřejmě záleží i na aktuálním rozpoložení každého jednotlivce, a především na tom, zda jste více či méně sensitivní.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama