Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Tipy, jak přežít léto, když čekáte miminko

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Perfektně strávené léto si každý představuje jinak. Pro nastávající maminky (nejen v pokročilém stupni těhotenství) však mohou být horké letní dny noční můrou. Jak přežít letní horka, to vám prozradí následující tipy.

1. Vsaďte na pohodlné oblečení

V oblečení se musíte cítit dobře, proto by mělo být pohodlné. A pro nastávající maminky tohle platí dvojnásob. Proto vyřaďte ze šatní skříně kousky, které jsou z nějakého důvodu nepohodlné. Noste volnější tuniky a šaty, pohodlné šortky a legíny. Vsaďte také na pohodlnou a prodyšnou obuv.

2. Nejvíce věcí dělejte ráno nebo večer

Problémem léta pro nastávající maminky jsou teploty atakující tropickou třicítku. V takových vedrech se nedá dělat nic. Proto veškeré nutné aktivity, jako jsou nákupy nebo běhání po úřadech, naplánujte na ráno, dopoledne, pozdní odpoledne nebo večer. Od desíti hodin dopoledne do šestnácti hodin odpoledne by se nastávající maminky měly zdržovat hlavně ve stínu a chladu.

3. Dostatečně odpočívejte a spěte

A co dělat v době, kdy je největší horko? Pokud vám to povinnosti doma a případné další dítko dovolí, využijte tyto chvíle pro odpočinek a spánek. Toho v těhotenství není nikdy dost.

4. Zdržujte se ve stínu

Žádné nastávající mamince nejspíš nemusíme říkat, že jí bude nejlépe ve stínu. Koupě slunečníku proto rozhodně není špatným nápadem.

5. Zchlaďte tělo ve vodě a ulehčete kloubům

A pokud máte bazén, naplno ho využijte. Plavání je v těhotenství prospěšné, udržíte se v kondici a ulevíte přetíženým kloubům. Zároveň se hezky zchladíte a lépe tak přežijete tropy.

Zdroj: Freepik.com

6. Jezte střídmě a dostatečně pijte

Dalším tipem, jak přežít léto, když čekáte miminko, je střídmost. Pokuste se nepřecpávat a jezte střídmě. Tělo pak nebude muset vynakládat příliš energie na zpracování této potravy a vy se budete cítit mnohem komfortněji. Nastávající maminky by měly omezit také pikantní jídla, ze kterých by je mohla pálit žáha. Dostatečný pitný režim je nutnou podmínkou. Spíše než sladké a bublinkové nápoje doporučujeme obyčejnou kohoutkovou vodu, případně bylinkové čaje.

7. Pořiďte si větrák nebo mějte po ruce alespoň vodu v rozprašovači

Dobrými parťáky se vám v tropickém létě stanou drobnosti – větrák nebo větráček do ruky, vějíř, kterým se můžete ovívat nebo alespoň voda v rozprašovači.

8. Zpomalte a nikam se nežeňte

Rozhodně se nepřepínejte a na den si neplánujte hodně aktivit. Snažte se vyhnout stresu a využijte poslední možné chvíle před porodem pro načerpání energie. Přečtěte si něco zajímavého nebo sledujte oblíbené seriály. S miminkem už tolik času mít nebudete.

9. Požádejte o pomoc své okolí

Mnohem těžší to mají nastávající maminky, které už doma jedno dítko mají. Tomu těžko vysvětlí, že musí teď (a hlavně v tropickém létě) více odpočívat. Proto neváhejte a požádejte o pomoc své okolí.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama