Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Znáte česnekové mléko a víte, jak působí na naše zdraví?

česnek a česnekové mléko

Probiosan Inovum

Reklama

Slyšeli jste již někdy o česnekovém mléce? Každý určitě moc dobře ví, že česnek je považován za přírodní antibiotikum, které je už po staletí využíváno k léčbě celé řady zdravotních neduhů a potíží. Ale česnekové mléko? To je pro většinu lidí jedna velká neznámá!

Přitom i česnekové mléko může být skvělou pomoci proti zdravotním obtížím. Jde i spojení dvou dobře známých složek, které se pyšní užitečnými zdravotními vlastnostmi. Když je zkombinujete, získáte hotový poklad pro vaše zdraví.

Jak česnekové mléko působí na naše zdraví

Spojení mléka a česneku musí vždy dopadnout dobře. Pojďme si prozradit, jaké pozitivní přínosy nabízí česnekové mléko našemu zdraví.

Prevence proti chřipce

Jak již bylo řečeno o pár řádků výše: česnek je přírodní antibiotikum, proto asi nikoho nepřekvapí, že jedním z jeho účinků v kombinaci s teplým mlékem je prevence proti chřipce – a nejen proti ní, ale vesměs proti veškerým infekčním nemocem, kterým jsme vystavováni. Chřipka a nejrůznější virózy jsou častým tématem především na podzim a v zimě, proto se určitě vyplatí mít na studené měsíce zásobu tohoto elixíru.

Pomoc pro zdravý spánek

Už dávno je známo, že teplé mléko dokáže příjemně připravit organismus na spánek. Věděli jste, že před stovkami a stovkami let si lidé pro lepší spánek pokládali pod polštář stroužek česneku? Proč tyto dva spánkové pomocníky nespojit a nevsadit na šálek česnekového mléka před spaním, když to tak dobře funguje?

Pomoc při léčbě akné

Tvorba akné je způsobena bakteriemi, které jsou známé jako Propionibacterium acnes. K jejich šíření dochází ve chvíli, kdy se žlázy uvnitř kůže zablokují a vytváří v sobě zánětlivou odezvu kůže – to má za následek vznik nechtěných a nevzhledných pupínků.

Česnek v sobě mimo jiné látky obsahuje také sloučeniny síry, které jsou skvělé v tom, že dokážou zabránit růstu a šíření těchto škodlivých bakterií, což znamená, že pitím česnekového mléka můžete výrazně podpořit léčbu akné.

Prevence proti rakovině

V česneku je spousta zdraví prospěšných látek. Některé v něm obsažené složky navíc fungují jako silné antioxidanty, které ničí a rozkládají škodlivé volné radikály – ty poškozují složení lidské DNA a vedou k rozvoji mnoha lidmi obávaného a zákeřného onemocnění: rakoviny. Čerstvý česnek obsahuje sloučeniny, které tělo od těchto škodlivých radikálů očišťují a tím mají pozitivní vliv v rámci prevence rakoviny.

Recept na výrobu česnekového mléka

Pokud si chcete česnekové mléko vyrobit sami doma, určitě můžete. Nic na tom není a zvládne to úplně každý.

Budete potřebovat:

  • stroužek česneku
  • hrníček mléka

Jak postupovat při přípravě:

  • česnek oloupejte a nakrájejte na velmi jemno
  • vložte nakrájený česnek do hrnce
  • nalijte do hrnce mléko
  • přiveďte společně k varu
  • poté nechte 15-20 minut macerovat
  • nakonec mléko sceďte

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama