Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Zelené smoothie na 3 různé způsoby aneb recepty, po kterých určitě nepřiberete

Fotografie: Zelené smoothie
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Držíte dietu nebo se snažíte zhubnout a „honí vás mlsná“? Zapomeňte na čokoládu a vyzkoušejte zelené smoothie podle vlastní chuti. Smoothie jsou samozřejmě bez cukru a chutnají prostě skvěle. Máme pro vás připraveny 3 recepty, po kterých nepřiberete ani kilo, naopak. Zelené smoothie vás zasytí i bez vysokého obsahu tuku a kalorií.

Jaké ingredience jsou vhodné pro přípravu zelených smoothie na hubnutí?

Ovoce a zelenina, oříšky a semínka vám postačí k vytvoření dokonalých nápojů, po kterých neztloustnete. Není na tom nic těžkého a kromě ovoce a zeleniny už budete potřebovat pouze smoothie mixér.

Jaké ovoce patří do zelených smoothie?

  • Ananas, kiwi, zelené jablko, banán, avokádo, mango, jahody, grep, pomeranč

Jaká zelenina je vhodná pro přípravu zeleného smoothie?

  • Špenát, okurka, kapusta, kadeřávek, brokolice, řapíkatý celer

Jakými bylinkami a semínky obohatit zelené smoothie?

  • Máta, lněná semínka, bazalka, chia semínka, petrželka

Zelené smoothie na hubnutí z naší zdravé kuchyně

1) Zelené smoothie z řapíkatého celeru, okurky a grepu

Jestliže už nechcete pít pouze okurkovou vodu, ale zároveň neporušit dietu, vyzkoušejte zelené smoothie z řapíkatého celeru, okurky a grepu. Okurka je známá svým vysokým obsahem vody, řapíkatý celer neobsahuje téměř žádné kalorie a má vysoké čisticí účinky, grep je jedním z mála ovoce, které se doporučuje nejen při detoxikaci, ale vzhledem k nízkému obsahu kalorií i při dietách. Kombinace této zeleniny a ovoce vytvoří dokonalou chuť i bez cukru.

Zdroj: Freepik.com

2) Smoothie s čerstvým špenátem

Špenát obsahuje opravdu velmi málo kalorií, a pokud ho smícháte s pomerančem, banánem a kiwi, vytvoříte výtečný nápoj, který vám při hubnutí rozhodně neublíží. Pomeranče jsou bohaté na vlákninu i draslík a patří mezi diuretické potraviny, které pomáhají vyloučit tekutiny z těla. Kiwi je nízkokalorické, neobsahuje žádné tuky a má velmi málo cukru. Navíc je bohaté na vitamín C, tudíž kromě hubnutí podpoříte i imunitu. Vyzkoušejte recept na smoothie s čerstvým špenátem.

3) Smoothie se špenátem a červenou řepou

Ačkoliv toto smoothie nemá zelenou barvu, můžeme ho určitě doporučit a zapojit do vašeho dietního jídelníčku. Možná vás překvapí, že vám doporučujeme recept, který obsahuje také mandle. Věřte nebo ne, ale i mandle (malá hrst) vám mohou při hubnutí být velmi nápomocné. Vynechat tuky při dietách se nedoporučuje a navíc vás mandle i v malém množství zasytí na dlouhou dobu. Tudíž nebudete mít hlad a hubnutí tak jedině podpoříte. Červená řepa je ideální parťák při hubnutí, je nízkokalorická, obsahuje vysoký podíl vlákniny a vody a díky tomu vás stejně jako mandle zasytí na delší dobu. Dále už přidáte pouze jahody, banán a vše rozmixujete a při letních horkých dnech můžete doplnit o kostky ledu. Celý recept najdete zde.

Tip na závěr: Vyzkoušejte i další zdravé recepty a připravte si fit jídelníček třeba na každý den.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama