Na smoothie s ovocem, špenátem, ořechy a červenou řepou si nejdříve si připravíme ovoce a zeleninu. Špenát a jahody opláchneme, červenou řepu a banán oloupeme a pokrájíme na menší kousky. Na smoothie se skvěle hodí i mražené varianty těchto surovin.
Zeleninu i ovoce vložíme do mixéru. Lehké suroviny, jako například špenát, do mixéru vložíme jako první a těžší suroviny, jako například červenou řepu, vložíme navrch. Mixér si takto se vším snáze poradí, protože těžší suroviny se budou přirozeně tlačit dolů.
K ovoci a zelenině přidáme hrst vlašských ořechů a hrst mandlí. Do smoothie bychom vždy měli přidat nějaké ořechy nebo semínka. Rozmixované ořechy našemu smoothie dodají krásně krémovou chuť a zdravé tuky, které se v nich nachází, nám pomohou se vstřebáním vitamínů, které jsou rozpustné v tucích.
Vše zalijeme vodou cca do poloviny a rozmixujeme.
Smoothie můžeme ihned konzumovat nebo ho dát do ledničky, kde nám vydrží přibližně dva dny.