Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Zázrak jménem kokumové máslo pro krásnou pleť i vlasy

Fotografie: Mangostana lahodná
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Oleje a másla rostlinného původu patří k nejoblíbenějším složkám různých výrobků osobní péče včetně krémů, balzámů na rty a přípravků na vlasy. Kakaové, kokosové či bambucké máslo zná už téměř každý. Kokumové máslo je oproti tomu méně běžnou alternativou. Co je to kokumové máslo, kde ho můžeme použít a pro koho je určeno?

Co je to kokumové máslo?

Kokumové máslo je v podstatě olej získávaný ze semen stromu zvaného kokumovník. Kokumové stromy (Garcinia indica) se pěstují především v tropických oblastech Indie. Plody i semena se používají k různým kulinářským, kosmetickým a lékařským účelům.

Obvykle má světle šedý nebo světle žlutý odstín a obsahuje převážně nasycený tuk, který je známý jako kyselina stearová. Máslo i při vyšší teplotě zůstává díky své chemické struktuře pevné a nerozpouští se, proto se mu říká máslo a ne olej. Jedná se o vůbec nejtvrdší máslo a jeho největší benefit se skrývá ve vysokém obsahu nutričních látek. Obsahuje vitamín E, vitamíny skupiny B, draslík, mangan a hořčík.

K čemu se využívá

Máslo kokum je jedlé a příležitostně se používá k výrobě čokolády a jiných cukrovinek. Nejčastěji se však využívá jako přísada do lokálních kosmetických výrobků a výrobků osobní péče, včetně make-upu, pleťových masek, mýdel, balzámů a mastí. Oblíbené je především pro svou vlastnost silného zvláčňujícího prostředku. Na rozdíl od jiných rostlinných másel není příliš těžké. Snadno se vstřebává do pokožky, nezanechává pocit mastnoty a neucpává póry.

Zdroj: Freepik.com
  • hydratuje kůži celého těla, nehty i vlasy
  • obsahuje antioxidanty
  • zklidňuje zanícenou pokožku
  • může zmírnit záněty kůže způsobené pořezáním, popálením a vředy
  • pomáhá proti akné
  • potlačuje viditelné známky stárnutí

Toto máslo nemá žádnou vůni, pokud vám tedy u jiných rostlinných olejů a másel vadí jejich výrazné aroma, může být pro vás kokumové máslo tou pravou volbou.

Pro jaký typ pleti je vhodné?

Pokud budete máslo používat na pleť, doporučuje se pro zralou a typově normální až suchou pokožku. Vyživuje a krásně se roztírá. Navíc nezanechává mastný povlak na pleti.

I vaše vlasy ocení péči kokumového másla

Kokumové máslo je vhodné i pro péči o vlasy. Stačí ho přidat do vašich kosmetických přípravků, kondicionéru a vytvořit si noční masku. Ráno pak stačí umýt šamponem a uvidíte, jak vaše vlasy budou lesklé a vyživené. Smíchat můžete kokumové máslo např. s esenciálním olejíčkem Ylang Ylang a dodat suchým vlasům lesk a život.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama