Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Vyměňte energetické nápoje za přírodní stimulanty a dodejte tělu energii zdravě a na dlouhou dobu

Fotografie: houby cordyceps se sklenicí čaje
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Dochází vám energie? Hrne se na vás práce ze všech stran a místo kvalitního odpočinku se snažíte udržet ve formě konzumací nezdravých energetických drinků? To vás brzy odrovná, a navíc s tolerancí, kterou si vaše tělo postupem času na energetické drinky vypěstuje, se jejich množství bude muset rapidně zvýšit. Vyzkoušejte přírodní stimulanty, které vás zdravě dobijí, tělu neublíží a naopak vás rozhodně vyjdou levněji než energy drinky.

Maca

Maca je ředkev, jejíž kořen se využívá od nepaměti k léčbě i prevenci různých zdravotních potíží. Kořen maca obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších zdravých látek, které mají povzbuzující účinky, zvyšují náladu a dodají energii. Ne nadarmo je Maca označována také jako peruánské afrodiziakum i životabudič.

Guarana

Guaranu neboli Paulinii jistě velká většina z nás zná. Vyskytuje se v nápojích nebo čajích s povzbuzujícími účinky. Obsahuje více kofeinu než káva, ale má delší stimulační účinek, okolo čtyř hodin. Rostlina ovlivňuje metabolismus tuků a díky tomu se může stát pomocníkem při hubnutí. Samotný prášek z guarany, který lze bez problému zakoupit, není příliš chutný. Nejlepší je přimíchat čajovou lžičku třeba do snídaňové kaše nebo ovocného džusu. Vzhledem k delšímu stimulačnímu účinku není doporučeno užívat ji v odpoledních hodinách.

Kolový ořech

Jak je z názvu patrné kolový ořech býval v minulosti složkou nápoje Coca Cola. Dnes už se s ním v oblíbené limonádě nesetkáte, můžete však mletý kolový ořech využít pro přípravu povzbuzujícího nálevu. Lžičku prášku zalijeme horkou vodou a můžeme přidat i mléko, med a skořici. Vytvoříme si tak lahodný nápoj. Kolový ořech tlumí hlad, a proto je vhodné ho užívat při redukčních dietách.

Gotu kola

Čaj připravený z jedné lžičky usušené natě je zázrakem hlavně pro studenty. Bylina podporuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť a koncentraci. Gotu kola není přímo povzbuzovač v pravém slova smyslu, ale pomůže nám lépe se soustředit na práci a podávat lepší výkony v mentální rovině. Čaj si dopřávejte ve stresovém období.

Zdroj: Freepik.com

Vitánie snodárná – Ašvaganda

Ašvaganda je přírodní stimulant, který posiluje tělo i mysl. Dodává energii a zlepšuje duševní zdraví. Podporuje psychickou pohodu a má afrodiziakální účinky. Příznivě působí na pleť. Pomáhá normalizovat spánek. Podává se jedna čajová lžička rozmíchaná ve vodě nebo ovocné šťávě. Nedoporučuje se podávat ve večerních hodinách.

Housenice čínská

Nejedná se o rostlinu, housenice je houba parazitující na hmyzu. Nazývá se také housenice červená a přisuzují se jí téměř zázračné účinky. Povzbuzuje organismus, zlepšuje mozkovou činnost, pomáhá na depresivní stavy a stejně jako maca je považována za afrodiziakum. Většinou je dostupná ve formě kapslí s různým obsahem housenice, ale najdete ji také v přírodních energetických nápojích, jako je Qi Coffee, káva s nízkým obsahem kofeinu, jejíž hlavními složkami jsou extrakty z medicinálních hub, jako je reishi a housenice čínská. Účinek kávy je dlouhodobý, a proto se doporučuje pít pouze do 17. hodiny, pokud nechcete probdít noc.

Mezi bylinkami však najdeme daleko více zázraků, které nám pomohou s různými neduhy a problémy. Zjistěte, které bylinky jsou vhodné na pročištění organismu, a uvařte si bylinný čaj.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama