Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Vrásky kolem úst a jak jim předcházet přírodní cestou

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Vzniku vrásek kolem úst se bezesporu nevyhnete. Můžete však udělat všechno proto, aby vznikaly velmi pozvolna, a aby se ty, které už máte, dále neprohlubovaly a vypadali jste pořád mladě.

Jak vznikají vrásky kolem úst?

Vrásky kolem úst jsou společně s vráskami kolem očí a na čele jedny z prvních, které se v obličeji objeví. Přesná hranice, kdy se tyto mimické vrásky přihlásí o pozornost v zrcadle, závisí na mnoha faktorech – na dědičnosti, množství podkožního tuku v obličeji, míře vystavování se slunci, celkové míře péče o obličej a tak podobně. První mimické vrásky se začínají objevovat už od věkové hranice 30 let.

Objevují se hlavně z důvodu:

  • přehnané mimiky v obličeji
  • přirozeného ochabování pleti, které jde ruku v ruce se stárnutím pleti

Vrásky kolem úst mohou být i roztomilé. Jednoznačně však tvář dělají starší, než ve skutečnosti je. Dobrou zprávou je, že proti vráskám kolem úst se dá celkem efektivně bojovat a teď v žádném případě nemáme na mysli botox nebo jiné drahé procedury a kosmetiku.

Jak vráskám kolem úst předcházet?

Ještě než započnete boj se stávajícími vráskami kolem úst, dobře se zamyslete nad tím, proč vznikají a jak jejich vzniku předcházet. Když pomineme sekundární důvod, kterým je přirozená ztráta elasticity v pleti, tak je hlavním důvodem přílišná a zbytečná mimika v obličeji. Určitě zde nebudeme psát, abyste se přestali smát. Vaše pleť by možná byla hladší, ale bez úsměvu o nic krásnější. Smích, který také mimické vrásky kolem úst způsobuje, si určitě ponechte. Místo toho zapátrejte po další škodlivé mimice. Nešpulíte rty, když se zlobíte nebo líčíte? Neděláte nějaká jiná výrazná gesta, bez kterých se můžete obejít? Čím méně nepotřebné mimiky uděláte, tím méně vaši pleť zatížíte.

Obličejová gymnastika

Kdybyste měli celý den myslet pouze na to, jak se tváříte a zda vaše rty moc nešpulíte, tak byste nedělali nic jiného. Mimiku tedy omezit ano, ale mnohem lepší je svaly v obličeji preventivně posílit, čímž zamezíte jejich ochabování. O obličejovém tělocviku, který má na mladistvý vzhled pleti výrazný vliv, vám více prozradí článek „Obličejová jóga“.

Jaké jsou přírodní tipy pro boj s vráskami kolem úst?

Samozřejmě, že můžete sáhnout po krémech a dalších přípravcích s kyselinou hyaluronovou, koenzymem Q10 a dalšími podpůrnými látkami, které vyhlazují vrásky, ale vydat se můžete i zcela přírodní cestou.

Zdroj: Freepik.com

1. Vyzkoušejte masáže a prokrvování

Přírodním tipem v péči o vrásčitou pleť jsou samozřejmě masáže, k nim potřebujete pouze přírodní olej. Vyzkoušet můžete např. Visage Serum z naší nabídky. Stačí, když si najdete chvilku a pleť budete masírovat jemnými krouživými pohyby. Pomáhá také jemné štípání do obličeje, které kůži prokrvuje nebo střídání teplé a studené vody, které má stejný efekt.

2. Existují bylinky, které vyhladí vrásky a podpoří zdraví a krásu pleti

Divizna

Divili byste se, kolik bylinek si dokáže s vráskami poradit. Jednou z nich je divizna, jejíž nálev můžete používat jako podpůrný obklad na první vrásky. Samozřejmě ničemu neuškodíte, když diviznu budete užívat i vnitřně.

Měsíček lékařský

Pleť celkově podpoří hojivý měsíček lékařský, který vyniká svými regeneračními účinky. Použít můžete odvar, kterým budete vrásky potírat nebo přírodní mastičku.

Smil italský

Smil italský, který možná znáte pod lidovým názvem „maggi“, můžete použít do polévky jako výrazné koření, ovšem vytvořit si z něj můžete odvar pro posílení elasticity pleti.

Fialka vonná

Proti vráskám bojují i látky obsažené ve fialce vonné, které na pleť nejlépe aplikujete ve formě fialkového oleje. Ten pleť ošetřuje, vypíná a podporuje její kondici.

Len

Pružnost pokožce navrátí také lněný olej, který můžete do pokožky vtírat vždy při uvolňující masáži pleti nebo při obličejové gymnastice.

Jetel červený

Jetel červený je plný fytoestrogenů, které mohou nahradit chybějící estrogeny v těle ženy (například při menopauze). Také však má regenerační účinek na pleť. Odvar z jetele lučního můžete použít jako přírodní pleťovou vodu proti stárnutí pleti.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama