Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Tropické ovoce nadupané vitamíny? Zamilujte si ananas!

Ananas

Probiosan Inovum

Reklama

Pakliže milujete tropické ovoce, pak určitě nedokážete odolat ananasu. Vesele žluté a šťavnaté ovoce nejenže velmi dobře chutná, ale zároveň je doslova nadupané vitamíny, které mají na naše zdraví pozitivní vliv. Najdete v něm především velké množství vitamínu C, ale ananas je rovněž skvělým zdrojem dalších důležitých látek – například vlákniny, manganu nebo vitamínu B1.

Tropické ovoce bez výčitek

Pochutnat si na tomto tropickém ovoci můžete i při redukční dietě, protože třešničkou na dortu je skutečnost, že v sobě jedna porce (šálek) ananasu obsahuje pouhých 82 kcal. Skvěle vás nasytí. Zásobuje vaše tělo potřebnými vitamíny a dalšími látkami, které potřebuje, aby mohlo správně fungovat, a přitom neohrozí vaši snahu zbavit se nějakého toho kila navíc. A to zní super, nemyslíte?

Ananas a jeho zdravotní přínosy

Teď už se pojďme společně podívat na to, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce: jak tropické ovoce ananas pozitivně působí na naše zdraví a co nám vlastně může nabídnout. Věříme, že se budete divit, co všechno tohle ovoce původem z tropického ráje vlastně dokáže!

Podporuje zdravé trávení

Pokud se čas od času potýkáte s problémy s trávením, pak je ananas přesně to, co potřebujete. Již na začátku dnešního článku jsme se zmínili o tom, že v sobě obsahuje dostatek vlákniny. Ta, jak je o ní známo, je velmi důležitá pro zdravá střeva a pro jejich správné fungování.

Co z toho plyne? Pokud si budete pravidelně pochutnávat na ananasu, zásobujete tělo vlákninou, která se postará o to, že vaše střeva budou fungovat tak, jak fungovat mají a problémy s trávením jednoduše vymizí.

Pozitivně působí na zdraví pokožky

Další složkou, kterou byste v ananasu našli, je minerál mangan. O tom byste měli vědět, že společně s vitamínem C tvoří velice silnou dvojici, která podporuje tvorbu kolagenu. Co se vám tím snažíme říci? Je to jednoduché! Kolagen je důležitý pro zdravou a především pevnou pokožku, což znamená, že vám ananas dopomůže ke krásnější a pevnější kůži.

Ananas zmírňuje příznaky artritidy

Ještě jsme se nezmínili o tom, že v sobě tohle šťavnaté a chutné ovoce obsahuje také bromelain, o kterém je určitě dobré vědět, že se pyšní protizánětlivými účinky. Artritida může mít několik druhů, které ale mají zpravidla jednu věc společnou: zánět v kloubech.

Teď už vám určitě dochází spojitost mezi tímto onemocněním a ananasem, viďte? Pakliže pacient trpí zánětlivou artritidou, může pro něho být ananas skvělá pomoc sloužící pro zmírnění nepříjemných příznaků tohoto onemocnění.

Posiluje imunitní systém

Asi jste čekali, kdy to přijde. Ano, ananas skvěle působí na náš imunitní systém a to zejména proto, že v sobě obsahuje velké množství vitamínu C. Právě vitamín C, v našem těle bojuje proti nejrůznějším bakteriím a virům, kterým je naše tělo často vystavováno.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama