Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Tropické ovoce nadupané vitamíny? Zamilujte si ananas!

Probiosan Inovum

Reklama

Pakliže milujete tropické ovoce, pak určitě nedokážete odolat ananasu. Vesele žluté a šťavnaté ovoce nejenže velmi dobře chutná, ale zároveň je doslova nadupané vitamíny, které mají na naše zdraví pozitivní vliv. Najdete v něm především velké množství vitamínu C, ale ananas je rovněž skvělým zdrojem dalších důležitých látek – například vlákniny, manganu nebo vitamínu B1.

Ovoce bez výčitek

Pochutnat si na tomto tropickém ovoci můžete i při redukční dietě, protože třešničkou na dortu je skutečnost, že v sobě jedna porce (šálek) ananasu obsahuje pouhých 82 kcal. Skvěle vás nasytí, zásobuje vaše tělo potřebnými vitamíny a dalšími látkami, které potřebuje, aby mohlo správně fungovat, a přitom neohrozí vaši snahu zbavit se nějakého toho kila navíc. A to zní super, nemyslíte?

Zdravotní přínosy ananasu

Teď už se pojďme společně podívat na to, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce: jak ananas pozitivně působí na naše zdraví a co nám vlastně může nabídnout. Věříme, že se budete divit, co všechno tohle ovoce původem z tropického ráje vlastně dokáže!

Podporuje zdravé trávení

Pokud se čas od času potýkáte s problémy s trávením, pak je ananas přesně to, co potřebujete. Již na začátku dnešního článku jsme se zmínili o tom, že v sobě obsahuje dostatek vlákniny a ta, jak je o ní známo, je velmi důležitá pro zdravá střeva a pro jejich správné fungování.

Co z toho plyne? Pokud si budete pravidelně pochutnávat na ananasu, zásobujete tělo vlákninou, která se postará o to, že vaše střeva budou fungovat tak, jak fungovat mají a problémy s trávením jednoduše vymizí.

Pozitivně působí na zdraví pokožky

Další složkou, kterou byste v ananasu našli, je minerál mangan. O tom byste měli vědět, že společně s vitamínem C tvoří velice silnou dvojici, která podporuje tvorbu kolagenu. Co se vám tím snažíme říci? Je to jednoduché! Kolagen je důležitý pro zdravou a především pevnou pokožku, což znamená, že vám ananas dopomůže ke krásnější a pevnější kůži.

Zmírňuje příznaky artritidy

Ještě jsme se nezmínili o tom, že v sobě tohle šťavnaté a chutné ovoce obsahuje také bromelain, o kterém je určitě dobré vědět, že se pyšní protizánětlivými účinky. Artritida může mít několik druhů, které ale mají zpravidla jednu věc společnou: zánět v kloubech.

Teď už vám určitě dochází spojitost mezi tímto onemocněním a ananasem, viďte? Pakliže pacient trpí zánětlivou artritidou, může pro něho být ananas skvělá pomoc sloužící pro zmírnění nepříjemných příznaků tohoto onemocnění.

Posiluje imunitní systém

Asi jste čekali, kdy to přijde: ano, ananas skvěle působí na náš imunitní systém a to zejména proto, že v sobě obsahuje velké množství vitamínu C. Právě vitamín C, který je rozpustný ve vodě, v našem těle bojuje proti nejrůznějším bakteriím a virům, kterým je naše tělo často vystavováno.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Relaxin

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.