Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Trápí vás poškozené a suché vlasy? Nechte se hýčkat přírodou a dopřejte si kvalitní regeneraci

Fotografie: Poškozené vlasy
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Suché vlasy a roztřepené konečky mohou mít mnoho příčin. Ať už se jedná o používání nevhodných kosmetických přípravků, barvení vlasů, fénování nebo vystavování se slunci či koupání v bazénech s chlorovanou vodou. Dopřejte jim dokonalou přírodní péči a dodejte jim opět sílu a lesk. Vyzkoušejte domácí účinné masky pro suché vlasy, bylinné odvary a přírodní šampóny.

Proč jsou vlasy suché a lámou se?

Důvodů může být více. Pokud si barvíte vlasy a používáte nekvalitní a ,,levné“ barvy z obchodu, pak velmi brzy zjistíte, že děláte chybu. Vlasy po barvení a následném umytí budou bez lesku, vysušené a konečky se začnou lámat. Ovšem nejen barvení dává vlasům zabrat. Fénování či vystavování se slunci je sice dobíjející a velmi příjemné, ovšem vlasům rozhodně vysoké teploty nedělají dobře. A co teprve, když se jdeme osvěžit do chlorovaného bazénu. Vlasy prostě trpí. A takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Určitě je fajn řešit příčinu, ale vzdát se letních radovánek by asi nebylo optimální řešení.

Jak předcházet lámavým a suchým vlasům?

Pokud si barvíte vlasy, řešením je vyměnit nekvalitní barvy za kadeřnický salón. Sice to není nejlevnější řešení, ale nejbezpečnější ano. Kadeřnické salóny využívají profesionální barvy, výživové oleje a doplňky pro vlasy, díky kterým dojde k minimálnímu či téměř žádnému poškození. V případě, že si vlasy zesvětlujete, doporučujeme vyzkoušet tipy na to, jak zesvětlit vlasy přírodní cestou. Efekt není sice až tak znatelný, ale rozhodně bezpečnější než peroxidové odbarvování. Tipy jsou vhodné spíše pro světlejší odstíny vlasů. V případě tmavých vlasů je možné použít přeliv, který sice po několika umytí zmizí, ale vlasy budu zdravější.

Masky na suché vlasy

V případě, že vaše vlasy už vykazují notnou dávku poškození a je jedno proč, pak můžete vyzkoušet některé z těchto jednoduchých domácích masek na suché vlasy:

  • Maska na suché vlasy z olivového oleje a žloutku. Je to asi to nejjednodušší a zároveň velmi účinné řešení. Stačí tyto dvě ingredience smíchat (olivového oleje dejte malinko, cca 1 malou lžičku) a nanést na vlasy. Nechte působit 15 min a smyjte. Takto můžete opakovat i 3x do týdne.
  • Banánová maska – banán je zázrak přírody. Maska s banánem a olejíčkem dodá vašim vlasům nejen výživu, ale i lesk a hydrataci. Je několik možností, jak udělat skvělou masku na suché i poškozené vlasy. Potřebujete 1 lžíci oleje (olivový olej, mandlový olej, arganový olej) a rozmixovaný banán. Pokud se vám vlasy lámou a jsou hodně poškozené, pak přidejte i žloutek. Vše promíchejte a je hotovo. Mandlový a arganový olejíček dodá vlasům nejen lesk, ale i příjemnou vůni.
  • Jogurtová maska – a do třetice jogurtová maska. Jogurt můžete smíchat s banánem, avokádem či žloutkem. Ale můžete bio bílý jogurt použít i samotný, nanést si ho na vlasy, nechat působit opět 15 min, a pak smýt.
Zdroj: Freepik.com

Bylinné odvary na vlasy

Bylinky a bylinné oplachy jsou také velmi účinné, pokud víte, po kterých sáhnout.

  • Kopřiva – tu dáváme na první místo. Roste všude, kam se podíváte, usušit ji není vůbec těžké a z listů si následně uvaříte odvar. Po umytí vlasů pak vlasy opláchnete kopřivovým odvarem a je hotovo. Denní péče zajištěna.
  • Levandule – levandule nejen krásně voní, ale také regeneruje a uklidňuje, a to nejen po psychické stránce, ale i té fyzické. Z levandule si můžete připravit odvar, a to tak, že 3 lžíce usušeného květu levandule přidáte do vroucí vody, necháte louhovat 15 min a následně opláchnete vlasy.
  • Měsíčekměsíček lékařský je další dostupnou bylinkou pro každého. Obsahuje antioxidanty a díky tomu vlasy posílí a detoxikuje. Navíc jim dodá lesk i sílu. Odvar se připravuje stejně jako u ostatních bylinek. 2 lžíce měsíčku na cca 300 ml horké vody. Zalít, nechat vylouhovat a je to.

Všechny bylinky můžete také smíchat a udělat si bylinkový mix na vlasy. Zkoušejte, co vašim vlasům bude vyhovovat nejlépe, a to pak praktikujte.

Přírodní šampóny na suché vlasy

Přírodní šampón Artrin dodává perfektní péči pro suché a lámavé vlasy. Podporuje jejich růst, omezuje tvorbu šedin. Muži, kterým se tvoří kouty, by tento šampón určitě měli vyzkoušet. Obsahuje extrakty z mnoha bylinek, čisté silice a termální vodu z vřídla z Podhájska. Šampón je vyroben (stejně jako ostatní produkty z našeho e-shopu Klub Energy Tábor) na základě unikátní metody regenerace v Pentagramu, díky tomu se nejenže postará o vaše vlasy a pokožku, ale také působí na reflexní zóny akupunkturních bodů a vy se budete cítit lépe jak na duši, tak na těle.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama