Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Tlustice vejčitá skrývá mnoho zdravotních benefitů, a navíc prý přináší hojnost a bohatství

Fotografie: Tlustice vejčitá
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Píše se o ní jako o korpulentní krásce, jejíž pěstování není nikterak složité, snadno se rozmnožuje a v lidovém léčitelství je využívána především pro její antivirové a protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho je také známá tím, že přináší hojnost a bohatství. Řeč je o tlustici vejčité. Co je na tom pravdy a proč pěstovat tlustici?

Pěstování tlustice zvládne i začátečník

Pěstování tlustice nevyžaduje žádné zvláštní pěstitelské schopnosti a um. Jedná se o nenáročnou pokojovou rostlinku, která je vhodná i pro začátečníky. Druhů tlustice je opravdu mnoho, tou nejvíce pěstovanou kráskou u nás je tlustice vejčitá (Crassula ovata). Stačí jí dostatek světla a občasné zalévání. Tlustice vydrží bez vody i delší období. Není nutná tedy denní péče. Tlustice potřebuje především světlo, které je pro její pěstování zásadní. Při nedostatečném osvětlení vám bude chřadnout, listy se zbarví dožluta a začnou opadávat. Ovšem ani přímé sluneční paprsky nejsou pro tlustici vhodné a mohou ji poškodit.

Množení tlustice

Pokud byste si chtěli tlustici rozmnožit, můžete k tomu využít řízky nebo listy. Řízky tlustice vložíte do nádobky s vlhkou zeminou a počkáte, až zakoření. Pokud byste chtěli množit tlustici z listů, využijte k tomu její vrchní list, ten nechte proschnout, vložte do zeminy a zalijte. Zalívání se pak na několik dnů vyhněte a počkejte, až zakoření. A jaké jsou její zdravotní účinky a k čemu se tlustice využívá v lidovém léčitelství?

Zdroj: Freepik.com

Vlastnosti tlustice a její účinky na zdraví

V lidovém léčitelství je tlustice známá svými antivirovými a protizánětlivými účinky. Listy tlustice obsahují šťávu, která se léčiteli využívá při léčbě akné, oparů i bodnutí hmyzem. Doporučuje se potírat šťávou z listů postižené místo každé 2–3 hodiny. Nebo je možné listy rozmačkat na kaši, potřít místo a převázat obvazy. A nejen to. Tlustice také čistí a zvlhčuje vzduch a snižuje tak podíl těkavých organických sloučenin, které běžně způsobují alergie, bolesti hlavy či nevolnost.

A jak je to s tím bohatstvím a hojností?

A na závěr si pojďme říci, jak je to s tím bohatstvím a hojností. Všichni víme, že peníze z nebe nepadají, a především význam slova bohatství si každý můžeme přeložit trochu jinak. Tlustice (nebo spíše její listy) připomínají tvarem peníze, a proto se o ní traduje, že přináší hojnost a bohatství. Zda je to pravda, to budete muset vyzkoušet sami.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama