Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Sušené datle jsou plné důležitých živin. Zařaďte je do svého jídelníčku!

Sušené datle

Probiosan Inovum

Reklama

Asi každý ví, jak vypadají sušené datle a jen málokdo by je za svůj život minimálně jedenkrát neochutnal. Většina lidí je považuje za sladkou dobrotu, bohužel jen málokdo o nich ví, že jsou plné důležitých živin. A že jsou výborným zdrojem pro tělo tolik důležité vlákniny, která je nezbytná pro správnou funkci střev.

A co vy? Dopřejete si sušené datle pravidelně? Nebo patříte k lidem, kteří si na nich pochutnají třeba jen dvakrát do roka?

Co v nich najdete?

Věděli jste, že datle v sobě obsahují nejen spoustu vlákniny, ale i důležité minerály a vitamíny? Najdete v nich například:

  • draslík
  • měď
  • železo
  • vitamín A, B, E, K

Sladká dobrota

Kdo někdy ochutnal sušené datle, ten nám dá jistě za pravdu, že je to sladká dobrota, se kterou je snadné zahnat chutě na něco nezdravého. Obsahují v sobě přírodní cukr, který je pro naše tělo mnohem lepší, nežli ten rafinovaný. Datle můžete mlsat jen tak, jako sladkou a zdravou pochoutku, nebo je můžete přidávat do nejrůznějších pokrmů.

Proč si zamilovat sušené datle?

Nyní se dostáváme k tomu, proč dát sušeným datlím šanci a pravidelně je zařazovat do svého jídelníčku. Mají nám totiž hodně co nabídnout.

Skvělý zdroj rychlé energie

Obsahují v sobě jak vlákninu, tak i vysoké množství zdravých cukrů, představují proto skvělý zdroj rychlé energie. Vsaďte na ně tehdy, kdy budete potřebovat rychle nabrat sílu, nenechají vás ve štychu.

Podporují zdravý spánek

Pakliže máte problémy usnout, jsou sušené datle přesně to, co potřebujete. Pomáhají totiž nejen s usínáním, ale zároveň fungují i jako podpora pro zdravý spánek. Za uklidnění potřebné před tím, než se vydáme do postele, vděčíme aminokyselině tryptofan, která se v našem organismu mění na serotonin a z něho následně na melatonin.

Posilují imunitní systém

Další přínos sušených datlí spočívá v podpoře imunitního systému. Jeho úkolem, jak je dobře známo, je ochránit naše tělo před útoky bakterií a virů, kterým je (především v zimě) často vystavováno. Jelikož v sobě sušené datle obsahují velké množství zdraví prospěšných látek, funguje díky nim náš imunitní systém zase o něco lépe a naše tělo je tím pádem schopné se mnohem lépe bránit.

Slouží jako prevence rakoviny

Aby toho nebylo málo, jsou sušeným datlím připočítávány zásluhy, i co se týče prevence jednoho z nejzákeřnějších onemocnění vůbec – rakoviny. Sušené datle mají protizánětlivé účinky, které slouží jako ochrana před infekcemi a nejrůznějším chronickým onemocněním. Jsou tedy prevencí nejen rakoviny, ale i srdečních onemocnění nebo cukrovky.

Další pozitivní účinky na zdraví:

  • podporují zdraví střev
  • posilují srdce
  • prospívají játrům
  • slouží jako prevence Alzheimerovy choroby
  • zlepšují soustředění

Tip: Neodcházejte a podívejte se i na další zdravé potraviny a zapojte je do svého jídelníčku.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama