Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Strie, proč vznikají a metody odstranění

Jak vznikají strie
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Až 80% těhotných žen trpí striemi nejen v těhotenství, ale často se strie objeví až po porodu. Tyto malé jizvičky ovšem nejsou výjimkou ani u mužů. Kdy strie vznikají, co na ně zabírá a jaké jsou nejúčinnější metody pro jejich odstranění, to se dozvíte v tomto článku.

Co jsou strie

Strie jsou malé jizvičky, které vznikají na základě změny objemu těla. Nejčastěji se s nimi potýkají těhotné ženy, ale výjimkou nejsou ani u mužů. Vyskytují se na různých částech těla, nejvíce v oblasti břicha, stehen, boků, hýždí a prsou.

Příčiny vzniku strií

Proč strie vznikají? Pokud bychom se podívali na naši pokožku „pod mikroskopem“, tak zjistíme, že se skládá z několika vrstev a její pružnost ovlivňují elastická vlákna. Měla by tedy zvládnout jakýkoliv nárůst váhy. Ovšem s vyšším věkem pružnost pokožky klesá, pokožka ztrácí kolagen, elastická vlákna praskají a díky tomu vznikají strie.

Dalšími příčinami vzniku strií mohou být:

  • Genová dědičnost
  • Hormonální změny
  • Obezita
  • Těhotenství

Strie mohou potrápit i muže

Ačkoliv strie bývají nepříjemnou záležitostí hlavně pro ženy, nejsou výjimkou ani u mužů. Vznikají stejně jako u žen, při rychlém přibírání na váze. Zároveň se mohou objevit i jako zpětná reakce na posilování, konkrétně na rychlé nabytí svalové hmoty.

Zdroj: Freepik.com

Jak předcházet striím

Základem je zdravá strava a hlídání váhy. Dalším krokem je pokožku promazávat k tomu určenými a vhodnými kosmetickými přípravky.

Vhodný krém na promazávání celého těla doporučujeme terapeutický regenerační krém Artrin od Energy. Nejvíce postižená místa je pak dobré ještě promazat 2x denně krémem Cytovital.

Skvělým pomocníkem je také olivový olej. Olivový olej obsahuje antioxidanty, které odvádí z těla škodlivé volné radikály a pomáhá vyhladit pokožku. A nesmíme zapomenout na doplňky stravy s kolagenem a vitamínem E.

Tip: Zjistěte, jaké vitamíny a minerály vám pomohou bojovat proti stárnutí pleti.

Léčba strií

Pokud na svém těle objevíte nové, čerstvé strie, které mají narůžovělou barvu, na nic nečekejte a začněte s léčbou. U nových růžových strií je velká šance na úplné vyhlazení a zbavení se těchto nepříjemných jizev. Pokud ovšem necháte strie zbělat, pak se šance na úspěšné vyhlazení snižují.

Metody pro odstranění strií:

  • Odstranění laserem – laser dokáže pokožku vyhladit a zlepšit její vzhled až o 50%.
  • Mikrodermabraze – jedná se o kosmetický zákrok s následkem vyhlazení kůže
  • Mikrojehličková radiofrekvence – kosmetický zákrok, který jizvičky zmenší na minimum

Pro určení té nejlepší metody pro odstranění strií navštivte vašeho lékaře.

Zdroje:

https://www.prevention.com/beauty/a20510842/7-things-you-need-to-know-about-treating-stretch-marks/

https://www.redbookmag.com/body/health-fitness/g2932/stretch-mark-remedies/?slide=2

https://zdravi.euro.cz/leky/co-pomaha-na-strie/

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama