Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Smlsnete pouze jahodu a stopku s lístky vyhazujete? Děláte chybu!

Jahody a stopky a listy jahodníku

Probiosan Inovum

Reklama

Jahody bezesporu patří mezi nejoblíbenější ovoce vůbec. Můžete si na něm smlsnout jen tak, zároveň z nich můžete připravit smoothie nebo je použít jako přísadu do zdravých moučníků. Drtivá většina lidí sní vždy jen jahodu, kdežto její stopky a listy jahodníku automaticky vyhazují. Děláte to taky? V tom případě s tím přestaňte!

Teď si možná udiveně ťukáte na čelo a říkáte si, co je to za nesmysl. Proč byste měli schovávat stopky a listy jahod?! Věřte nebo ne, ale právě stopky jsou pro vaše zdraví obrovským přínosem!

Zatracovaný zelený poklad

Pokud patříte k lidem, kteří stopky a lístky jahod vyhazovali do koše, pravděpodobně teď ve vás hlodá červíček pochybností, co jste vlastně udělali špatně. Možná to nevíte, ale stopky a lístky jahod jsou takovým malým zeleným pokladem. Proč?

Obsahují v sobě taniny, které se následně navazují na proteiny, alkaloidy, aminokyseliny a další sloučeniny. Pro vaše zdraví jsou velmi přínosné a vyhazovat je do koše by byla sakra velká škoda!

Stopky a listy jahodníku a jejich zdravotní přínosy

Určitě vás zajímá, co vám tedy tolikrát zmiňované a především tolik vychvalované zelené lístky a stopky jahod vlastně mohou nabídnout. Budete určitě mile překvapeni, že jsou opravdovým pokladem pro vaše zdraví.

Zmírňují projevy artritidy

Artritida je velice nepříjemné onemocnění, pro které je typický zánět jednoho nebo více kloubů. Existuje několik druhů tohoto onemocnění, ale všechny mají společný právě onen zánět, který dokáže v těle napáchat pěknou paseku.

Lístky jahod v sobě obsahují prospěšné sloučeniny, které dokážou z kloubů absorbovat vodu a tím pádem zmírnit projevy tohoto poměrně častého onemocnění, které postihuje muže i ženy bez rozdílu – pomáhají s otoky i bolestí, jež se k artritidě neodmyslitelně pojí.

Zásobují tělo vitamíny a minerály

Každý určitě moc dobře ví, že lidské tělo potřebuje spoustu vitamínů a minerálů, aby mohlo fungovat správně. Každý z nás by proto ve svém vlastním zájmu měl myslet na jejich dostatek. Dobrou zprávou je, že jahodové listy obsahují důležité minerály a vitamíny, které naše tělo uvítá s nadšením – mluvíme například o vitamínu C, železu nebo vápníku. Zatímco železo je potřebné pro produkci červených krvinek, vápník podporuje zdraví zubů a kostí. Vitamín C je známý jako podpora našeho imunitního systému.

Stopky a listy jahodníku podporují trávení

Jahodovým listům musíme ještě připočíst pozitivní dopady na trávení. Dokáže totiž nastolit rovnováhu kyselin a zásad v trávicím traktu a tím sníží příznaky gastrointestinálních potíží.

Připravte si čaj

Z jahodových listů si můžete doma připravit čaj. Někdo pouze zalije omyté jahodové lístky horkou vodou a nechá je vyluhovat. Jiný si dá záležet, lístky nejdříve vysuší a poté je používá pro přípravu čaje.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama