Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Skořicový čaj s medem aneb jak zdravě zhubnout bříško

Fotografie: Skořicový čaj
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Jak si pomoci k plochému bříšku a shodit nevzhledný přebytečný tuk? Cest je mnoho, můžete začít držet dietu nebo se začít hýbat a na pomoc přivolat přírodní pomocníky – med a skořici. Jak vám k plochému bříšku mohou tyto ingredience pomoci a kdy skořicový čaj s medem pít, abyste docílili maximálního efektu?

Látky obsažené ve skořici a medu

Ptáte se, jak funguje skořice a med na hubnutí? Odborné studie dokazují, že skořice má antimikrobiální a antiparazitické vlastnosti. Což ještě nikterak přímo hubnutí neovlivňuje, ovšem toto voňavé koření pomáhá také snižovat krevní tlak a cholesterol. Může urychlit metabolismus a díky tomu pomáhá při hubnutí. Skořice obsahuje tzv. cinnamaldehyd, který má největší podíl na zdravotních přínosech skořice.

Med obsahuje látky, které dokáží aktivovat hormony potlačující chuť k jídlu. Obsahuje antioxidanty a jeho jedením si také můžete zrychlit metabolismus a rychleji spalovat tuky. Proto se doporučuje jako zdravá náhrada cukru, a pokud chcete zhubnout, můžete se inspirovat a vyzkoušet některý ze zdravých receptů z naší kuchyně. Pro zajímavost – 1 lžička medu obsahuje 21 kalorií, 1 lžička skořice 6 kalorií.

Cejlonská skořice je ta pravá

Pokud jste narazili v obchodě na skořici cejlonskou a skořici čínskou (kassia) a nevíte, po kterém z těchto dvou druhů sáhnout, poradíme vám. Skořice cejlonská neboli pravá je sice dražší, ale oproti té čínské také zdravější. Skořice čínská totiž obsahuje kumarin. Jedná se o sloučeniny, které našemu tělu jednoduše nesvědčí a při dlouhodobé konzumaci mají vliv na správnou funkci jater. Proto pokud se nechcete vystavit zdravotním rizikům, pak doporučujeme vzít tu pravou skořici cejlonskou a čaj si uvařit z ní. A jak na to?

Jak připravit čaj z medu a skořice

Asi vás nepřekvapí, že příprava čaje s medem a skořicí není nikterak náročná.

  • do horké uvařené vody přidejte ½ lžičky skořice a nechte vychladnout
  • po vychladnutí přimíchejte lžičku medu a promíchejte
  • a je hotovo

Nic složitého a elixír na hubnutí je na světě. Ovšem pouze pitím skořicového čaje s medem nezhubnete. Důležité je také přidat správné cviky na břicho a protáhnout tělo. Zjistěte, jaké druhy medu najdete na českém trhu a vyberte si ten nejvhodnější pro vás.

Kdy pít skořicový čaj pro nejlepší účinek

Abyste docílili co největšího efektu a podpořili nastartování metabolismu, zapojte pití skořicového čaje do vaší denní rutiny.

  • Dopoledne – ideálně ještě cca 30 min před snídaní na lačný žaludek. Podpoříte tak trávení a metabolismus.
  • Mezi jídly – jakmile dostanete chuť na sladké, místo čokolády chyťte vodu/čaj se skořicí a pijte. Pomůže vám to zapomenout na sladké dobroty.
  • Před cvičením – dodejte si energii a před tréninkem vypijte skořicový čaj. Dodáte tělu energii a bude se vám cvičit lépe.
  • Před spaním – pokud vás trápí noční drancování ledničky, skořicový čaj s medem vám pomůže k lepšímu spánku.

Nápoj by se neměl pít déle jak 14 dní v kuse. Vždy je nutné udělat alespoň 3týdenní pauzu a následně můžete opakovat.

Zdroj: Freepik.com

Závěrem bychom rádi upřesnili, že tento článek není oborná lékařská rada. Článek vám má sloužit pro inspiraci a v případě, že chcete zahájit jakékoliv diety, je potřeba se nejprve poradit se svým lékařem. Na závěr jsme pro vás připravili nejčastější dotazy a odpovědi.

 

Nejčastější dotazy (FAQ)

Pomáhá skořice a med s hubnutím?

Studie neprokázaly, že by med a skořice obsahovaly složky, které napomáhají přímo hubnutí. Ovšem obsahují takové látky, které vám mohou pomoci překonat hlad a dodat energii. Proto se tato kombinace doporučuje.

Jak dlouho mohu užívat skořicový čaj s medem?

Nejdéle 14 dní, pak je nutné udělat pauzu alespoň 3 týdny a následně můžete opakovat. Aby tento elixír fungoval, je potřeba také zapojit cviky na břicho a zdravou stravu.

Mohu skořicový nápoj pít každý den?

Ano, pravidelná konzumace medu a skořice posiluje imunitní systém, obsahuje antioxidanty a zlepšuje funkci trávicího systému. Nedoporučuje se pít déle než 14 dní v kuse. Následně je nutné udělat pauzu.

Mohu pít skořicový čaj s medem v noci?

Ano, můžete. Pití skořicového čaje před spaním je ideální pro uvolnění svalů a zrychlení metabolismu.

 

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama