Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Síla myšlenky aneb přejte si a bude vám dáno

Fotografie: Šťastná žena
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Máte pocit, že se vám v životě nedaří a že nejspíš nikdy nebudete žít život, který chcete? Dostali jste se do kolotoče povinností, ze kterého nemáte jak uniknout? Jste spíše negativní a věčná naštvanost na svět a lidi kolem sebe k vám patří odjakživa? Pak u sebe zkuste posílit a vybudovat pozitivní myšlení. To totiž umí divy!

Co se stane, když začnete myslet pozitivně?

Vesmírná filozofie říká, že to, co má pozornost, roste. Pokud se rádi rochníte v pocitech ukřivděnosti, ublíženosti a smutku, věřte, že ty jen tak nezmizí, ale vám vesmír uštědří další políčky do tváře. Ne, že by byl vesmír něčím, co soudí a ubližuje. Ve skutečnosti vesmír neumí rozlišit dobro a zlo. Pouze zhmotňuje všechna vaše přání – plná radostných myšlenek i frustrace. Vesmírná strategie, pokud na ni chcete věřit, říká, že síla myšlenky je mocná a opravdu funguje. Měli byste si tedy dát dobrý pozor na to, čemu ve své hlavě věnujete pozornost.

Pokud máte obavy z nadřízeného, v práci se necítíte komfortně a pořád si v hlavě přemíláte různé nepříjemné situace, které se vám tam staly, nejenže posilujete strach a obavy v sobě, ale do vesmíru vysíláte jasnou zprávu, která se vám brzy vrátí ve zhmotněné podobě. Tou zprávou je strach a úzkost, kterou můžete v práci později zažívat znovu a znovu.

Co můžete v tomto případě udělat jinak? Zkuste se uvolnit a vytěsnit z hlavy všechno negativní. Přece tím nebudete kazit den vám i celé vaší rodině. Místo toho si najděte chvilku pro sebe a ponořte se do svých myšlenek. Uklidněte je třeba slovy, že jste vděční za to, že máte práci. V té se všechno časem poddá, a dokonce i šéf se uklidní a vaše vztahy budou přinejmenším v normě.

Rozhodněte se, že odteď začnete všechny věci řešit v pozitivním módu. Rozdíl můžete vidět už velmi brzy. Když totiž budete pozitivně naladěni a do vesmíru budete vysílat samé radostné vibrace, vrátí se vám zpátky pouze to dobré.

Zdroj: Freepik.com

Síla myšlenky opravdu funguje

Síla myšlenky a pozitivního myšlení není pouze něco smyšleného, co by vám mělo pomoct cítit se dobře. Je to něco, co reálně funguje, což potvrzuje i řada odborníků z různých kruhů. Už fakt, že vyměníte kyselou tvář za úsměv, může změnit přístup lidí ve vašem okolí. Možná, že jste jim dosud byli velmi nesympatičtí, protože jste si pouze stěžovali, na vše nadávali nebo se litovali. Když se na ně ale začnete smát a více se o ně zajímat, možná zjistíte, že sekretářka vašeho šéfa není tak nemožná, jak jste si dosud mysleli.

Síla myšlenky však rozhodně nefunguje pouze na vztazích. Díky pozitivnímu myšlení budete úspěšnější, bohatší i zdravější. Cokoliv nemáte a toužíte po tom, to si totiž můžete ve vesmíru objednat. Je však nutné, aby vaše přání měla správnou formu. Měla by být co nejsrozumitelnější a vždy vyslána v pozitivním duchu.

A co když na vesmír nevěříte?

Možná si říkáte, že je vesmír a jeho schopnost plnit všelijaká přání podpůrnou berličkou pro ty, kterým v životě zbyla pouze naděje v lepší zítřky.

Tak to ale není.

Nemusíte na vesmír věřit, abyste si ověřili, zda pozitivní myšlení opravdu funguje. Dejte tomu třeba týden, ve kterém si zakážete pomlouvat, stěžovat si, litovat se a myslet negativně. Na konci týdne objektivně zhodnoťte, zda se vám v tomto období dařilo lépe a zda na vás lidé ve vašem okolí nereagovali jinak. Pozitivní myšlení můžete brát jako svůj vlastní soukromý experiment. Ten z vás ve finále může udělat úplně jiného člověka. Budete na lidi působit příjemněji, více lidí z vašeho okolí se s vámi dá jen tak do řeči, což předtím třeba nehrozilo. Vy sami v sobě objevíte radostný pocit z toho, že jste se na svět rozhodli nemračit. 

Tip: Zjistěte, jak zastavit negativní myšlenky a podpořit své mentální zdraví.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama