Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Proč vyzkoušet přírodní šampony a jaké jsou jejich výhody?

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Přemýšlíte, že změníte klasický šampon z drogerie za přírodní? Rozhodně vás v tom podpoříme. Přírodní šampony mají spoustu nezanedbatelných výhod. Jaké to jsou a v čem se liší přírodní šampony od těch klasických z drogerie?

Přírodní šampony vs. chemické šampony z drogerie

Není nic lehčího, než jít do drogerie a pro vaši vlasovou péči si koupit šampon dle vašeho výběru. A ačkoliv dnes už v drogerii lze vybírat z široké škály přírodních šamponů, pořád jsou drogerie spíše synonymem pro chemickou vlasovou péči. Klasické šampony slibující rychlou regeneraci obsahují ovšem škodlivé látky: silikony, parabeny, sulfáty, ftaláty a další složky, které v přírodních šamponech samozřejmě chybí, a to je jejich hlavní výhoda. Kromě toho existuje řada dalších rozdílů, kterými přírodní šampony vynikají. Hlavní rozdíly a výhody přírodních šamponů uvádíme níže.

1. Přírodní složení

Přírodní šampony obsahují přírodní složky, tenzidy, éterické oleje a jiné přírodní látky. Podstatné je to, co neobsahují, a to škodlivé parabeny, silikony, ftaláty a jiné látky. Ty sice mají na vlas okamžitý a zaručený efekt, jenže vlas spíše na povrchu obalí a znemožní přístup živin a hydratace. Neživený vlas ztrácí na kondici a působí nepěkně. I proto přechod na přírodní šampony nemusí být pohodlný. Nějakou chvíli totiž trvá, než se silikon z vlasů vymyje a přírodní složky dostanou šanci o vlasy maximálně pečovat.

Tip: Máte suché a poškozené vlasy a hledáte tu nejvhodnější a nejšetrnější péči po umytí vlasů? Vyzkoušejte domácí vlasové masky s avokádem a dodejte jim jemnou a zároveň účinnou přírodní péči.

2. Dostupnost

Nabídka přírodních šamponů je na vzestupu. Dnes už na ně narazíte téměř v každé drogerii. My vám můžeme doporučit tyto: přírodní šampony a kondicionéry z našeho e-shopu. U nás najdete přírodní šampony pro všechny typy vlasů, ale i šampon s humátovými látkami, které napomáhají v boji proti lupům, ekzémům, podráždění atd.

3. Šetrnost

Přírodní šampony jsou k vlasům mnohem šetrnější, protože neobsahují chemické složky, které v dlouhodobém hledisku vlas poškozují.

4. Účinek

Rozdílný je účinek přírodních a konvenčních šamponů, který hraje ve prospěch šamponů na chemické bázi.

  • Konvenční šampon se silikony totiž funguje tak, že vlasové vlákno obalí, a to je pak hladší. Vlasy tedy okamžitě působí uhlazenějším, upravenějším a lesklejším dojmem.
  • Kdežto přírodní šampony takový efekt napoprvé hned nemají. Zvlášť tuhé mýdlové šampony na bázi hydroxidu sodného jsou velice zásadité a otevřou póry vlasového vlákna a tím ho zdrsní. V tomto případě je potřeba vydržet a zásaditost spláchnout kyselým oplachem (například jablečným octem).
Zdroj: Freepik.com

5. Rozsah výroby

Rozdílný může být i rozsah výroby, kdy přírodní šampony vyrábějí spíše menší firmy v menším množství, a tudíž zanechávají menší ekologickou stopu.

6. Koncentrace obsažených látek

Přírodní šampony jsou mnohem koncentrovanější než šampony konvenční. Můžete tedy těžit z účinnější péče.

7. Výdrž

Přírodní šampony, především ty v tuhé formě, se vyznačují dlouhou výdrží. Kostička tuhého šamponu s obsahem 40 g vám vydrží přibližně na tři dlouhé měsíce (samozřejmě závisí na dávkování a četnosti mytí vlasů). U tekutých variant je to srovnatelné s klasickým šamponem.

Možné nevýhody přírodních šamponů

K možným nevýhodám patří:

  • nižší pěnivost přírodního šamponu, která vás může zaskočit
  • problémy s rozčesáváním – kvůli tomu, že chvíli trvá, než se silikony vyčešou a vlasové vlákno se uhladí (zde je důležitý kyselý oplach, tuhá mýdla otevírají vlasové vlákno)
  • počáteční problémovější aplikace a zacházení s přírodními šampony
  • vyšší cena
  • omezenější výběr

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama