Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Proč jíst meloun? Nejenže má málo kalorií, ale prospívá i našemu zdraví!

Proč jíst meloun

Probiosan Inovum

Reklama

Jen málokdo by nemiloval meloun! Proč jíst meloun? V letních měsících je to vítané osvěžení, které skvěle chutná a obsahuje jen velmi málo kalorií – 300 g vodního melounu má totiž pouhých 83 kcal! A to je super, protože navíc pěkně zasytí a zažene chuť na něco nezdravě sladkého. Většina lidí si proto na melounu pochutnává naprosto bez výčitek a považují ho za výborné zpestření jídelníčku. Věděli jste ale, že meloun působí pozitivně i na naše zdraví?

Sladká dobrota s pozitivními účinky na zdraví

Jak je známo, meloun v sobě obsahuje hodně vody. To ale není všechno, co byste v této sladké dobrotě našli. Jeden šálek melounu vám dodá 20 % doporučené denní dávky vitamínu C, dále v něm najdete 18 % vitamínu A, vitamíny B1, B5 a B6 a kromě toho ještě draslík a hořčík. Zařadit meloun do jídelníčku rozhodně smysl má, navíc vezmete-li v potaz, že slibuje pozitivní účinky na naše zdraví, pak si ho budete dopřávat klidně každý den!

V čem našem tělu prospívá a proč jíst meloun?

· Skvělý pomocník při hubnutí

Jak bylo zmíněno výše: v melounu najdete opravdu velké množství vody, je totiž z 90% tvořen právě vodou. Dalším již zmíněným faktem je, že obsahuje jen velmi malé množství kalorií.

Když si dáte dvě a dvě dohromady, dojde vám, že je to skvělý pomocník na cestě za hubenější postavou. Třešničkou na dortu je skutečnost, že v sobě obsahuje citrulin, který se přeměňuje na arginin a o tom je známo, že podporuje spalování tuků.

· Zabraňuje překyselení organismu

V dnešní době většina z nás konzumuje spoustu kyselých potravin jako například mléko a mléčné výrobky, pečivo nebo maso. Pakliže to s kyselou stravou přeháníme, koledujeme si nejen o překyselení organismu, ale navíc může dojít i k přibývání na váze nebo dokonce vzniku obývaných nemocí, jako je třeba rakovina nebo Alzheimer. Meloun působí zásaditě, takže překyselení zabraňuje a snižuje riziko vzniku těchto a dalších nemocí.

· Působí pozitivně na srdce

Mít zdravé srdce chceme snad úplně všichni, vždyť právě srdce je naším hnacím motorem. Meloun má na lidské srdce velmi pozitivní vliv a to díky obsahu lykopenu, což je antioxidant, který srdce udržuje mladé a snižuje negativní dopady volných radikálů.

Již se zmiňovalo, že v melounu najdete i draslík, který nejenže zlepšuje průtok krve a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, ale navíc snižuje riziko srdečního infarktu. Zjistěte, v kterých dalších potravinách je draslík obsažen.

· Pyšní se protizánětlivými účinky

Tušili jste, že meloun dokáže působit protizánětlivě? Kdo by to byl do něho řekl, viďte? Obsahuje v sobě spoustu flavonoidů a karotenoidů. Což jsou látky, které se skvěle prokázaly, jako pomocníci při odstraňování zánětů v těle.

Dokáže neutralizovat škodlivé volné radikály a tím nejenže snižují zánětlivé procesy, ale umí i zabránit jejich vzniku. Z toho důvodu je daleko lepší konzumovat především zralé melouny, které těchto protizánětlivých látek obsahují mnohem více.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama