Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Proč jíst meloun? Nejenže má málo kalorií, ale prospívá i našemu zdraví!

Proč jíst meloun

Probiosan Inovum

Reklama

Jen málokdo by nemiloval meloun! Proč jíst meloun? V letních měsících je to vítané osvěžení, které skvěle chutná a obsahuje jen velmi málo kalorií – 300 g vodního melounu má totiž pouhých 83 kcal! A to je super, protože navíc pěkně zasytí a zažene chuť na něco nezdravě sladkého. Většina lidí si proto na melounu pochutnává naprosto bez výčitek a považují ho za výborné zpestření jídelníčku.

Věděli jste ale, že meloun působí pozitivně i na naše zdraví?

Sladká dobrota s pozitivními účinky na zdraví

Jak je známo, meloun v sobě obsahuje hodně vody. To ale není všechno, co byste v této sladké dobrotě našli. Jeden šálek melounu vám dodá 20 % doporučené denní dávky vitamínu C, dále v něm najdete 18 % vitamínu A, vitamíny B1, B5 a B6 a kromě toho ještě draslík a hořčík. Zařadit meloun do jídelníčku rozhodně smysl má, navíc vezmete-li v potaz, že slibuje pozitivní účinky na naše zdraví, pak si ho budete dopřávat klidně každý den!

V čem našem tělu prospívá a proč jíst meloun?

· Skvělý pomocník při hubnutí

Jak bylo zmíněno výše: v melounu najdete opravdu velké množství vody, je totiž z 90% tvořen právě vodou. Dalším již zmíněným faktem je, že obsahuje jen velmi malé množství kalorií.

Když si dáte dvě a dvě dohromady, dojde vám, že je to skvělý pomocník na cestě za hubenější postavou. Třešničkou na dortu je skutečnost, že v sobě obsahuje citrulin, který se přeměňuje na arginin a o tom je známo, že podporuje spalování tuků.

· Zabraňuje překyselení organismu

V dnešní době většina z nás konzumuje spoustu kyselých potravin jako například mléko a mléčné výrobky, pečivo nebo maso. Pakliže to s kyselou stravou přeháníme, koledujeme si nejen o překyselení organismu, ale navíc může dojít i k přibývání na váze nebo dokonce vzniku obývaných nemocí, jako je třeba rakovina nebo Alzheimer. Meloun působí zásaditě, takže překyselení zabraňuje a snižuje riziko vzniku těchto a dalších nemocí.

· Působí pozitivně na srdce

Mít zdravé srdce chceme snad úplně všichni, vždyť právě srdce je naším hnacím motorem. Meloun má na lidské srdce velmi pozitivní vliv a to díky obsahu lykopenu, což je antioxidant, který srdce udržuje mladé a snižuje negativní dopady volných radikálů.

Již se zmiňovalo, že v melounu najdete i draslík, který nejenže zlepšuje průtok krve a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, ale navíc snižuje riziko srdečního infarktu.

· Pyšní se protizánětlivými účinky

Tušili jste, že meloun dokáže působit protizánětlivě? Kdo by to byl do něho řekl, viďte? Obsahuje v sobě spoustu flavonoidů a karotenoidů. Což jsou látky, které se skvěle prokázaly, jako pomocníci při odstraňování zánětů v těle.

Dokáže neutralizovat škodlivé volné radikály a tím nejenže snižují zánětlivé procesy, ale umí i zabránit jejich vzniku. Z toho důvodu je daleko lepší konzumovat především zralé melouny, které těchto protizánětlivých látek obsahují mnohem více.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Relaxin

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.