Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Proč je zdravější spát na zádech a jak na to?

Fotografie: Mladá žena spí na zádech
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Spaní na zádech je podle lékařů zdravější než jiné polohy a podle studií tomu tak opravdu je. Samozřejmě se najdou i výjimky, kdy na zádech jednoduše spát nemůžete – ať už ze zdravotních důvodů, nebo např. proto, že čekáte miminko. V pokročilém stádiu těhotenství může ležení na zádech způsobovat tlak na bříško a tato poloha pro nastávající maminky není až tak komfortní.

Pokud jste zdravotně v pořádku, nebolí vás záda a nečekáte miminko, pak rozhodně doporučujeme zvážit spaní na zádech. Pojďme se podívat na to, proč spát na zádech a jaké benefity touto spací polohou získáme.

Zdravotní benefity při spánku na zádech

Pojďme se podívat na výčet zdravotních benefitů, které nám spaní na zádech přináší.

  • Vaše páteř bude při spánku na zádech v rovině
  • Vyhnete se ztuhlosti krční páteře a bolestem hlavy
  • Minimalizuje tlak v dutinách a díky tomu se vám v noci bude lépe dýchat
  • Snižuje tvoření vrásek, otlačení obličeje i podráždění pokožky

Ale jak ovlivnit, abychom se v noci nepohnuli a zůstali ležet na zádech? Bohužel, s tím vám neporadíme, ale poradíme vám alespoň to, jak si připravit postel, abyste na zádech během několika minut usnuli a cítili se přitom skvěle.

Zdroj: Freepik.com

Bez kvalitní matrace a polštáře to nepůjde

V první řadě se zaměřte na matraci a kvalitní polštář. Pokud máte doma moc měkkou matraci nebo naopak moc tvrdou, spánek na zádech může být nepříjemný. Matraci volte podle vaší postavy, váhy a ideálně se poraďte s odborníky při koupi nové matrace. V tomto případě se ani nebojte investovat větší částku a dopřát si tak komfort a pohodlí, které je při spánku nejdůležitější.

V obchodech najdete speciální anatomické polštáře, které jsou ideální pro spánek na zádech. Podložte si krční páteř a vyhněte se tak ranní ztuhlosti a bolesti. Pokud to není ve vašich finančních možnostech, můžete využít třeba i srolovaný ručník.

Podložte si nohy

Další skvělou vychytávkou je podložit si nohy nějakým polštářem, který máte doma. Pokud cítíte, že matrace není úplně to, co jste čekali, můžete si podložit plochým polštářem také záda. Polštář pod nohama zabrání tělu v nočním převalování. Také je dobré roztáhnout ruce a uvolnit tak celé tělo.

A jak zabránit převalování? Na to existuje jeden trik, který je známý a ozkoušený. Stačí si kolem těla z polštářů vystavit hradbu a věřit, že jí v noci neprolomíte. Na některých webech jsem četla, že pomáhá všít si tenisák z boku do pyžama. Podle informací z webu healthline.com tomu tak ovšem není. Tato metoda byla dříve používána k tomu, aby lidé naopak nespali na zádech a s vaším úsilím vám to nijak nepomůže. Proto rozhodně tenisáky nikam nevšívejte a raději se obklopte méně rušivými polštáři.

Tip: Nemůžete usnout? Vyzkoušejte bylinky na spaní pro ničím nerušený spánek.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama