Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Příznaky a léčba zánětu středního ucha u dětí

jak léčit zánět středního ucha u dětí
Zdroj: Pixabay.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zánět středního ucha (otitida) je virové či bakteriální onemocnění, které patří mezi nejčastější dětské nemoci. Dle informací z webu nzip.cz 70% dětí ve dvou letech prodělá minimálně jeden zánět středního ucha. Příznaky nemoci nemusí být vždy úplně jednoznačné. Jak se středoušní záněty projevují a v jakých formách se s nimi můžete setkat? Nenechte se zaskočit a zjistěte, jak postupovat při prvních příznacích.

Jaké jsou příznaky při zánětu středního ucha

Středoušní záněty jsou spojeny s příznaky jako je bolest ucha nebo horečka. Ovšem není to vždy pravidlem. Dost podstatné je rozeznat, jakou formou středoušního zánětu trpíte.

Setkat se můžete s těmito typy:

  • Chronický zánět středního ucha
  • Akutní zánět středního ucha

Často opakující se záněty mohou u menších dětí přejít do tzv. chronického zánětu středního ucha. U tohoto typu mohou být příznaky slabší. Zánět se často projevuje šuměním v uchu či praskáním a ve vážných případech přechází až do nedoslýchavosti.

Akutní zánět středního ucha má rychlý nástup a asi u poloviny postižených dětí se projevuje silnou bolestí v uchu a horečkou. Dalšími projevy jsou bolesti hlavy, nechutenství nebo bolesti břicha. U kojenců je průvodním příznakem průjem, a pokud je zánět již v pokročilém stavu, objevuje se také hnisavý výtok z ucha.

Zdroj: Pixabay.com

Jak postupovat při podezření na zánět středního ucha

Při prvních příznacích je potřeba co nejdříve navštívit dětského obvodního lékaře. Ten určí diagnózu a předepíše léky. V případě, že si nebude jistý správným určením léčby, pošle vás na vyšetření na ORL (Otorinolaryngologie). Zánět se běžně léčí kapkami či mastmi, které obsahují antibiotika. V případě plísňového zánětu se využívají antimykotika. Doporučuje se klidový režim a dostatečný příjem tekutin.

Jak tlumit bolest v uchu u dětí

Bolest může malé raubíře pěkně potrápit. Obvodní lékař obvykle doporučí využít na horečku a zmírnění bolesti běžně používané léky jako je Ibuprofen nebo Panadol. Dále se doporučuje přikládání studených obkladů na postižené místo a využití přírodních extraktů, které jsou primárně určeny právě pro tyto obtíže.

Audiron přírodní extrakt pro tlumení bolesti při středoušních potížích

Velmi oblíbeným přírodním extraktem na tlumení bolesti je Audiron. Jedná se o přírodní extrakt, který má protizánětlivé, protivirové a regenerační účinky a je vhodným doplňkem k léčbě zánětu středního ucha či zánětu zvukovodu. Dávkují se maximálně 3 kapky přímo do ucha a smotek vaty namočený v Audironu se vsune do zvukovodu. Pomáhá nejen při zánětu v uších, ale i dalších zdravotních problémech.

Kde všude Audiron může pomoci

  • Pomáhá při poruchách sluchu, při potížích spojených s hučením či praskáním v uších
  • Utlumuje bolest v uchu při zánětu zvukovodu či středoušních zánětech
  • Využívá se při léčbě oparů, bolesti zubů, dásní či parodontitidě
  • Potíráním čelních dutin a krční páteře zmírňuje bolesti hlavy
  • Pomáhá při plísňových onemocněních a dalších kožních onemocněních
  • Využít ho můžete i k boji proti akné

Akutní zánět středního ucha po nastavení vhodné léčby většinou ustoupí do několika dnů a bolest se utlumí. Problémy se záněty se mohou objevovat i u lidí, kterým se nadměrně vytváří ušní maz. Důležité je tedy správně si čistit uši a předcházet tak nepříjemným problémům.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama