Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Přírodní esenciální oleje aneb nikdy nekončící požitek z vůně

Fotografie: Přírodní esenciální oleje
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Zavřete oči, zhluboka se nadechněte a dopřejte si požitek z vůní esenciálních olejů. Je jedno, na jakém postu pracujete, kolik máte peněz nebo jestli jste muž či žena, aromaterapie je vhodná pro každého, a to bez výjimky.

Vyberte si vhodnou esenci podle působení a využijte sílu přírody k odstranění nepříjemných stavů a pocitů. Poradíme vám, jakým chybám se vyvarovat při výběru esence a doporučíme tři oblíbené esenciální olejíčky, které jsou 100 % přírodní a dopřejí vám skutečný požitek z vůně.

Vyhněte se chybám při výběru esenciálních olejů

Podle čeho vybrat vhodnou esenci a kde? Český trh nabízí mnoho variant esenciálních či éterických olejů a vyznat se v tom nemusí být úplně snadné. Chyby při výběru jsou časté, a proto jsme připravili 3 nejčastější dotazy a odpovědi, které vám výběr esenciálního oleje ulehčí.

  • Vonné vs. esenciální oleje, v čem je rozdíl?

Pokud půjdete do obchodu, vezmete si vonný olej a nezkontrolujete si etiketu a složení oleje, můžete být později překvapení. Vonné oleje nejsou vhodné pro aromaterapii. Vyrábí se sice z přírodních esencí, ale mohou v nich být přimíchány i další látky, které by vám pocit uvolnění pravděpodobně nepřinesly. Proto je důležité vždy vybrat esenciální /éterický olej/ silice – nikoliv vonný olej.

  • Jaký je rozdíl mezi silicemi, éterickými a esenciálními oleji?

Pokud se na to podíváme z pohledu aromaterapie, pak v podstatě žádný. Jedná se o koncentrované výtažky z různých částí rostlin – listy, květy atd. Ovšem problém může být někdy na straně prodejců. Proto je nutné vždy kontrolovat, zda je na štítku označena rostlina, ze které je olej vyroben a zda nejsou v produktu přidané i další látky.

  • Jak poznat kvalitní esenciální olej?

Pokud nemáte možnost chemického rozboru, nezbude vám nic jiného než věřit informacím na etiketě od výrobce. Tedy jedinou cestou, jak poznat, že esenciální olej je skutečně 100 % přírodní, je kontrola štítku na lahvičce s informacemi o rostlině, ze které je olej vyroben.

Pokud by v něm byly přidané i další látky, informace by měla být na etiketě uvedena a je na vás, zda si dohledáte, co je to za látku, zda je přírodní či nikoliv. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, pak kvalitu oleje poznáte až při jeho působení. Doporučujeme proto kontrolovat etiketu.

3 aromaterapeutické esenciální oleje a jejich působení

Vyberte si kvalitní přírodní aromaterapeutické esenciální oleje vybrané na základě kladných ohlasů zákaznic Energy. Tři top olejíčky, jejichž aroma do vašeho domova vnese harmonii, uvolnění, respekt, důvěru a vám dovolí zase se volně nadechnout.

Zdroj: Freepik.com

1) Mátová esence probudí intuici a dodá nový nádech do života

Stres a denní tlak na výkon může mít za důsledek hromadění emocí, které pokud nejsou správně zpracovány, mohou být pro člověka sebedestrukční. Mátová esence přináší nový nádech, uvolnění i pocit klidu a vyrovnanosti. Připravte se na svěží nádech, se kterým začnete vnímat věci více s nadhledem a pocity úzkosti a bezmoci se rázem rozplynou.

  • Esence z máty peprné je určena pro aromaterapii a vyrábí se z listu a stonku rostliny. Jedná se o 100 % přírodní produkt Energy, který je dalším doplňkem pentagramových produktů Energy.
  • Esence MINT se podle čínského Pentagramu přiřazuje k prvku Země a Dřeva a její energie je chladná a suchá.

Z hlediska psychiky pomáhá při únavě, slabosti, vyčerpání, uvolňuje nahromaděné napětí, dodává inspiraci, zahání stresové myšlenky a nabízí úlevu a nadhled. Esenciální olej je vhodný pro inhalaci nebo koupele a masáže. Při masážích a koupelích ochlazuje, zmírňuje svědění, má hojivý účinek na akné a záněty pokožky.

Pozor, není vhodný pro děti a pro přímou aplikaci na pleť bez zředění. Vždy je nutné ve správném poměru smíchat s emulgátorem a až následně využít k masáži či koupeli.

2) Lavender do vašeho života vnese klidný řád

Levandulová esence Lavender přináší vnitřní moudrost, navrací důvěru v život a dodává mu klidný řád.

  • Lavender je určena pro aromaterapii, je vyrobena z květů levandule a jedná se o 100 % přírodní BIO produkt Energy.
  • Podle čínského Pentagramu se řadí k elementu Dřevo a Oheň a vládne chladnou a suchou energií.

Laveneder působí jako sedativum, a proto je vhodné aromaterapii s touto esencí plánovat spíše na čas před spaním. Zklidňuje, snižuje krevní tlak, pomáhá při pocitech strachu i nočních můrách.

Esence Lavender je vhodná pro inhalaci i masáže a koupele. Můžete ji smíchat s emulgátorem nebo nanést na pokožku neředěnou, je bezpečná a vhodná i pro děti. Využívá se při běžném poranění, zastavuje krvácení z nosu (kapka na vatu a vložit do nosu), pomáhá při PMS i při menstruačních bolestech.

3) Geranium vám pomůže postavit se znovu na nohy

Esenciální olej Geranium přináší klidnou sílu a jistotu, vnímavost, důvěru v přirozenost. Geranium je řazeno k tzv. „ženským esencím“ a je vhodná pro ženy, na které dopadla tíha života v jakékoliv podobě.

  • Geranium je aromaterapeutický esenciální olej, 100 % přírodní, který se připravuje z listu a květu rostliny Pelargonium graveolens.
  • Podle čínského pentagramu se řadí k prvku Vody a Země a působí chladnou a vlhkou energií.

Ať už jste žena v domácnosti, podnikatelka, sekretářka nebo vedoucí v korporátu, Geranium je tu pro každou ženu, která pod tíhou každodenního stresu zapomněla sama na sebe. Aroma působí antidepresivně, analgeticky, antisepticky. S každým nádechem pocítíte, jak se vám navrací síla, chuť zase žít, klidný spánek a radost ze života.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama