Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Připravte své nohy na léto a dodejte jim zdravý vzhled

Domácí pedikúra - dopřejte si lázeň
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Připravte se na obutí sandálů a horké letní dny a dopřejte svým nohám domácí pedikúru. Stejně jako vlasy či nehty, tak i nohy potřebují po dlouhých zimních měsících v kozačkách důslednou péči. Poradíme vám, jak na domácí pedikúru, co vše si připravit a jak postupovat krok po kroku, aby vaše nohy vypadaly jako ze salónu.

Domácí pedikúra – co si připravit

Domácí pedikúra není nikterak složitá. Samozřejmě se bez vhodných pomůcek neobejdete. Pojďme se podívat, co je nutné si připravit pro domácí péči pro vaše chodidla.

  • Vlažnou lázeň s přidaným regeneračním olejem
  • Pemzu/pilník
  • Peeling na nohy
  • Nůžky na nehty
  • Vyživující lak na nehty
  • Regenerační krém na závěr

Dopřejte nohám příjemnou lázeň s regeneračním olejem

V prvním kroku namočte nohy do vlažné vody a přidejte pár kapek regeneračního oleje. Využít také můžete lístky máty peprné a přidat je do lázně. Nebo epsomskou sůl, která obsahuje hořčík, detoxikuje a nohy zbaví únavy a otoků.

Nechte nohy v lázni několik minut jen odpočívat a relaxujte. Následně použijte mýdlo a pečlivě nohy žínkou omyjte. Nezapomeňte na místa mezi prsty, kde se drží nejvíce špíny, a dopřejte nohám kvalitní péči. Odstraníte tak suchou kůži a budete cítit svěží pocit v chodidlech. Vodní lázeň opakujte i během horkých letních měsíců.

Odstraňte starou odumřelou kůži

Po koupeli následuje odstranění staré odumřelé kůže. Nejčastěji se s ní setkáváme na místech, která jsou nejvíce namáhána. Konkrétně na patách a po stranách prstů (nejčastěji palce). Využijte k tomu pemzu nebo pilník a jemně si tyto části nohou obrušujte.

Zdroj: Pixabay.com

Peeling nohou

Pro maximální odstranění suché a odumřelé kůže dopřejte svým nohám peeling. Vetřete do nohou potřebné množství peelingu a masírujte po dobu 15 min. Je jedno, jestli si peeling vyrábíte doma nebo ho koupíte v obchodě. Poté nohy očistěte a osušte. Po ukončení peelingu bude vaše pokožka vypadat svěže a na dotek bude velmi jemná.

Úprava nehtů

Po odstranění nepěkných kožních přebytků následuje úprava nehtů. Zastřihnutí a následně nalakování. U zastřihávání nehtů na nohou je důležité dávat pozor, aby nehty byly zastřižené rovně. Pokud byste nehty zastřihávali do stran, vystavujete se riziku zarůstání nehtů do kůže. Což není vůbec příjemná záležitost. V případě, že vám nehet do kůže zaroste, pak doporučujeme navštívit pedikéra, který vám doporučí další postup. Často je nutné přistoupit k chirurgickému odstranění zarostlých nehtů.

Po zastřižení si nehty nalakujte vyživujícím lakem na nehty. Lak je bezbarvý a nehty budou zpevněné a maximálně ošetřené. Pokud jste zvyklé i na barevné laky, pak je využijte jako druhou vrstvu a rozzařte nohy světlými letními odstíny.

Vitamíny pro kvalitní nehty po celý rok

Pro celoroční péči o nehty nezapomeňte také doplňovat vitamíny, které vašim nehtům dodají zdravý vzhled a zamezí lámavosti a třepení.

Vitamíny a minerály pro zdravé nehty:

Vitamín A pro suché a lámavé nehty
Vitamín C proti záděrám
Biotin (vitamín H) posiluje nehty
Vitamín B9 (kyselina listová) a B12 prospěšný pro růst nehtů
Vitamín D zabraňuje lámavosti nehtů
Vitamín E zabraňuje žloutnutí nehtů
Zinek urychluje růst
Železo  pro křehké nehty

Na závěr nohy namažte regeneračním krémem

Celou domácí pedikúru zakončete vetřením regeneračního krému do chodidel, který jim dodá závěrečnou péči. Načasujte si tuto péči na večer, kdy nohy již nejsou zatěžovány. Stačí si navléct ponožky a krém nechat působit přes noc. Ráno budou vaše chodidla vyživená, jemná a dokonale připravená na letní sezónu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama