Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Připravte si domácí lázně ve vaně s léčivými huminovými látkami

jak si doma připravit relaxační koupel
Zdroj: Unsplash.com

Probiosan Inovum

Reklama

Bolí vás klouby, trpíte na revma, nemůžete usnout nebo na svém těle objevujete nepříjemný ekzém? Je čas na výživnou relaxační koupel. Připravte si domácí lázně ve vaně a hýčkejte se. Zjistěte, co to jsou huminové látky, kde je najdete a jak si připravit domácí koupel, aby skutečně splnila svůj účel a vy jste se cítili jako znovuzrození.

Jaké přípravky zvolit pro relaxační koupel

Přípravků vhodných pro uvolňující koupele najdete na internetu či v kamenných obchodech opravdu nepřeberné množství. Od různých koupelových solí přes vonné extrakty až po šumivé tablety. V případě, že toužíte po celkové regeneraci těla, bolí vás klouby, trpíte revmatem, artrózou, bolestmi v kříži nebo kožními problémy, pak doporučujeme vyzkoušet Balneol, který obsahuje zdraví prospěšné huminové látky.

Přípravky s huminovými látkami vaše tělo zregenerují od hlavy až k patě

Co to jsou huminové látky a kde je najdeme? Jedná se o organické látky, které jsou tvořeny rozkladem rostlinných zbytků. Obsaženy jsou v půdě, rašelině, uhlí, ale najdete je i v tzv. černých jezírkách, která jsou vyhlášená pro své léčivé účinky, a to právě díky huminovým látkám, jejichž léčivé účinky jsou opravdu bohaté.

 • napomáhají s regenerací kloubů při revmatu, artrózách, při bolestech v kříži a páteři
 • pomáhají uvolnit svaly při křečích
 • působí příznivě při otocích nohou
 • jsou významnými pomocníky při kožních obtížích, např. při oparech, ekzémech či lupence
 • působí jako antioxidanty
 • působí protivirově zejména na herpes viry

Večerní lázeň také ve velké míře prospívá kvalitnímu spánku, který je velmi důležitý pro vaše každodenní fungování. Navíc vám vůně éterických olejíčků dopřeje dokonalý pocit uvolnění mysli a pomůže vám zapomenout na každodenní strasti.

Zdroj: Pixabay.com

Jak si připravit dokonalou relaxační koupel

Abychom docílili maximálního účinku a relaxační lázeň s Balneolem splnila svůj cíl na 100%, je potřeba dodržet několik jednoduchých pravidel při koupeli.

 • Nastavte si teplotu vody mezi 32°C-36°C
 • Do vany nalijte 5ml Balneolu (ne více, vzhledem k vysoké koncentraci)
 • Ponořte se do vany až po krk, celé tělo by mělo být schované pod vodou
 • Celková délka koupele by se měla pohybovat mezi 10-20 min
 • Po koupeli na tělo aplikujte studenou sprchu, která povzbudí obranné buňky v těle
 • Koupel opakujte 1-3x týdně

Pro větší požitek a navození ideální relaxační atmosféry si také můžete rozmístit vonné svíčky kolem vany, podložit si šíji polštářkem nebo složenou osuškou a pustit si meditační hudbu. Balneol navíc obsahuje také tújový a kafrový éterický olejíček, který přináší úlevu i při astmatu.

V dnešní náročné době se rozhodně nevyplatí zanedbávat jakékoliv zdravotní problémy a taky je nutné čas od času vypnout a nechat mozek odpočívat. Balneoterapie je ideální v případě, že nemáte čas docházet na masáže či jiné terapie.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama