Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Potraviny, které nahradí léky: co funguje na bolest zubů nebo pálení žáhy?

Hřebíček

Probiosan Inovum

Reklama

Nikdo z nás nechce, aby ho něco bolelo. Jenže čas od času bolest dokáže potrápit úplně každého. Když nás něco bolí, první věc, po které automaticky sáhneme, je prášek proti bolesti.

Ten totiž slibuje vítanou úlevu a utlumení nepříjemných pocitů. Ačkoli různé tabletky a pilulky skutečně slibují pomoc do bolesti, nepředstavují pro naše zdraví nic pozitivního – ba spíše naopak! Jsou plné chemie a ta našemu tělu nijak zvlášť neprospívá.

Ve skutečnosti můžeme dát tabletkám, práškům a pilulkám sbohem. Proč? Existují totiž potraviny, které je svými účinky dokážou nahradit. Věřte nebo ne, ale třeba takový zázvor, hřebíček nebo kurkuma dokážou ulevit od bolesti v krku, bolesti zubů nebo bolesti kloubů. Jaké další potraviny nahradí léky?

Potraviny, které vám pomohou od bolestí a dalších neduhů

Možná stále nevěříte, že potraviny skutečně mohou ulevit od bolesti nebo třeba od pálení žáhy. Naše babičky ale často sázely na nejrůznější bylinky, v lidovém léčitelství se po mnoho let používá spousta zajímavých potravin, přičemž některé z nich jsou naprosto běžné a všemi známé – třeba takový česnek nebo máta.

V následujících řádcích vám prozradíme, na jaké potraviny můžete vsadit, až vás bude příště sužovat nějaký zdravotní problém – dejte jim přednost před chemií nadupanými léky a vaše tělo vám za vaši volbu jistě poděkuje!

Česnek

Začněme třeba česnekem, o kterém se ne nadarmo říká, že je to přírodní antibiotikum. Česnek vám pomůže s utlumením nepříjemných bolestí, je skvělým pomocníkem, i co se týče boje proti nejrůznějším virům a bakteriím, kterým je naše tělo každý den vystavováno.

Česnek

zdroj: Pixabay.com

Kurkuma

Na seznam léčivých potravin určitě patří i kurkuma. Věděli jste, že je kurkuma dokonce až 30x účinnější pro zmírnění bolestí, nežli například takový ibuprofen, který má doma kdekdo a při bolesti po něm bez rozmýšlení sáhne? Kurkuma je úžasná pro zmírnění chronických bolestí.

Zázvor

Opomenout nesmíme ani zázvor, o kterém toho bylo napsáno již mnoho, ale přesto si hodně lidí neuvědomuje, jaký šikovný poklad to ve skutečnosti je. Zázvor můžete použít pro zmírnění bolestí kloubů či svalů, funguje i na bolesti v krku.

Oves

Oves je pro mnoho lidí naprosto obyčejná, nudná a nezajímavá potravina. Zlé jazyky jí dokonce přezdívají potravina chudých. Věřte nebo ne, ale i na první pohled obyčejná oves může vašemu zdraví něco nabídnout. Řekli byste do ní, že umí snižovat bolesti způsobení endometriózou?

Oves

zdroj: Pixabay.com

Máta

Velice oblíbená bylinka vonící po mentolu, která bývá především v létě nedílnou součástí osvěžujících koktejlů, v zimě je zase výborná do čaje. Kromě tohoto využití na ni můžete vsadit i tehdy, kdy vás budou sužovat bolesti způsobené PMS, pomáhá i při bolestech svalů. Mátový čaj je vhodný i pro zlepšení zažívání.

Hřebíček

Vůně hřebíčku možná i vám připomene voňavé cukroví. Kromě toho byste o něm měli vědět, že je výborný na bolesti zubů, které umí být hodně nepříjemné a zkušenost s nimi má snad úplně každý z nás.

Hřebíček

zdroj: Pixabay.com

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama