Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Olivy v hlavní roli aneb elixír mládí, který zaručeně funguje

Fotografie: olivy
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Olivy jsou jedním z nejvíce pěstovaných druhů ovoce na světě. Mezi top pěstitele se řadí Španělsko, Řecko, Itálie, Turecko a další. Nejvíce oblíbené jsou především proto, že obsahují zdraví prospěšné látky. Víte v čem se od sebe liší zelené a černé olivy? Jaké jsou jejich zdravotní přínosy pro lidský organismus a proč je můžeme nazvat elixírem mládí?

Připravili jsme pro vás postup, jak si vyrobit účinnou masku na obličej z olivového oleje a dalších zdravých ingrediencí.

Zelené nebo černé olivy

Zelené olivy nebo černé olivy? Je to v podstatě jedno. Zelené olivy jsou pouze nedozrálé černé olivy konkrétního druhu. Tedy není mezi nimi velký rozdíl. Olivy se sklízí zkraje listopadu, ať už jsou zelené či černé. Abychom je mohli ovšem konzumovat, nakládají se do solných roztoků nebo se z nich vyrábí známý olivový olej.

Ten snad každý už využil v kuchyni pro přípravu teplých či studených pokrmů. Avšak olivový olej je také vhodný pro výrobu domácí masky na pleť, a to díky vysokému obsahu vitamínů i minerálů, které na pleť působí jako elixír mládí.

Olivový olej jako elixír mládí

Skutečně je tomu tak. Olivový olej obsahuje antioxidanty, které napomáhají zpomalit stárnutí pleti a zamezit vráskám. Vitamíny zase zlepšují buněčnou výměnu a vaše pokožka bude zářivá a hladká po nanesení pleťové masky s olivovým olejem. Konkrétní vitamíny a minerály, které olivový olej obsahuje, najdete v článku tajemství léčivé síly olivového oleje.

Jaký druh olivového oleje vybrat

A jaký druh olivového oleje vybrat pro ošetření vaší pleti? Protože je nutné, aby olej obsahoval vitamíny a minerály, tedy nebyl při výrobě zahřátý a neobsahoval chemikálie, které by mohly pokožce ublížit, je potřeba vždy sáhnout po kvalitním extra panenském olivovém oleji. Zjistěte, čím se řídit při výběru olivového oleje a nakupujte za cenu odpovídající kvalitě.

Než se pustíme do výroby masky z olivového oleje, je důležité upozornit na to, že ani extra panenský olivový olej není vhodné používat každý den. Jedná se o těžký olej a v případě denního používání hrozí ucpání pórů a tvoření skvrn na obličeji. Optimální využívání je 2x týdně a vaše pleť bude následně krásně vyživená.

Zdroj: Freepik.com

Jak si vyrobit masku na pleť z olivového oleje

Aby maska byla vyživující a účinná, je potřeba do olivového oleje přidat pár ingrediencí. Všechny jsou běžně dostupné a rozhodně vám neudělají vítr v peněžence. Pojďme se na ně podívat.

  • Med – med má protizánětlivé a antibakteriální účinky, také se řadí mezi přírodní afrodiziaka, a navíc chutná skvěle. Kdo by ho tedy doma neměl. Med pomáhá předcházet akné a působí také jako zvlhčovadlo, které udržuje vodu v pokožce a snižuje suchost. Rozhodně doporučujeme přečíst si také článek „Není med jako med“ a vybrat ten nejvhodnější pro vaši pleť.
  • Pomerančová kůra – pomerančová kůra obsahuje vitamín C, který je pro pleť nepostradatelný. Chrání pokožku před poškozením UV záření, pomáhá při tvorbě kolagenu, redukuje vrásky a zlepšuje celkový vzhled pokožky.
  • Vaječný žloutek – vaječný žloutek je ideální přísada pro suchou pokožku – hydratuje a vyživuje ji.
  • Vaječný bílek – pokud je vaše pokožka mastná, pak sáhněte raději po vaječném bílku. Podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, redukuje vrásky, zmenší póry a po nanesení bude vaše pleť pružná a napnutá.
  • Vitamín E – Vitamín E ve formě kapslí naplněných olejem snadno seženete v jakékoliv lékárně. Vitamín E je snadno vstřebatelný antioxidant, který vyživuje suchou pokožku a redukuje vrásky.

Poměr ingrediencí do pleťové masky z olivového oleje:

  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 malá lžička medu
  • ½ lžičky pomerančové kůry
  • 1 kapsle s vitamínem E
  • Žloutek či bílek dle typu vaší pleti

Smíchejte všechny ingredience dohromady a mixujte tak dlouho, až se ingredience propojí. Následně nanášejte na pleť a nechte působit 20 min. Opláchněte teplou vodou a použijte noční krém.

Tip: Vyzkoušejte i jiné přírodní domácí masky na obličej a vyberte si tu nejvhodnější pro vás.

Zdroj: (https://www.tasteofhome.com)

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama