Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Olej z meruňkových jader se pyšní výjimečným složením

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Pečovat o své zdraví i krásu můžete přírodními oleji. Mezi celou škálu těchto olejů se řadí i olej z meruňkových jader, který vyniká svým výjimečným složením. Je určený pro vnitřní i vnější užití.

V čem je olej z meruňkových jader výjimečný?

Olej z meruňkových jader je v mnoha směrech výjimečný. Stejně jako meruňková jádra samotná, tak i olej si zachovává tuto „kontroverzi“ ohledně jejich toxicity ve vyšším množství. Dále může překvapit tím, že obsahuje rovnou dvě látky, které se sice tváří jako vitamíny, ale ve své podstatě vitamíny nejsou. Jsou jimi vitamín B17 (amygdalin) a vitamín B15 (kyselina pangamová). Další jeho výjimečností je fakt, že jako jeden z mála olejů nezanechává při použití na pokožce mastný film. Velmi dobře se vstřebává a svým složením je při vnějším použití vhodný pro miminka už od narození.

Vitamín B17 – amygdalin

Olej z meruňkových jader rozhodně není jediným přírodním produktem, ve kterém najdete vitamín B17 (také nazývaný amygdalin). Kromě meruňkových jader se vyskytuje v semenech broskví, švestek, jablek nebo hrušek. Na tomto vitamínu je kontroverzní, že tato látka není vitamínem v pravém slova smyslu, protože nesplňuje podmínky pro označení za vitamín. Další zajímavostí je jeho toxicita, která nastává při požití většího množství amygdalinu. Ten se totiž v těle přeměňuje na toxický kyanid. Uvádí se, že pro dospělého jsou bezpečnou dávkou tři malá meruňková jadérka. Dětem ani zvířatům se meruňková jadérka podávat nesmí, protože tam je hranice toxicity mnohem nižší. Doporučené dávkování uvedené na obalu se nesmí překračovat ani u oleje z meruňkových jader.

Vitamín B15 – kyselina pangamová

Ani kyselina pangamová, která byla neprávem označena jako vitamín B15, není ve své podstatě vitamínem. V lidském metabolismu totiž nemá žádnou fyziologickou úlohu a její nedostatek či úplná absence nijak nepřekáží fungování organismu. Přesto je pro něj přínosem.

Jaké další látky olej z meruňkových jader obsahuje?

Kromě výše zmíněných vitamínů obsahuje také vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12, vitamín A, C, E, F, draslík, hořčík, fosfor, měď, křemík, železo, nenasycené mastné kyseliny a další účinné látky, které podporují zdraví i krásu.

Zdroj: Freepik.com

Zdravotní benefity oleje z meruňkových jader při vnitřním užití

Také olej z meruňkových jader patří k těm, které můžete užívat vnitřně. Vždy se však ubezpečte, že nepřekračujete doporučenou denní dávku uvedenou na obalu. Obsahuje ho např. přírodní doplněk stravy Himalayan Apricot Oil, jeho užívání pomáhá a podporuje naše mentální schopnosti, přispívá k lepšímu pocitu svěžesti, uvolňuje napětí a celkově působí uklidňujícím dojmem. Vnitřní užití není doporučeno dětem, těhotným ani kojícím ženám.

 • posiluje imunitu
 • podporuje činnost nervové soustavy
 • zajišťuje správnou funkci štítné žlázy
 • udržuje zdravé srdce a celý kardiovaskulární systém
 • čistí ledviny a močové cesty
 • upravuje hladinu cholesterolu
 • vyrovnává kolísavý krevní tlak
 • upravuje spánek

Olej z meruňkových jader a vnější užití

 • hydratuje a zjemňuje pokožku
 • působí proti akné
 • je vhodný i pro velmi citlivou dětskou pokožku
 • uklidňuje pokožku spálenou sluncem
 • regeneruje
 • zmenšuje viditelnost jizev

Olej z meruňkových jader může být vaším univerzálním pomocníkem v péči o vaše zdraví a krásu v jakémkoliv věku.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama