Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Obličejová jóga – cesta k věčnému mládí

Fotografie: Žena cvičí obličejovou jógu
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Obličejová jóga začíná být nejen u starších žen, ale i mladších ročníků, velmi oblíbená a využívaná. Už jste toto cvičení někdy vyzkoušeli? Pro koho je obličejová jóga vhodná, jak cvičit a k čemu slouží? Ať už vám je 25 nebo 40 let, nikdy není pozdě s tímto jednoduchým i zábavným cvičením začít. Vyzkoušejte si 3 cviky obličejové jógy, které jsme pro vás připravili.

Co je to obličejová jóga a kdy začít?

Už z názvu je zřejmé, že obličejová jóga je cvičení i prevence proti stárnutí a vráskám. Pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, pak rozhodně můžeme z vlastní zkušenosti doporučit. Jedná se o souhrn obličejových cviků a masáží, které mohou působit možná legračně, ale budete se divit, jak jsou účinné.

Při cvičení se regenerují a zpevňují obličejové svaly. Je to stejné, jako když chodíte do posilovny a posilujete tělo. Nicméně, obličejovou jógu můžete vykonávat v klidu doma a nemusíte nikam chodit. To je první benefit. Druhou výhodou tohoto cvičení je nesporně to, že ušetříte dost peněz za invazivní způsoby odstranění vrásek či povislé brady a dalších nedostatků, které se s postupem věku a ubývajícím kolagenem začínají objevovat.

Tip: Přečtěte si také, jaké faktory mají vliv na tvoření a prohlubování vrásek.

3x obličejová jóga cviky pro vrásky na čele, vrásky kolem očí, vrásky kolem úst

Pojďme se podívat na jednotlivé obličejové nedostatky, které nás s přibývajícím věkem bez cvičení čekají, a projdeme si pár základních cviků, abychom stroj času zpomalili.

Zdroj: Freepik.com

1) Vrásky na čele

Jak se bez botoxových injekcí zbavit vrásek na čele? Cvičte obličejovou jógu. Základní cvik je opravdu jednoduchý, vyzkoušejte ho.

  • Položte si obě ruce na čelo (nad obočí) a propleťte prsty
  • S nádechem jemně vytáhněte čelo nahoru
  • S výdechem povolte
  • Opakujte alespoň 10x v kuse a několikrát za den

2) Vrásky pod očima a kolem očí

Další cvik je výborný na vrásky pod očima a kolem očí.

  • Budete potřebovat obě ruce. Nejprve si oba prostředníčky položte mezi obočí a ukazováčky ke koutkům očí, kde se tvoří vrásčité vějířky. Z prstů vám vznikne písmeno V.
  • Zpevněte sevření, zvedněte oči nahoru, jak to nejvíc půjde. Tedy podívejte se co nejvíce nahoru a vydržte tak, než napočítáte do 10.
  • Poté se uvolněte a oči na chvilku zavřete, ať si odpočinou.
  • Opakujte cvik 5x – 10x. V očích můžete cítit pulsování, ale není se čeho bát, je to přirozená reakce na cvik.

3) Vrásky kolem úst

Tento cvik je velmi jednoduchý a účinný.

  • Připravte si ústa a zpevněte je do tvaru O. Tak, aby se horní ret dotýkal zubů a stejně tak i spodní ret. Jako byste křečovitě vyslovovali písmeno O.
  • Následně se usmějte, ale nepovolujte. Půjde to ztuha. Takto střídejte pětkrát – desetkrát dokola.

S obličejovou jógou můžete zpevnit kontury obličeje, odstranit dvojitou bradu, zeštíhlit krk, eliminovat vrásky, zpevnit horní víčka a dopřát si tak mladiství vzhled nejen v mládí.

Zdroj: YouTube

Pro koho je obličejová jóga určena

Cviky jsou určeny pro každého a začít můžete v jakémkoliv věku. Samozřejmě, že čím dříve začnete, tím lépe pro vás. Rozhodně nečekejte na první vrásky či podbradek a začněte třeba hned. Na YouTube najdete spoustu cviků i kurzů. Stačí si vybrat a pustit se do cvičení.

Vyživovací kosmetické přípravky na pleť Energy

Po cvičení použijte vyživovací krém pro váš typ pleti a dopřejte jí závěrečnou péči. Doporučit vám můžeme kosmetiku značky Energy, kde najdete přírodní vyživující krémy pro různé typy pleti, ale i další kosmetické přípravky.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama