Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Máte radši fresh džusy nebo smoothie?

Fresh džusy nebo smoothie

Probiosan Inovum

Reklama

Zatímco někdo nedá dopustit na smoothie, další dá mnohem raději přednost ovocným šťávám. Na první pohled se obě varianty tváří zdravě a člověk by si možná mohl myslet, že mezi nimi vlastně ani není žádný rozdíl. A přeci jen mezi nimi určité rozdíly jsou.

Nabízí se proto otázka, co z toho je lepší? Smoothie nebo fresh? Pojďme na tuhle otázku, kterou jste možná někdy řešili i vy, společně najít odpověď!

Co je fresh?

Termínem fresh se označují čerstvé ovocné šťávy. Díky nim do svého těla dostanete pořádný nášup vitamínů, minerálů, fytolátek a enzymů, které jsou pro zdraví velmi prospěšné, a naše tělo je potřebuje. Jsou zároveň skvělým zdrojem energie, proto na ně někteří sází třeba po tréninku nebo jimi nahrazují svačiny.

Pro dodání rychlé energie jsou fresh šťávy naprosto ideální. Proč? Jelikož jsou zbavené prakticky většiny vlákniny, dokáže je naše tělo velmi rychle vstřebat. To ale není jediný důvod. Lehce stinnou stránkou ovocných šťáv je totiž skutečnost, že jsou nabité cukrem. Opravdu velkou dávkou ovocného cukru neboli fruktózy.

Nesnažte se podlehnout dojmu (nebo oklamat sami sebe), že je ovocný cukr zdravý a můžete ho tím pádem přijímat v neomezeném množství. Takhle to bohužel nefunguje a dokonce i ovocného cukru musíte přijímat jen omezené množství.

Co je smoothie?

Jeden by si myslel, že v dnešní době není snad nikdo, kdo by nevěděl, co je to smoothie. Možná se ale mezi vámi najde někdo, komu tohle slovíčko absolutně nic neřekne, proto ho stručně vysvětlíme. Smoothie je mixovaný nápoj, který nemusí být jen ovocný. Rozdíl mezi fresh a smoothie spočívá v tom, že u fresh ovoce odšťavňujete a pijete pouze šťávu, u smoothie mixujete celé ovoce a následně ho konzumujete se vším všudy.

Jsou tu ale i další rozdíly mezi fresh a smoothie jako například skutečnost, že u smoothie je daleko vyšší obsah vlákniny. Jasně, o vláknině se často říká, že je pro tělo nesmírně důležitá, ale pozor – pakliže ji přijímáte ve větším množství, může vám spíše uškodit. I smoothie jsou nadupané cennými látkami jako vitamíny, minerály či enzymy. Právě díky vysokému podílu vlákniny díky nim nebudete mít tak rychle hlad.

Co je tedy lepší?!

Pokud jste dočetli až sem, tak už víte, co je smoothie, co je fresh a jaké jsou mezi těmito chuťovkami rozdíly. Možná ale stále tápete v tom, co v nich je tedy lepší pro vaše zdraví.

Odpověď na tuhle otázku je velmi jednoduchá: oboje je vhodné zařadit do zdravého jídelníčku, protože jak díky smoothie, tak díky fresh dodáte tělu důležité látky a živiny, které potřebuje, aby mohlo fungovat správně. Ať už si ale budete pochutnávat na fresh, nebo na smoothie, vždy se držte jednoho známého rčení: všeho s mírou. Pak budete vy i vaše tělo a zdraví spokojeni.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama