Mladá paní - lifestyle magazínReklama

Losos, mořské řasy nebo brambory – jaké další potraviny patří mezi ty nejzdravější?

Probiosan Inovum

Reklama

Zdraví má každý z nás jen jedno, proto je potřeba, abychom se o něco řádně starali a pečovali o něho. Jednou z věcí, kterou pro své zdraví určitě můžeme udělat, je zamyslet se nad skladbou našeho jídelníčku – ten by měl být pestrý, vyvážený a bohatý na všechny důležité a látky, které tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat.

Abyste si i vy mohli svůj jídelníček sestavit pestře a bohatě, měli byste vědět, jaké potraviny se řadí mezi ty nejzdravější vůbec. Když jsou totiž tak zdravé, rozhodně patří na seznam jídel, které by se měly objevit na vašem jídelníčku. O kterých potravinách je řeč?

Potraviny nadupané minerály a vitamíny

Že se následující potraviny řadí mezi ty nejzdravější vůbec, není jen tak pro nic za nic. Obsahují v sobě totiž až několikanásobné množství doporučené denní dávky různých vitamínů a minerálů, o které bychom naše tělo rozhodně neměli ochuzovat.

Už se ale nezdržujme a pojďme si společně ony nejzdravější potraviny představit!

Mořské řasy

Mořské řasy se v jídelníčku mnoha lidí příliš často neobjevují a to je škoda, protože ačkoli nepatří k nejchutnějším, mají více než pozitivní vliv na naše zdraví. Na jejich chuť si sice musíte zvyknout, což chce někdy čas, ale rozhodně toho nebudete litovat. Věděli jste, že mořské řasy dokážou z těla odbourávat těžké kovy – rtuť a olovo?

Kapusta

Ani kapusta nepatří zrovna k nejoblíbenějším potravinám, ale i ona si své místo ve vašem pravidelném jídelníčku určitě zaslouží. Proč? Kupříkladu proto, že je doslova nadupaná obrovským množstvím vitamínů a minerálů, o jejichž důležitosti a významnosti pro naše zdraví určitě nikdo nepochybuje.

Losos

Určitě víte, že losos v sobě obsahuje hodně omega-3 mastných kyselin, které jsou jedním slovem nezbytné pro správnou funkci našeho těla. Kromě nich v něm najdete i další cenné látky jako například draslík, hořčík, selen nebo vitamíny skupiny B.

Brambory

Na seznam nejzdravějších potravin patří i brambory, které mnoho lidí neprávem považuje za obyčejné, nezajímavé a nudné. Pokud k nim patříte i vy, pak byste určitě měli vědět, že brambory v žádném případě nejsou obyčejné. Ba spíše naopak! V jedné jediné bramboře totiž najdete velké množství draslíku, železa, manganu, mědi a hořčíku. Dále pak prospěšný vitamín C a většinu vitamínů spadající do skupiny B.

Sardinky

Pokud jde o sardinky, pak i tady musíme uznat, že ne každý je má rád. Pokud vám ale sardinky nevadí, rozhodně je ze svého jídelníčku vědomě nevynechávejte – sardinky jsou totiž neuvěřitelně výživné a zdraví prospěšné! Jen málokdo o nich ví, že v sobě obsahují veškeré živiny, které lidské tělo nutně potřebuje. To je překvapení, co?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Relaxin

Reklama

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Více informací: Podrobnosti o cookies.