Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Losos, mořské řasy nebo brambory – jaké další potraviny patří mezi ty nejzdravější?

Probiosan Inovum

Reklama

Zdraví má každý z nás jen jedno, proto je potřeba, abychom se o něco řádně starali a pečovali o něho. Jednou z věcí, kterou pro své zdraví určitě můžeme udělat, je zamyslet se nad skladbou našeho jídelníčku – ten by měl být pestrý, vyvážený a bohatý na všechny důležité a látky, které tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat.

Abyste si i vy mohli svůj jídelníček sestavit pestře a bohatě, měli byste vědět, jaké potraviny se řadí mezi ty nejzdravější vůbec. Když jsou totiž tak zdravé, rozhodně patří na seznam jídel, které by se měly objevit na vašem jídelníčku. O kterých potravinách je řeč?

Potraviny nadupané minerály a vitamíny

Že se následující potraviny řadí mezi ty nejzdravější vůbec, není jen tak pro nic za nic. Obsahují v sobě totiž až několikanásobné množství doporučené denní dávky různých vitamínů a minerálů, o které bychom naše tělo rozhodně neměli ochuzovat.

Už se ale nezdržujme a pojďme si společně ony nejzdravější potraviny představit!

Mořské řasy

Mořské řasy se v jídelníčku mnoha lidí příliš často neobjevují a to je škoda, protože ačkoli nepatří k nejchutnějším, mají více než pozitivní vliv na naše zdraví. Na jejich chuť si sice musíte zvyknout, což chce někdy čas, ale rozhodně toho nebudete litovat. Věděli jste, že mořské řasy dokážou z těla odbourávat těžké kovy – rtuť a olovo?

Kapusta

Ani kapusta nepatří zrovna k nejoblíbenějším potravinám, ale i ona si své místo ve vašem pravidelném jídelníčku určitě zaslouží. Proč? Kupříkladu proto, že je doslova nadupaná obrovským množstvím vitamínů a minerálů, o jejichž důležitosti a významnosti pro naše zdraví určitě nikdo nepochybuje.

Losos

Určitě víte, že losos v sobě obsahuje hodně omega-3 mastných kyselin, které jsou jedním slovem nezbytné pro správnou funkci našeho těla. Kromě nich v něm najdete i další cenné látky jako například draslík, hořčík, selen nebo vitamíny skupiny B.

Brambory

Na seznam nejzdravějších potravin patří i brambory, které mnoho lidí neprávem považuje za obyčejné, nezajímavé a nudné. Pokud k nim patříte i vy, pak byste určitě měli vědět, že brambory v žádném případě nejsou obyčejné. Ba spíše naopak! V jedné jediné bramboře totiž najdete velké množství draslíku, železa, manganu, mědi a hořčíku. Dále pak prospěšný vitamín C a většinu vitamínů spadající do skupiny B.

Sardinky

Pokud jde o sardinky, pak i tady musíme uznat, že ne každý je má rád. Pokud vám ale sardinky nevadí, rozhodně je ze svého jídelníčku vědomě nevynechávejte – sardinky jsou totiž neuvěřitelně výživné a zdraví prospěšné! Jen málokdo o nich ví, že v sobě obsahují veškeré živiny, které lidské tělo nutně potřebuje. To je překvapení, co?

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama