Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jarní nálož zdraví a energie díky gemmoterapii

Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Jarní únava si nevybírá a skolit může každého z nás. Proto se vyplatí s ní zkusit bojovat, a to všemožnými prostředky. Jedním z nich se stal současný trend – gemmoterapie. O té se výrazněji hovoří právě v jarním období, kdy nastává vhodný čas pro výrobu produktů k jejímu provádění. V čem tkví kouzlo gemmoterapie a s čím vším vám může pomoci?

Zázračná bylinná léčba

Pojem gemmoterapie vznikl spojením latinských slovíček – „gemmon“ (pupen) a „terapie“ (léčba). Jak již název napovídá, jedná se o metodu, kdy se v období předjaří sbírají mladé pupeny nejrůznějších stromů a z těch se následně vyrábí tinktury. Ty se pak používají k prevenci a léčbě nejrůznějších potíží, a to celoročně.

Časné jaro, předjaří

Právě toto období se jeví jako nejvhodnější pro sběr pupenů. Pupeny se řadí k pomalejším a rychlejším. Mezi pomalejší pupeny se řadí například jehličnany. Ty pak sbíráme až v pozdějším jarním období (duben, květen). Pupeny je nejvhodnější sbírat v době, kdy je vidět, že jsou plné mízy. To se děje právě těsně před jejich vypučením.

Stromy bez újmy na zdraví

Pupeny se doporučuje sbírat tak, aby nezůstal strom zcela holý – bez jediného pupenu. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit více stromů pro jejich sběr. Když strom přijde o minimum pupenů, nebude tak strádat a další rok se k němu s čistým svědomím můžete zase vrátit. Na celý rok vám bude stačit tinktura vyrobená z pouhé hrsti pupenů.

Zdroj: Freepik.com

Ulomit, nakrájet, louhovat

Po nasbírání pupenů je nahrubo nakrájejte a vložte do sklenice, aby ze sebe mohly vydat co nejvíce prospěšných látek. Následně pupeny zalijte glycerinem, lihem a převařenou vodou. Ideální je, aby sklenice obsahovala 1/3 pupenů a 2/3 nad pupenovou vrstvou vodní směsi. Sklenici zašroubujte a nechte zhruba 3 týdny louhovat. Důležité je, abyste směs alespoň 1x denně důkladně protřepali. Do tinktury se tak uvolní další prospěšné látky. Po uvedené době je čas tinkturu dokončit, a to tak, že ji přecedíte a nalijete zpět do sklenice. Uchovávejte v temnu a chladu i několik měsíců.

Snadné dávkování

„1 kapka na 10 kg váhy“ – tak zní poučka, kterou používaly už naše babičky. I u gemmoterapie platí, že je potřeba dodržovat přiměřené množství tinktur, které užíváme. V opačném případě by pak mohly mít na vaše zdraví negativní dopad. Nezáleží na tom, zda si tinkturu kápnete přímo na lžičku nebo ji zředíte v minimálním množství vody či čaje.

Pupeny různých stromů = různé účinky na zdraví

V závislosti na různém obsahu blahodárných látek pupenů se liší i účinky na zdraví. Zatímco tinktura z šeříku vám pomůže udržet klidnou a čistou mysl, tak například ta kaštanová zlepší stav vaší nervové soustavy a kloubů.

Pupeny maliníku se spojují zejména s ženskými problémy, a to v každém věku. Pomoci dokáží jak s problematickou menstruací, tak i s obtížným obdobím menopauzy.

Další potíže vám pomůže vyřešit například i černý rybíz, bez, šípková růže, topol, dub, líska, jedle či borovice.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama