Energyfood. Gaja essence a Buddha essence. Reklama

Jalovec obecný upraví trávení i vyčistí pleť

Fotografie: Jalovec obecný
Zdroj: Freepik.com

Probiosan Inovum

Reklama

Kdo by neznal písničku s názvem „Vysoký jalovec“, která radí, abychom ho přeskočili rovnýma nohama. To by byla ovšem věčná škoda. Už naše babičky nazývaly jalovec všelékem. Proto doporučujeme se u něj raději zastavit a natrhat si jeho plody i větvičky do košíčku. Rovnýma nohama je možné přeskočit jeho menší varianty, ovšem nejvyšší strom dokáže dorůst až do výšky 12 m. Jeho plody obsahují mnoho minerálů a vitamínů a větvičky mají magickou moc.

Jalovec – účinky a zdravotní přínosy

Jalovec obecný (Juniperus communis) je pichlavý jehličnan, který ovšem skrývá mnoho významných látek. Bobulky jalovce se žvýkají při podzimní detoxikaci organismu. Vyniká svými antimikrobiálními, antibiotickými a silnými desinfekčními účinky. Regeneruje játra a látky v něm obsažené pozitivně ovlivňují krevní cukr. Řadí se také mezi diuretické potraviny, které odvodňují organismus. Proto se často užívá při onemocnění močových cest. Odvar z jalovce má dezinfekční účinky, a proto se používá při onemocnění kůže – ekzémy, vyrážky atd., dále při čištění ran nebo při plísňových infekcích.

Jak zpracovat jalovec na odvar, koupel či pleťovou masku

Z plodů i jehličí jalovce si můžete uvařit odvar, připravit koupel, pleťovou masku, tinkturu i povidla. Můžeme tedy říci, že plody a jehličí jalovce se zpracovávají do těchto variant:

Éterické silice z jalovce se přidávají do různých přírodních kosmetických přípravků. Éterické olejíčky se využívají při infekcích horních cest dýchacích jako nosní sprej, nebo se silice přidávají do koupelí, které jsou určeny pro regeneraci kloubů, dále při bolestech páteře, infekcích dýchacích cest, astmatu atd. V našem e-shopu najdete například bioinformační humátovou koupel Balneol, která obsahuje éterické bylinné silice, ale především huminové látky, ricinový olej a výtažky z grepu, túje, vavřínu, jalovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Koktejl plný zdraví, který vás opět postaví na nohy.

Odvar z jehličí je vhodný při úrazech a využívá se na čištění ran nebo v případě, že potřebujete cokoliv vydesinfikovat. Připravíte ho z 30 g jehličí, které dáte vařit do 1 l vody asi na 30 min. Poté ještě přes noc nechte ustát, přeceďte a můžete využívat.

Bobulky – Jalovčinky se využívají při problémech s trávením. Denní dávka by neměla překročit 5 ks, a pokud s tím teprve začínáte, začněte pozvolna. Nejprve jednou jalovčinkou a počkat, jak na ni bude tělo reagovat. Nejvíce však 5 za den.

Zdroj: Freepik.com

Pleťová maska z jalovce je snadná na přípravu, levná a navíc maximálně účinná. Připravte si 5 bobulek jalovce, ty rozmačkejte a smíchejte s bílým jogurtem (cca 10 lžic). Promíchejte, naneste na obličej a nechte 10 min působit. Následně opláchněte a pozorujte výsledek.

Tinktura z jalovčinek je vhodná pro užívání při detoxikaci. Připravte si hrst sušených bobulek jalovce a 0,5 l vodky nebo slivovice. Bobulky zalijte alkoholem a nechte 3 týdny louhovat při pokojové teplotě. Občas tinkturu promíchejte. Po třech týdnech můžete začít užívat max. 15 kapek 2x – 3x denně před jídlem.

A na závěr vám ještě prozradíme, jaké jsou magické schopnosti jalovce. Pokud si vložíte větvičku jalovce do kapsy a budete ji nosit stále u sebe, pak vězte, že se vám nemoci vyhnou obloukem. Samozřejmě je to pověra, která není vědecky podložena, ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu.

Sdílet na Facebooku

Viaflorin

Reklama